gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht wint voor het tweede jaar op rij in Breda na goal in blessuretijd

036943320e2a54e964095c1f0268b5de

FC Dordrecht heeft voor het tweede jaar op rij gewonnen van NAC in Breda. Net als de vorige editie werd het duel beslist in blessuretijd. Invaller Sergio Tremour was de matchwinner aan Dordtse zijde en zorgde daarmee voor een knappe overwinning: 1-2.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De bezoekers waren aan het begin van de wedstrijd meteen gewaarschuwd, want Odysseus Velanas mikte al na een minuut een vrije trap op de paal. Via doelman Liam Bossin leverde het ‘slechts’ een corner op voor de Brabanders.

De eerste poging van Dordt – op naam van Christian Conteh - bleek een eenvoudige prooi voor NAC-goalie Nick Olij. Die bracht ook redding op een voorzet (of was het toch een schot?) van rechtsback Jerailly Wielzen.

NAC koos veel voor de terugspeelbal en dat leverde regelmatig een fluitconcert op in het Rat Verlegh Stadion. De ploeg van trainer Michele Santoni trok zich daar weinig van aan en kreeg via Pascu een uitgelezen kans op de 0-1. Hij faalde echter oog in oog met Olij en zo lukte het hem nog steeds niet zijn eerste seizoenstreffer te maken.

Doelpunten voor en na rust
Toch werden de Brabanders steeds gevaarlijker met mogelijkheden via Boris van Schuppen, Moise Adiléhou en Naoufal Bannis. Laatstgenoemde, vorig seizoen nog een halfjaar huurling bij Dordt, beloonde de sterke fase dan ook met de openingstreffer, tevens ruststand: 1-0.

Het contrast met de eerste fase na rust was groot bij de Dordtenaren. Het elftal schoot uit de startblokken en dat leverde de 1-1 op. Jacky Donkor legde knap af op Mathis Suray en die liet de meegereisde fans voor het eerst sinds ADO-thuis weer eens juichen met een doelpunt.

Spannende slotfase
De fluitconcerten keerden weer terug onder de Bredase stadionlampen, want NAC creëerde maar weinig en daartegenover stonden kansen van Jacky Donkor (over) en Mauro Savastano (naast).

Liefst zeven minuten blessuretijd zorgden ervoor dat er ruimte genoeg was om een winnaar aan te wijzen in het duel. En dat werd FC Dordrecht, want invaller Sergio Tremour zorgde na een mooie aanval voor een meer dan verdiende Dordtse zege: 1-2.
2f26b1e2218c17dd3be498f584828100

Lees ook

Schermafbeelding 2026-05-28 135052

Er was eens: ‘Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

kilttunnel foto

Let op: Kiltunnel komende avonden en nachten dicht richting Dordrecht

Verkeer vanuit de Hoeksche Waard kan de komende avonden niet via de Kiltunnel Dordrecht bereiken. De provincie vernieuwt het asfalt op de N217, waardoor de weg tussen 20.00 uur en 06.00 uur dicht is.

2606028031

Neergestoken man (21) in ziekenhuis overleden aan verwondingen

De 21-jarige man die maandagnacht zwaargewond raakte bij een steekpartij in Zwijndrecht, is aan zijn verwondingen overleden. Dat laat de politie via sociale media weten.

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, weg tijdelijk dicht geweest

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is tijdelijk dicht geweest en er is een lange file ontstaan.

Schermafbeelding 2026-05-28 135052

Donderdag op TV Dordrecht: 'Er was eens: Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met deel 2 van de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

politie prorail station sliedrecht

Vrouw loopt op spoor, treinverkeer plat

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Sliedrecht heeft tussen 12.00 en 13.00 uur een tijdje stilgelegen vanwege een persoon op het spoor. Handhavers en politie kwamen naar het Stationsplein in Sliedrecht voor de situatie.