gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordt rekent tegen Sparta op volle bak

"Ik ga er vanuit dat we tegen Sparta voor een uitverkocht huis spelen", zegt algemeen directeur Hans de Zeeuw van FC Dordrecht. De Schapenkoppen schakelden dit weekend op miraculeuze wijze SC Cambuur uit.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Na een 1-4 nederlaag in eigen huis won FC Dordt zaterdagavond in Leeuwarden met dezelfde cijfers en ging via strafschoppen door in de play-offs. "Nee, die glimlach is voorlopig niet meer van mijn gezicht te krijgen", beaamt De Zeeuw.

Hij is niet de enige die bij het knusse stadionnetje in Dordt met een vette smile rondloopt. Tijdens de vanmorgen begonnen voorverkoop voor het duel met Sparta op Hemelvaartsdag (a.s. donderdag) tonen de supporters zich vrolijk en optimistisch.

"3-1 winnen en uit met 0-1. De finale winnen we ook en we gaan weer naar de eredivisie", weet er eentje al. Een ander is wat behoedzamer: "Sparta is wel een eredivisieclub. Het wordt niet makkelijk, thuis 1-1 en hopelijk uit weer stunten."

FC Dordrecht rekent op een volle bak. De eersten van de 4200 kaartjes werden zondag verkocht aan seizoenkaarthouders, de rest ging maandag in de verkoop. Wie een kaartje wil kopen heeft wel een clubcard nodig en die bleek niet iedereen te hebben...

"Het lijkt wel of er nu allerlei mensen onder een steen vandaan komen", zegt De Zeeuw, "maar we gaan proberen om ook hen snel aan een clubcard te helpen, zodat ze toch kaartjes kunnen kopen". Zo'n card kost vijf euro en is vijf jaar geldig.

"Dat heb ik er wel voor over. Dit is toch een speciale wedstrijd. Die wil ik wel zien", zegt een liefhebber, die al lang niet op de Krommedijk geweest is. De doorgewinterde supporters praten al over dinsdagavond half acht, want dan begint de voorverkoop voor de uitwedstrijd.

Lees ook

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.

baanhoekbrugverkeerspolitie

Politie haalt man van levensgevaarlijke plek op spoorbrug: 'hij wilde muziek luisteren'

De politie heeft zondag een melding gekregen over een man met vreemd gedrag op de Baanhoekbrug tussen Sliedrecht en Dordrecht. Hoewel de man niet op de brug mocht zijn, bleek hij geen kwade bedoelingen te hebben: hij wilde naar eigen zeggen alleen maar even "tot rust" komen, meldt Rijnmond.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

Foto website

Extra bescherming voor brugkelder tijdens tweede passage hoge scheepvaart

Rijkswaterstaat neemt extra maatregelen om de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart goed te laten verlopen. Komend weekend kunnen hoge schepen de brug namelijk weer voor de enige keer deze maand passeren en daarbij moet schade aan de brugkelder en de schepen zelf worden voorkomen.

alicesprings

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert Alice Springs

Augustus is Big Rivers-maand, met iedere week een concert van de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. De komende zondagen is het slotconcert van Alice Springs te zien op TV Dordrecht.

Point Blur_Sep052026_101224

Voorkant van auto in brand in Dubbeldam

Een zwarte personenauto is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd in de Platanenlaan in de Dordtse wijk Dubbeldam.