gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht nipt te sterk voor amper uitgekaterde kampioen

yv2026412NKS02384.jpg

Sem Valk probeert Mees Kreekels te kloppen in de lucht

Nick Koole / VK Sportphoto

Na acht duels zonder zege mag FC Dordrecht weer eens drie punten bijschrijven. In een wedstrijd waarin voor tegenstander ADO Den Haag weinig op het spel stond, was de thuisclub met 1-0 te sterk voor de pas gekroonde Keuken Kampioen Divisie-kampioen.

Corrado Francke |  | Aangepast op

Door de zege verkleint de ploeg het gat met FC Den Bosch tot drie punten. De Brabanders, die voorlopig de laatste play-offplek bezitten, hebben nog wel een extra wedstrijd te spelen. Mocht Vitesse periodekampioen worden, gaan de Arnhemmers met het laatste nacompetitieticket aan de haal.

Na een rumoerige week in aanloop naar het duel, met vrees voor illegale ticketverkoop en een verbod op de schaaluitreiking in het M-Scores Stadion, leken op de zonnige wedstrijddag de meeste risico's geweken. De Hagenaren waren namelijk op vrijdag al kampioen geworden nadat SC Cambuur niet langs FC Den Bosch kwam (1-1). 

FC Dordrecht beter van start
Het grootste feest was dus al gevierd alvorens de reis vanuit de Hofstad naar de Merwestad werd gemaakt. Op het veld leek de Haagse kater na het kampioensfeest nog niet bepaald weg, want FC Dordrecht had de beste start.

Via onder meer Nicolas Rossi en Doyoung Yoon voetbalde de ploeg kansen bijeen. Binnen het halfuur liet Yoon ook het net bollen, maar die treffer ging niet door vanwege een overtreding van ploeggenoot Lawson Sunderland enkele seconden eerder.

ADO in spaarstand
In de verder gezapige eerste helft moest Dordt-goalie Celton Biai alleen ingrijpen op een poging van ADO-captain Jari Vlak. Verder leek de club uit de residentie vooral in spaarstand te voetballen, ook na rust.

Daarin vond Daniël van Vianen doelman Kilian Nikiema nog op zijn weg, maar kende Jan Plug na ruim een uur wel succes. De verdediger bedacht zich geen moment nadat een gekraakt schot van Robin van Asten precies voor zijn voeten viel: 1-0.

Geen gelijkmaker
In het resterende halfuur redde Biai katachtig op een vrije trap van Finn de Bruin. Daarna was het grootste gevaar geweken, waardoor Van Asten niet bestraft werd voor het missen van een gigakans voor open doel. Zo maakt FC Dordrecht theoretisch nog altijd kans op play-offdeelname, al lijkt de kans dat FC Den Bosch én Vitesse nog verzaken erg klein.

Opstelling FC Dordrecht: Biai; Valk, M'Bemba, Plug; Yoon (Pynadath/77), Van Vianen, Sunderland, Pinto; Van Asten (Woudenberg/92); De Bie (Venema/66), Rossi (Darelas/77)

Lees meer over:

Lees ook

korfbalfoto.png

Euforische beelden: DeetosSnel naar het hoogste korfbalniveau

DeetosSnel/QLS speelt komend zaalseizoen op het hoogste niveau van Nederland. De Dordtse korfballers waren zaterdag te sterk voor het Amsterdamse Blauw-Wit (20-18) en zetten, met hulp van honderden meegereisde fans, de Maaspoort in Den Bosch op z’n kop.

IMG-20260411-WA0008.jpg

Man gestoken met schaar, 18-jarige aangehouden

Bij een ruzie in de Dordtse wijk Sterrenburg is zaterdag gestoken. Een 18-jarige man is aangehouden, meldt de politie. Ook is er een schaar in beslag genomen.

Waar kan ik hier poepen_1.png

LUISTER: De noodzaak van toiletten in het openbaar, waar kan ik hier poepen?

Niet meer de deur uit durven omdat er geen openbare toiletten in de buurt zijn. Voor één op de vier Nederlanders is dat werkelijkheid. Die komen er bekaaid vanaf in Sliedrecht: die gemeente scoort het laagst in onze streek. Maar waar loopt je allemaal tegenaan als je nodig moet?

foto artikel kermis rid.jpg

Zorgen over gewelddadige jeugdgroepen: ‘Ze hebben messen en andere wapens bij zich’

Er zijn in Ridderkerk zorgen over gewelddadige jongerengroepen in en rondom het dorp. De burgemeester besloot onlangs in samenspraak met politie en Openbaar Ministerie om de kermis aan te wijzen als veiligheidsrisicogebied. Naar nu blijkt, zijn rivaliserende jeugdgroepen die rondlopen met wapens daarvan de oorzaak. “We willen het hier graag rustig en veilig houden.”

huurder pand.png

Hoofdhuurder oud schoolgebouw langs N3 sleept gemeente voor de rechter

Stichting Home, de hoofdhuurder van het voormalige schoolgebouw aan de Merwedestraat in Dordrecht, wil het eerder uitgebrachte rapport van de gemeente Dordrecht van tafel halen. Volgens dat rapport is het gebouw onveilig door brandgevaar. De stichting is van mening dat het onderzoek onjuist en onvolledig is, dus gaan ze naar de rechter.

FC Dordrecht tegen ADO

Veiligheidsmaatregelen getroffen: geen kampioensschaal voor ADO aan de Krommedijk

Als ADO Den Haag komende zondag kampioen wordt bij FC Dordrecht, wordt er geen kampioensschaal uitgereikt. Dat heeft de gemeente Dordrecht uit veiligheidsoverwegingen besloten. Ook roept de club supporters op om met een geldig toegangsbewijs en legitimatiebewijs naar het stadion te komen.