Op papier was de ploeg van trainer Michele Santoni kansloos tegen het dit seizoen uitstekend spelende Excelsior, dat onlangs ook nog eens de tweede periodetitel binnensleepte. De Kralingers maakten het eredivisionist FC Groningen in de KNVB Beker nog knap lastig.
Maar gelukkig werd het duel niet op papier, maar op gras gespeeld. Daar liep het bij de bezoekers absoluut niet zo eenvoudig als trainer Marinus Dijkhuizen wilde zien. Dordt-doelman Liam Bossin kende een relatief rustig openingskwartier, al zette de club daar aanvallend ook weinig tegenover.
Communicatie, of beter gezegd: een gebrek aan communicatie, was de oorzaak daarvan. Dordrecht kon een aantal momenten gevaarlijk worden, maar fouten in de opbouw voorkwamen kansen van de thuisclub. Zo speelde de eerste helft van Excelsior-doelman Stijn van Gassel zich vooral buiten het zestienmetergebied af.
Kansen voor Excelsior
Spits Reuven Niemeijer was verantwoordelijk voor de eerste noemenswaardige poging namens de Kralingers. Excelsior was de bovenliggende partij en ondanks twee kopkansen van Mats Wieffer hield Bossin de nul, in ieder geval tot het rustsignaal.
Met liefst 26 procent balbezit had Dordt aanvallend weinig in de pap te brokkelen, maar plots was daar de 1-0. De pijlsnelle Jacky Donkor werd weggestuurd en bracht zijn ploeg met een bekeken schuiver op voorsprong.
Bijna de 2-0
Toch ging de thuisclub niet verder achterover hangen. Integendeel: Meijer verdubbelde de score bijna. Van Gassel lag echter in de weg en keerde het ietwat aan overtuiging gebrekkige schot.
Brandon Ormonde-Ottewil, anderhalf jaar in Dordts shirt op de linkerflank, kon zijn oude club bijna pijn doen. Hij zag zijn poging – een kruising tussen schot en voorzet – echter aan de buitenkant van de paal naast het doel verdwijnen.
Cement, muur en vuurpijlen
Dat gaf Santoni aanleiding tot het maken van het ‘Dordts cement’ achterin. Excelsior kwam combinerend vaak tot aan de zestien, maar bleek lange tijd niet opgewassen tegen de groenwitte muur.
Zo werd een Rotterdamse aanval in het laatste kwartier continue beantwoord met een Dordtse vuurpijl van jewelste en was Excelsior weer op opbouwen aangewezen.
Penalty
Ondanks de 120 doordeweekse minuten in de benen verliet Excelsior de Merwestad alsnog met een punt. Van Huizen trok invaller Botermans naar de grond, Dallinga faalde niet vanaf de penaltystip.
De zes minuten extra speeltijd die vierde man Rick Sturm liet zien, zorgde voor wat verontrustende gezichten aan Dordtse zijde. Excelsior-invaller Michael Chacon kreeg nog rood na een harde tackle op Pascu. Toch bleek de Dordtse muur weer voldoende hersteld om een gelijkspel over de streep te trekken: 1-1.
Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Savastano (Mannes), Van Huizen, El Azzouzi, Biberoglu; Miceli, Pascu, Vermeulen (Wielzen); Suray, Meijer, Donkor (Agrafiotis)&t=28s