gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht nipt onderuit tegen SK Beveren in warm en moeizaam oefenduel

545961c89b7e6b48ce96671dbcfddceb.jpg

FC Dordrecht heeft de thuissupporters niet bepaald getrakteerd op spektakel in het vijfde oefenduel deze voorbereiding. In eigen huis werd het, na een lange zit van 140 minuten, 0-1 voor de Belgische opponent SK Beveren.

Corrado Francke |  | Aangepast op
In de basis een oude bekende: doelman Liam Bossin maakte vrijdag zijn terugkeer aan de Krommedijk wereldkundig en stond tegen Beveren gelijk aan de aftrap. Dat gold ook voor proefspelers Yannis M'Bemba en Sven van Doorm. Laatstgenoemde vertrok bij deze zomer bij FC Eindhoven en is sindsdien op zoek naar een nieuwe club.

Lange zit
De oefenwedstrijd was nóg een stukje langer dan vorige week, toen er tegen Willem II vier periodes van dertig minuten werden gespeeld. Tegen de Belgen stonden er, in een bloedheet M-Scores Stadion, vier kwarten van 35 minuten op het programma.

In het eerste deel kreeg FC Dordrecht via aanvoerder John Hilton, Leo Seydoux, Korede Osundina en Joseph Amuzu een paar kansen, maar werd er niet gescoord. Aan de juiste afronding ontbrak het ook in het tweede kwart. Zo mikte Joep van der Sluijs precies op de handen van doelman Maxim Deman en nam Amuzu de bal slecht aan in kansrijke positie.

Nieuwe elftallen, snelle goal
Gescoord werd er wel in deel drie, waarin twee compleet nieuwe elftallen op het veld stonden en ook het arbitraal trio was vervangen. De openingstreffer viel razendsnel: de Letse proefkeeper Vladislavs Razumejevs ging na nog geen minuut in de fout en Hüseyin Ertürk kon profiteren: 0-1.

Het leverde bedenkelijke blikken op binnen de lijnen, waar het Dordtse elftal bestond uit vijf nieuwelingen, vier jeugdspelers, één huurling en één proefspeler. Aanvoerder was Daniël van Vianen, de enige van de elf met Keuken Kampioen Divisie-ervaring in het shirt van FC Dordrecht.

Veel fouten
Trainer Melvin Boel, met pet bewapend tegen de warme omstandigheden, zag een moeizaam vervolg van zijn ploeg. Miscommunicatie hier, een verkeerde pass daar: het thuispubliek werd niet bepaald getrakteeerd op een fraaie wedstrijd.

Ook het laatste deel stelde teleur. Alleen Jayson Ezeb en Dean Zandbergen creëerden in het slot nog een kans, maar stuitten allebei op Beveren-doelman Beau Reus. Gescoord werd er niet meer.

Opstelling FC Dordrecht 1e en 2e kwart: Bossin; Seydoux, Valk, M'Bemba, Hilton; Van Doorm (Van Vianen/57), Shein, Van der Sluijs; Osundina, Haen, Amuzu

Opstelling FC Dordrecht 3e en 4e kwart: Razumejevs (Biai/106); Codutti , Janek Smolarczyk, Akmum (Van Gogh/119), Olde Keizer; Tabiri, Van Vianen, Scholte (Huitzing/119); Zouteriks, Zandbergen, Ezeb

Lees ook

pasar malam.png

Dit verdwenen evenement keert terug naar Dordrecht

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement weer terug naar het eiland, maar op een nieuwe locatie.

talkshowaantafel.png

Praat mee over de toekomst van zorg en gezondheid in onze streek

Zorg verandert. Dat merken steeds meer inwoners, of zij nu zorg nodig hebben of niet. Wat betekent dat voor onze streek? En wat kunnen inwoners zelf doen om gezond en zelfstandig te blijven?

zomerconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: zomerconcert Trinitatiskapel

Op 25 april trapten Karin Dolman en Caecilia Boschman een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

foto de brug2.png

Aan dit onderdeel van de Papendrechtsebrug wordt al bijna twee jaar gewerkt

De Papendrechtsebrug gaat in juli dicht voor al het verkeer. Negen maanden lang worden er flinke renovaties uitgevoerd aan de brug. Hoewel de renovatie ter plekke nog moet beginnen, wordt er bij Hollandia in Krimpen aan den IJssel al sinds 2024 gewerkt aan een heel belangrijk onderdeel: de nieuwe brugklep.

foto saba eiland.jpg

zoektocht

Vermiste man op Saba is medewerker ambulancedienst: ‘Iedereen is bezorgd’

De man die al sinds woensdag wordt vermist op het Caribisch eiland Saba, is de 53-jarige ambulanceverpleegkundige Erik Matthijsen. Dat bevestigt de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid op vragen van deze streekomroep. “Hij is op Saba voor werkzaamheden buiten zijn werk voor onze ambulancedienst.”

mosquito.png

Mosquito's verjagen overlastgevende jeugd, inzet wordt voortgezet

De inzet van zogeheten mosquito’s om overlastgevende jeugd te weren van de velden van voetbalclub ASWH in Hendrik-Ido-Ambacht, heeft het gewenste effect. Daarom wordt de inzet verder uitgebreid, meldt de burgemeester in een brief aan de gemeenteraad.