Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht scoort tegen MVV twee keer in een minuut, maar pakt slechts een punt

MVV'er Tim Zeegers in duel met Dordtenaren John Hilton en Ilias Sebaoui Corrado Francke
FC Dordrecht moet nog altijd wachten op de eerste overwinning van dit seizoen. In eigen huis scoorde de ploeg vrijdagavond twee keer binnen een minuut tegen MVV Maastricht, maar dat bleek niet genoeg voor een driepunter: 2-2. Een smet op de wedstrijd was toen het duel kort werd gestaakt nadat uitsupporters bier op het veld gooiden.
Corrado Francke | 25 augustus 2023 23:37 | Aangepast op 25 augustus 2023 23:37
De Dordtenaren waren tegen de Limburgers 'eindelijk' in het nieuwe thuistenue te zien. De seizoensopener, aan de Krommedijk tegen NAC Breda (1-1), werd in het uitshirt afgewerkt omdat de levering van 'versie 2' nog even op zich liet wachten.

Geluk bracht het tenue in de beginfase niet, want na twaalf minuten kwam MVV op voorsprong. Bryan Smeets promoveerde een goede voorzet van rechtsback Tim Zeegers tot 0-1. De Dordtse defensie legde hun tegenstander geen strobreed in de weg.

(Nog) geen gelijkmaker
Na de openingstreffer nam FC Dordrecht het initiatief, maar tot de gelijkmaker leidde dat niet. Een kopbal van spits Rene Kriwak ging net naast en ook pogingen van Ilias Sebaoui en Mathis Suray waren geen gevaar voor MVV-goalie Romain Matthys.

Richting het rustsignaal zette de thuisclub nog eens aan. Shiloh 't Zand, die de voorkeur kreeg boven Malhory Noc, mikte naast en een voorzet van John Hilton bleek net te scherp voor de glijdende Kriwak. Aan de noordzijde van het veld was FC Dordrecht-keeper Luca Plogmann attent genoeg om een vlammend schot van Smeets te keren.

Aanvallende intenties
In de tweede helft gaf de ploeg van Michele Santoni de periode met aanvallende intenties een vervolg. Richting het doel van Matthys liep het vaak best aardig, maar tot een echte kans kwam het amper.

De entree van aanvallers Malhory Noc en Joey de Bie in de plek voor 't Zand en de opnieuw tegenvallende Kriwak leidde het laatste halfuur in, waarin het dan toch echt moest gaan gebeuren voor FC Dordrecht.

En zo geschiedde. Sterker nog: wie rond de zeventigste minuut even een plaspauze had ingelast, miste twee treffers. Captain Mathis Suray faalde niet vanaf de penaltystip nadat Noc in het zestienmetergebied was neergelegd en maakte het feest aan de Krommedijk compleet toen hij amper een minuut later met het hoofd voor een voorsprong zorgde: 2-1.

Wedstrijd stilgelegd
Met Elso Brito en debutant Ilias Bronkhorst binnen de lijnen moest de ploeg de overwinning over de streep trekken. Vijf minuten voor tijd strafte Koen Kostons een zwakke terugspeelbal van Jari Schuurman af en tekende zodoende voor de 2-2. Arbiter Joey Kooij legde vervolgens het duel stil omdat uitsupporters bij het juichen bier op het veld gooiden.

Na een pauze van tien minuten bleef het in het slot oppassen geblazen voor de ploeg. MVV'er Dailon Livramento had de winnende op zijn schoen, maar aarzelde te lang in kansrijke positie. Het bleef 2-2 en dat leverde, net als tegen NAC-thuis, een zuur punt op voor FC Dordrecht.

Opstelling FC Dordrecht: Plogmann; Aberkane (Bronkhorst/78), Tsoungui, Van der Avert, Hilton; Schuurman, Shein, Suray; 't Zand (Noc/59, Brito/78), Kriwak (De Bie/59), Sebaoui

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

FC Dordrecht wint van Feyenoord in besloten oefenduel

FC Dordrecht heeft donderdag Feyenoord met 2-1 verslagen. Doelpuntenmakers aan Dordtse kant waren Se...

Competitiewedstrijd FC Dordrecht verplaatst vanwege bekertoernooi

De wedstrijd van FC Dordrecht tegen Almere City FC wordt gespeeld op een andere datum. Het duel is v...

FC Dordrecht sluit eerste periode positief af: "We hebben stappen gezet"

Na de 2-0 overwinning op VVV Venlo keken Lucas Woudenberg en trainer Dirk Kuijt tevreden terug op de...

FC Dordrecht wint verdiend van VVV Venlo in regenachtig duel

Op een natte Krommedijk boekte FC Dordrecht vrijdagavond een verdiende 2-0 overwinning op VVV Venlo....

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht te veel rugbygoals scoren

FC Dordrecht neemt voorlopig nog geen afstand van de grote middenmoot in de Keuken Kampioen Divisie....

Wéér een moeizame avond voor FC Dordrecht: ‘Er zit zoveel meer in’

FC Dordrecht hield dinsdagavond een schamel puntje over aan het duel bij FC Eindhoven. De ploeg mist...