Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht met vertrouwen de play-offs in: 'Willen heel graag promoveren'

Adrian Segecic (links) scoorde de Dordtse goal bij Jong FC Utrecht Shane Winsser / Winsser Visuals
FC Dordrecht begint dinsdag aan de nacompetitie, het absolute toetje van de eerste divisie. Na een uitstekend regulier seizoen, met een vierde plek boven alle verwachtingen, is het doel in de play-offs duidelijk. "We willen graag promoveren en dat moeten we laten zien."
Corrado Francke | 13 mei 2024 15:31 | Aangepast op 13 mei 2024 15:31
Als de ploeg de gang naar de eredivisie wil maken, moeten er met drie tegenstanders worden afgerekend. Afgelopen vrijdag werd duidelijk dat niet NAC Breda of MVV Maastricht, maar FC Emmen de eerste horde is. Dinsdag is in Drenthe het heenduel, zaterdag aan de Krommedijk de return.

FC Emmen: niet ideaal
"Ik vind het de moeilijkste tegenstander van de teams die we konden krijgen", biecht trainer Michele Santoni op na afloop van het 1-1 gelijkspel bij Jong FC Utrecht afgelopen vrijdag.

Het dramatisch in vorm verkerende NAC had namelijk de 'beste' papieren om de eerste Dordtse opponent in de play-offs te worden, maar kwam niet verder dan een deling bij TOP Oss. FC Emmen won daarentegen wel en eindigde als zevende, met een dubbele ontmoeting tegen FC Dordrecht als gevolg.
Het virtuele play-offschema, waarin alleen Excelsior nog kan veranderen KNVB
Niet de gedroomde tegenstander dus voor de Dordtenaren. "We hebben FC Emmen al twee keer verslagen dit seizoen, maar dat telt niet meer mee", benadrukt Santoni. "Al hoeven we er niet bang voor te zijn."

Sportieve boost
In drie jaar transformeerde de ploeg van het lachertje uit de eerste divisie tot een aantrekkelijke doelpuntenmachine die van iedere tegenstander kan winnen. Sinds vorige zomer leefde de club (inclusief het toeschouweraantal) helemaal op, dankzij een sportieve boost. Vorig seizoen sloten de Schapenkoppen inmiddels af op een achttiende plek, twee-na-laatste.

Goed seizoen of niet: aan de ploeg de taak om het seizoen niet als een nachtkaars uit te laten gaan. Kom daarom niet bij Santoni aan met de vraag of FC Dordrecht 'niets te verliezen heeft' in de play-offs na al het moois van dit seizoen. "Als we verliezen, heb ik nog steeds een flinke kater. Als je zo goed draait als wij doen, wil je ook promoveren. We moeten niet van de druk weglopen, die moeten we als volwassen team op ons neerleggen."

Weinig verloren, wel met grote cijfers
Hoewel FC Dordrecht dit seizoen weinig verloor, gebeurde dat drie keer wel met grote cijfers (4-1 van Roda JC, 5-1 van Jong AZ en en 1-4 van Jong PSV). Santoni: "Dat was vaak omdat we grote risico's namen om terug te komen. Dat soort dingen hoef je in de play-offs niet te doen. Al zijn we overtuigd dat we niet in zulke situaties hoeven te komen, want we hebben kwaliteit genoeg om de wedstrijd te winnen", aldus de Italiaanse oefenmeester.

De wedstrijd bij FC Emmen komende dinsdag begint om 18:45 uur. De zaterdag daarna is om 16:30 uur de return aan de Krommedijk.

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

FC Dordrecht wint van Feyenoord in besloten oefenduel

FC Dordrecht heeft donderdag Feyenoord met 2-1 verslagen. Doelpuntenmakers aan Dordtse kant waren Se...

Competitiewedstrijd FC Dordrecht verplaatst vanwege bekertoernooi

De wedstrijd van FC Dordrecht tegen Almere City FC wordt gespeeld op een andere datum. Het duel is v...

FC Dordrecht sluit eerste periode positief af: "We hebben stappen gezet"

Na de 2-0 overwinning op VVV Venlo keken Lucas Woudenberg en trainer Dirk Kuijt tevreden terug op de...

FC Dordrecht wint verdiend van VVV Venlo in regenachtig duel

Op een natte Krommedijk boekte FC Dordrecht vrijdagavond een verdiende 2-0 overwinning op VVV Venlo....

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht te veel rugbygoals scoren

FC Dordrecht neemt voorlopig nog geen afstand van de grote middenmoot in de Keuken Kampioen Divisie....

Wéér een moeizame avond voor FC Dordrecht: ‘Er zit zoveel meer in’

FC Dordrecht hield dinsdagavond een schamel puntje over aan het duel bij FC Eindhoven. De ploeg mist...