gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht wint voor het tweede jaar op rij in Breda na goal in blessuretijd

036943320e2a54e964095c1f0268b5de

FC Dordrecht heeft voor het tweede jaar op rij gewonnen van NAC in Breda. Net als de vorige editie werd het duel beslist in blessuretijd. Invaller Sergio Tremour was de matchwinner aan Dordtse zijde en zorgde daarmee voor een knappe overwinning: 1-2.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De bezoekers waren aan het begin van de wedstrijd meteen gewaarschuwd, want Odysseus Velanas mikte al na een minuut een vrije trap op de paal. Via doelman Liam Bossin leverde het ‘slechts’ een corner op voor de Brabanders.

De eerste poging van Dordt – op naam van Christian Conteh - bleek een eenvoudige prooi voor NAC-goalie Nick Olij. Die bracht ook redding op een voorzet (of was het toch een schot?) van rechtsback Jerailly Wielzen.

NAC koos veel voor de terugspeelbal en dat leverde regelmatig een fluitconcert op in het Rat Verlegh Stadion. De ploeg van trainer Michele Santoni trok zich daar weinig van aan en kreeg via Pascu een uitgelezen kans op de 0-1. Hij faalde echter oog in oog met Olij en zo lukte het hem nog steeds niet zijn eerste seizoenstreffer te maken.

Doelpunten voor en na rust
Toch werden de Brabanders steeds gevaarlijker met mogelijkheden via Boris van Schuppen, Moise Adiléhou en Naoufal Bannis. Laatstgenoemde, vorig seizoen nog een halfjaar huurling bij Dordt, beloonde de sterke fase dan ook met de openingstreffer, tevens ruststand: 1-0.

Het contrast met de eerste fase na rust was groot bij de Dordtenaren. Het elftal schoot uit de startblokken en dat leverde de 1-1 op. Jacky Donkor legde knap af op Mathis Suray en die liet de meegereisde fans voor het eerst sinds ADO-thuis weer eens juichen met een doelpunt.

Spannende slotfase
De fluitconcerten keerden weer terug onder de Bredase stadionlampen, want NAC creëerde maar weinig en daartegenover stonden kansen van Jacky Donkor (over) en Mauro Savastano (naast).

Liefst zeven minuten blessuretijd zorgden ervoor dat er ruimte genoeg was om een winnaar aan te wijzen in het duel. En dat werd FC Dordrecht, want invaller Sergio Tremour zorgde na een mooie aanval voor een meer dan verdiende Dordtse zege: 1-2.
2f26b1e2218c17dd3be498f584828100

Lees ook

merwedebrugrws2

Camera's handhaving vrachtwagenverbod Merwedebrug dit weekend geplaatst

Rijkswaterstaat plaatst dit weekend camera's voor de handhaving van het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27). Eerst zou dit pas over twee weken gebeuren. De camera's worden pas na het weekend in gebruik genomen. Vanaf dan kunnen vrachtwagenchauffeurs die toch over de brug rijden, een boete verwachten.

merwedelingelijn kleiner

Reizigersvereniging: Verbod fietsen MerwedeLingelijn gaat te ver

Het verbod op fietsen op de hele MerwedeLingelijn tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug gaat verder dan noodzakelijk. Dat stelt reizigersvereniging Rover. Rover heeft begrip voor de keuze om de dienstregeling tijdelijk aan te passen om de dienstregeling betrouwbaar te houden, maar noemt het fietsverbod "moeilijk te rechtvaardigen".

bigrivers20261

Zondag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2026

De 26ste editie van Big Rivers was één groot feest: drie dagen eten, drinken, gezelligheid en heel veel muziek in het historisch centrum van Dordrecht. Deze zondag kun je op TV Dordrecht nagenieten van het festival, met de leukste nummers van verschillende concerten.

IMG-20260804-WA0032

Man aangehouden in huis Zwijndrecht, nepwapen gevonden

Een man is maandagmiddag aangehouden in zijn huis in Zwijndrecht. Volgens de politie gebeurde dit na een conflict "waarbij een mogelijk vuurwapen werd gezien". Uiteindelijk bleek het om een nepwapen te gaan.

scootmobiel te water

Politie redt vrouw uit sloot na ongeval met scootmobiel

Een vrouw op een scootmobiel is dinsdagmiddag rond 16.30 uur te water geraakt aan de Achterweg in Dordrecht. De bestuurster is door de politie uit het water gered, waarna zij is nagekeken in een ambulance.

politie 01

Jongen (17) zwaar mishandeld bij uitgaansgelegenheid

Een 17-jarige jongen uit Zwijndrecht is afgelopen weekend zwaar mishandeld in Rotterdam. Hij raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht.