Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht ondanks goede start niet langs Jong AZ (1-1)

Joep van der Sluijs in actie namens FC Dordrecht Nick Koole / VK Sportphoto
FC Dordrecht heeft voor de tweede keer in vier dagen een punt geoogst in de Keuken Kampioen Divisie. Tegen Jong AZ beleefde de ploeg een uitstekend begin, maar bleef een zege uit in een ietwat gezapig duel: 1-1.
Corrado Francke | 15 september 2025 21:52 | Aangepast op 15 september 2025 21:52
Aan een stormachtige Krommedijk was de Dordtse basiself op drie plekken gewijzigd vergeleken de spectaculaire 3-3 in Den Bosch vrijdag. Nick Venema, Jurre van Aken en de geblesseerd uitgevallen Robin van Asten maakten aan de aftrap plaats voor Joshua Pynadath, John Hilton en Yannis M'Bemba.

Weer Pynadath
Voor Pynadath was dat loon naar werken, want de buitenspeler was in de afgelopen twee duels als invaller trefzeker. Tegen zijn ex-ploeg Jong AZ liet hij zien ook als basisspeler te kunnen scoren, want al na amper vier minuten kegelde hij de 1-0 binnen nadat hij vanaf de linkerkant naar binnen sneed.

Drie op rij dus voor de Amerikaan, die even later Marouane Afaker op maat bediende maar zijn collega-aanvaller over zag schieten.

Drie keer is scheepsrecht
FC Dordrecht kwam aanmerkelijk beter voor de dag dan in Den Bosch, al drongen de jonge Alkmaarders steeds meer aan. Kevin Toppenberg schoot eerst naast en topscorer Sem van Duijn voorlangs en Kasper Boogaard liet 'drie keer is scheepsrecht' gelden na een fraaie manoeuvre door het midden: 1-1.

Dordt-goalie Celton Biai voorkwam vlak daarna dat Van Duijn de bezoekers op voorsprong zette. Die ingreep was nodig omdat Augustin Drakpe zich in een dieptepass had verslikt.

Belangrijke Biai
Na rust voetbalde de thuisclub kansjes bijeen via Eduardo en Pynadath, maar moest Biai aan de overkant belangrijker werk verrichten. De keeper redde fraai op achtereenvolgens Dave Kwakman, Kevin Toppenberg, Elijah Dijkstra én Sem van Duijn en maakte zich nog populairder dan hij al was.

Bij FC Dordrecht werden te veel individuele fouten gemaakt om de druk bij de jong tegenstander - die Vitesse afgelopen vrijdag op een 4-0 nederlaag en dus een niet bepaald warm welkom trakteerde - op te voeren. Invaller Stéphano Carillio schoot via Jong AZ-captain Nick Twisk naast, maar groter werden de kansen in het slot niet.

De eindstand, 1-1, deed in ieder geval recht aan het wedstrijdbeeld. Al zal de oogst aan Dordtse zijde toch wat magertjes voelen.

Opstelling FC Dordrecht: Biai; Hilton, Valk, Drakpe (Sunderland/73), Woudenberg; Vetkal, M'Bemba, Van der Sluijs (Rossi/61); Afaker (Venema/61), Eduardo (Carrillo/61), Pynadath (Malasomma/82)

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Meest gelezen

ID verdwijnt in stembus en 'verandering gevraagd' op Station Dordrecht

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 29 okt 2025 10:29

Lees ook

FC Dordrecht gaat keihard af in Tilburg en is meteen uitgebekerd

Het bekeravontuur van FC Dordrecht zit er alweer na één duel op. De ploeg is sowieso al geen 'vriend...

Kuijt trots na comeback tegen Helmond Sport: ‘Op karakter geknokt en twee prachtige goals’

Na een moeizame eerste helft boog FC Dordrecht vrijdagavond een achterstand om in een 2-1 overwinnin...

FC Dordrecht knokt zich langs Helmond Sport na achterstand: 2-1 winst in ‘zes punten wedstrijd’

Een zogenoemde zes punten wedstrijd voor FC Dordrecht op de vrijdagavond. De Schapekoppen, achtste i...

FC Dordrecht geeft voorsprong pijnlijk uit handen tegen RKC: 1-2

FC Dordrecht heeft maandagavond een pijnlijke nederlaag geleden tegen RKC Waalwijk. Aan de Krommedij...

Valk valt uit, Kuijt loopt schorsing op: ‘Misschien moet ik mijn handen vastplakken’

Dirk Kuijt had zich een betere terugkeer bij ADO Den Haag, waar zijn trainersloopbaan begon, voorges...

FC Dordrecht slikt drie tegengoals na rust en verliest bij ADO

FC Dordrecht mocht vrijdagavond een helft hopen op een resultaat bij koploper ADO Den Haag. In het k...