gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht nipt onderuit tegen SK Beveren in warm en moeizaam oefenduel

545961c89b7e6b48ce96671dbcfddceb

FC Dordrecht heeft de thuissupporters niet bepaald getrakteerd op spektakel in het vijfde oefenduel deze voorbereiding. In eigen huis werd het, na een lange zit van 140 minuten, 0-1 voor de Belgische opponent SK Beveren.

Corrado Francke |  | Aangepast op
In de basis een oude bekende: doelman Liam Bossin maakte vrijdag zijn terugkeer aan de Krommedijk wereldkundig en stond tegen Beveren gelijk aan de aftrap. Dat gold ook voor proefspelers Yannis M'Bemba en Sven van Doorm. Laatstgenoemde vertrok bij deze zomer bij FC Eindhoven en is sindsdien op zoek naar een nieuwe club.

Lange zit
De oefenwedstrijd was nóg een stukje langer dan vorige week, toen er tegen Willem II vier periodes van dertig minuten werden gespeeld. Tegen de Belgen stonden er, in een bloedheet M-Scores Stadion, vier kwarten van 35 minuten op het programma.

In het eerste deel kreeg FC Dordrecht via aanvoerder John Hilton, Leo Seydoux, Korede Osundina en Joseph Amuzu een paar kansen, maar werd er niet gescoord. Aan de juiste afronding ontbrak het ook in het tweede kwart. Zo mikte Joep van der Sluijs precies op de handen van doelman Maxim Deman en nam Amuzu de bal slecht aan in kansrijke positie.

Nieuwe elftallen, snelle goal
Gescoord werd er wel in deel drie, waarin twee compleet nieuwe elftallen op het veld stonden en ook het arbitraal trio was vervangen. De openingstreffer viel razendsnel: de Letse proefkeeper Vladislavs Razumejevs ging na nog geen minuut in de fout en Hüseyin Ertürk kon profiteren: 0-1.

Het leverde bedenkelijke blikken op binnen de lijnen, waar het Dordtse elftal bestond uit vijf nieuwelingen, vier jeugdspelers, één huurling en één proefspeler. Aanvoerder was Daniël van Vianen, de enige van de elf met Keuken Kampioen Divisie-ervaring in het shirt van FC Dordrecht.

Veel fouten
Trainer Melvin Boel, met pet bewapend tegen de warme omstandigheden, zag een moeizaam vervolg van zijn ploeg. Miscommunicatie hier, een verkeerde pass daar: het thuispubliek werd niet bepaald getrakteeerd op een fraaie wedstrijd.

Ook het laatste deel stelde teleur. Alleen Jayson Ezeb en Dean Zandbergen creëerden in het slot nog een kans, maar stuitten allebei op Beveren-doelman Beau Reus. Gescoord werd er niet meer.

Opstelling FC Dordrecht 1e en 2e kwart: Bossin; Seydoux, Valk, M'Bemba, Hilton; Van Doorm (Van Vianen/57), Shein, Van der Sluijs; Osundina, Haen, Amuzu

Opstelling FC Dordrecht 3e en 4e kwart: Razumejevs (Biai/106); Codutti , Janek Smolarczyk, Akmum (Van Gogh/119), Olde Keizer; Tabiri, Van Vianen, Scholte (Huitzing/119); Zouteriks, Zandbergen, Ezeb

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Chris van Benschop

Presentator Ben Corino spreekt zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM met voormalig wethouder Chris van Benschop. Zij was sinds mei 2022 wethouder namens GroenLinks, maar is sinds juni werkzaam als bestuurder bij Mooi Sociaal.

Wantijbad 02

Na weken vertraging gaat dit zwembad eindelijk open: ‘Erg goed nieuws!’

Buitenbadminnend Dordrecht heeft er vanaf woensdagochtend weer een optie bij: het Wantijbad opent na een langere winterslaap dan normaal de deuren. Vanaf 10.00 zijn badgasten weer welkom.

burgemeester ter illustratie AI

OM hield oud-burgemeester Herman J. met spoed aan uit angst voor kindermisbruik

Het Openbaar Ministerie besloot de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht in februari met spoed aan te houden uit angst dat hij kinderen zou gaan misbruiken. Die vrees ontstond na het lezen van seksueel expliciete chats van Herman J. met een onbekende man. De officier van justitie zei dat tijdens het proces tegen de 77-jarige verdachte.

OZEMPIC FOTO WEBSITE

afslankmiddel

Johan vraagt huisarts om afslankspuiten, maar krijgt ze niet: ‘Dan ga je toch zelf zoeken’

Waarom zou je illegale afslankmedicatie willen kopen via internet? Het Albert Schweitzer ziekenhuis waarschuwt voor grote gezondheidsrisico's als je online iets besteld, wat uiteindelijk niet het medicijn blijkt te zijn. De 56-jarige Dordtenaar Johan* besluit een jaar geleden Ozempic op internet te kopen, omdat hij het via de huisarts niet krijgt. "Ik kon wel een maagverkleining krijgen, waarom dit dan niet?”

drugspand

Meerdere wapens en drugs gevonden: burgemeester sluit pand

Een pand aan de Nicolaasstraat in Dordrecht is met spoed gesloten. Dat gebeurde nadat daar dinsdagavond meerdere wapens en een grote hoeveelheid drugs werden aangetroffen. Vijf mensen zijn aangehouden, al zijn zij inmiddels weer op vrije voeten.

artikelfotoooo

Tiende Bachfestival in Dordrecht: van leerorkest tot filmpremière

We hebben er twee jaar op moeten wachten, maar dit weekend is het tijd voor het Bachfestival in Dordrecht. De editie van dit jaar mag een jubileumeditie worden genoemd, aangezien Bach-liefhebbers voor de tiende keer kunnen afreizen naar de stad voor het festival.