gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht moet nog vol aan de bak voor ticket play-offs: ‘Terug naar de basis’

Foto 2.jpg

Verdediger Yannis M'Bemba in duel

VK Sportphoto/Nick Koole

FC Dordrecht heeft vrijdagavond dure punten gemorst op bezoek bij Jong FC Utrecht. Op een koud Sportcomplex Zoudenbalch was het beloftenelftal uit de Domstad met 3-1 te sterk voor de formatie van Dirk Kuyt. Toch was er ook goed nieuws, want middenvelder Robin van Asten mag zichzelf melden bij Oranje Onder 18.

Redactie Streekomroep | Rowan Havelaar |

De nederlaag bij Jong FC Utrecht kwam als een behoorlijke mokerslag bij FC Dordrecht, dat zich na de 2-2 thuis tegen TOP Oss wilde herstellen. Al zes wedstrijden op rij lukte het de Schapekoppen niet om te winnen, terwijl daarvoor de periodetitel nog lonkte. Nu komt zelfs een plek om play-offs voor promotie nog in gevaar. En daarvoor is strijdlust nodig, zo zegt middenvelder Robin van Asten. “Je wil natuurlijk strijden om de play-offs en als je dan niet wint ga je ook niet snel omhoog op de ranglijst. We blijven de laatste paar wedstrijden gewoon vechten. Er komen nog moeilijke wedstrijden aan waarbij we iedereen nodig hebben.”

De wedstrijd tegen Jong FC Utrecht leek al snel beslist, want de beloftenploeg stond bij rust al met 2-0 voor. FC Dordrecht had op een aantal mogelijkheden na niet heel veel in de melk te brokkelen. Trainer Dirk Kuyt heeft daar een duidelijke verklaring voor. “Vandaag verliezen we de wedstrijd op scherpte in de duels. Dat is heel erg belangrijk om wedstrijden te winnen. Zeker in wedstrijden uit bij Jong FC Utrecht, waar je niet in een vol stadion speelt. Dus de energie moet dan uit jezelf komen.”

Toch nog feest
Toch was er niet alleen maar teleurstelling, want in huize Van Asten was het eerder op de dag nog feest. De middenvelder is voor het eerst opgeroepen voor Oranje Onder 18. “Ik zat met een gezonde spanning te wachten op de definitieve lijst. Daar zag ik mijn naam tussen staan. Dat is super mooi en een hele mooie ervaring. Ik heb papa en mama als eerste gebeld. Zij zijn natuurlijk super trots. En ook op de socials kreeg ik hele leuke reacties.”

Na de interlandbreak treedt FC Dordrecht aan de eigen Krommedijk aan tegen Roda JC. Een tegenstander die net als de FC strijdt om een ticket voor de play-offs. Een belangrijk duel dus, maar toch wil Kuyt nog niet zo ver kijken. Op dit moment moeten we niet aan de ranglijst denken. We moeten voor onszelf terug naar de basis en daarmee moeten we aan de bak”, sluit de trainer af.

 

Bekijk hieronder de reportage na het duel tussen Jong FC Utrecht - FC Dordrecht: 

Lees ook

yv2026320NKS07473.jpg

FC Dordrecht pijnlijk onderuit bij Jong FC Utrecht

FC Dordrecht is op bezoek bij Jong FC Utrecht hard onderuit gegaan. Op Sportcomplex Zoudenbalch werd het 3-1 voor het beloftenelftal uit de Domstad. Nick Venema was trefzeker aan Dordtse kant.

controle sliedrecht baanhoek.png

Machinisten rijden hier te hard: inspectie dreigt met boetes

Treinbestuurders van Qbuzz houden zich niet aan de snelheidsbeperking die geldt bij Station Baanhoek in Sliedrecht. Dat blijkt uit snelheidscontroles van de landelijke Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT). Vanwege een verzakking aan het talud mogen treinen daar niet harder rijden dan 40 kilometer per uur.

Hospice 1.png

Documentaire over het 25-jarig bestaan van Hospice De Patio op TV Dordrecht

Hospice De Patio bestaat 25 jaar, vorige week is dat gevierd met een symposium en nu staat hun verhaal centraal in een documentaire gemaakt door RTV Dordrecht. In de documentaire wordt met vrijwilligers en andere betrokkenen teruggeblikt op een kwart eeuw zorg voor terminale patiënten. Daarnaast geeft de documentaire een inkijk in het leven in een hospice en wordt er vooruitgekeken naar de toekomst met de nodige uitdagingen.

tankenpixabay.jpg

Rijlessen dreigen duurder te worden door brandstofcrisis

De brandstofprijzen in Nederland rijzen de pan uit, en het licht aan het einde van de tunnel is niet in zicht. Het zorgt voor hoofdbrekens bij rijscholen in onze streek, zoals bij Wierks in Dordrecht. "Ik hoop dat onze politiek hier wat aan doet."

1000034638.jpg

EHBO-vereniging Dordrecht geeft oude jassen een tweede leven in Oekraïne

Meer dan dertig EHBO-jassen van de Dordtse EHBO-vereniging krijgen een tweede leven in Oekraïne. Omdat de vrijwilligers van de vereniging nieuwe jassen hebben gekregen, bleef er een grote stapel ‘oude’ exemplaren over die nog wel een aantal rondes mee gaan. “Het voelt fijn om zinvol bezig te zijn.”

Foto amv-locatie weteringsingel papendrecht.png

Opnieuw onrust rond de nieuwe amv-locatie in Papendrecht

De politie is deze week twee keer uitgerukt voor incidenten bij de opvang voor alleenstaande minderjarige vreemdelingen (amv) aan de Weteringsingel in Papendrecht. Zo moest een ongewenste bezoeker met een pandverbod worden verwijderd en gaan twee amv'ers aangifte doen na een incident in de buurt een dag eerder.