gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht nipt onderuit tegen SK Beveren in warm en moeizaam oefenduel

545961c89b7e6b48ce96671dbcfddceb.jpg

FC Dordrecht heeft de thuissupporters niet bepaald getrakteerd op spektakel in het vijfde oefenduel deze voorbereiding. In eigen huis werd het, na een lange zit van 140 minuten, 0-1 voor de Belgische opponent SK Beveren.

Corrado Francke |  | Aangepast op
In de basis een oude bekende: doelman Liam Bossin maakte vrijdag zijn terugkeer aan de Krommedijk wereldkundig en stond tegen Beveren gelijk aan de aftrap. Dat gold ook voor proefspelers Yannis M'Bemba en Sven van Doorm. Laatstgenoemde vertrok bij deze zomer bij FC Eindhoven en is sindsdien op zoek naar een nieuwe club.

Lange zit
De oefenwedstrijd was nóg een stukje langer dan vorige week, toen er tegen Willem II vier periodes van dertig minuten werden gespeeld. Tegen de Belgen stonden er, in een bloedheet M-Scores Stadion, vier kwarten van 35 minuten op het programma.

In het eerste deel kreeg FC Dordrecht via aanvoerder John Hilton, Leo Seydoux, Korede Osundina en Joseph Amuzu een paar kansen, maar werd er niet gescoord. Aan de juiste afronding ontbrak het ook in het tweede kwart. Zo mikte Joep van der Sluijs precies op de handen van doelman Maxim Deman en nam Amuzu de bal slecht aan in kansrijke positie.

Nieuwe elftallen, snelle goal
Gescoord werd er wel in deel drie, waarin twee compleet nieuwe elftallen op het veld stonden en ook het arbitraal trio was vervangen. De openingstreffer viel razendsnel: de Letse proefkeeper Vladislavs Razumejevs ging na nog geen minuut in de fout en Hüseyin Ertürk kon profiteren: 0-1.

Het leverde bedenkelijke blikken op binnen de lijnen, waar het Dordtse elftal bestond uit vijf nieuwelingen, vier jeugdspelers, één huurling en één proefspeler. Aanvoerder was Daniël van Vianen, de enige van de elf met Keuken Kampioen Divisie-ervaring in het shirt van FC Dordrecht.

Veel fouten
Trainer Melvin Boel, met pet bewapend tegen de warme omstandigheden, zag een moeizaam vervolg van zijn ploeg. Miscommunicatie hier, een verkeerde pass daar: het thuispubliek werd niet bepaald getrakteeerd op een fraaie wedstrijd.

Ook het laatste deel stelde teleur. Alleen Jayson Ezeb en Dean Zandbergen creëerden in het slot nog een kans, maar stuitten allebei op Beveren-doelman Beau Reus. Gescoord werd er niet meer.

Opstelling FC Dordrecht 1e en 2e kwart: Bossin; Seydoux, Valk, M'Bemba, Hilton; Van Doorm (Van Vianen/57), Shein, Van der Sluijs; Osundina, Haen, Amuzu

Opstelling FC Dordrecht 3e en 4e kwart: Razumejevs (Biai/106); Codutti , Janek Smolarczyk, Akmum (Van Gogh/119), Olde Keizer; Tabiri, Van Vianen, Scholte (Huitzing/119); Zouteriks, Zandbergen, Ezeb

Lees ook

5a186b107b87fc9659d2d58399a887a2.jpg

Ruim 130 instellingen uit onze streek brengen dakloosheid in beeld: ‘Het is hard nodig'

Om het aantal daklozen in onze streek goed in beeld te krijgen, worden in negen gemeenten speciale tellingen gehouden. Er wordt gezocht naar onzichtbare dak- en thuislozen, met als doel om in kaart te brengen hoeveel het er precies zijn. “Men denkt vaak aan de man op het bankje op straat of de mensen in de opvang, maar het is echt een stuk breder dan dat."

tempFileForShare_20260513-171909.jpg

Noordtunnel dicht na ongeluk, meer dan een uur vertraging op A15

De Noordtunnel is woensdagmiddag tijdelijk dicht geweest in de richting van Gorinchem. Dit na een ongeluk tussen drie voertuigen. Wel leverde de botsing een lange file op: volgens Rijkswaterstaat was de vertraging op de A15 meer dan een uur.

opma breidel.png

‘Iedereen verdient een plek’, Ad bezoekt Cultureel Educatief Centrum Dordrecht

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad duikt in de wereld van het Cultureel Educatief Centrum Dordrecht (CECD). Gevestigd op de plek waar ooit treinkaartjes werden verkocht, heeft het centrum een belangrijke functie in de verhalen rond diversiteit en inclusie. Maar het streeft ook naar aandacht voor en erkenning van de slavernijgeschiedenis van de stad.

drugslab SLI.png

Politie zwaarbewapend bij ontmanteling van drugslab

Aan de Lelystraat in Sliedrecht is woensdag een drugslab ontmanteld. De politie was daarbij aanwezig met vuurwapens. Twee verdachten zijn aangehouden. Het gaat om een 49-jarige man uit Dordrecht en een 47-jarige Vlaardinger.

wasbeer.png

Gedode Dordtse wasbeer: politiek reageert verontwaardigd, museum wil het dier graag hebben

De wasbeer die deze week werd gesnapt in de bevoorradingsruimte van Maasplaza in Dordrecht, maakt veel los. Zo roeren Dordtse politici zich en wil het Natuurhistorisch Museum Rotterdam het dier graag tentoonstellen. De wasbeer werd maandagnacht gevangen en afgemaakt, omdat het als bedreiging voor andere dieren wordt gezien. “Zegt iets over spanning tussen mens en natuur.”

jeugdboa.png

Alblasserdam stelt eerste jeugd-BOA aan: 'Voor de jongeren, tegen overlast'

De gemeente Alblasserdam heeft alsnog een jeugd-BOA aangesteld. Die moet zichtbaar zijn in de wijken, op scholen en bij evenementen en werkt samen met onder meer jongerenwerk, politie en het onderwijs.