gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordt rekent tegen Sparta op volle bak

"Ik ga er vanuit dat we tegen Sparta voor een uitverkocht huis spelen", zegt algemeen directeur Hans de Zeeuw van FC Dordrecht. De Schapenkoppen schakelden dit weekend op miraculeuze wijze SC Cambuur uit.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Na een 1-4 nederlaag in eigen huis won FC Dordt zaterdagavond in Leeuwarden met dezelfde cijfers en ging via strafschoppen door in de play-offs. "Nee, die glimlach is voorlopig niet meer van mijn gezicht te krijgen", beaamt De Zeeuw.

Hij is niet de enige die bij het knusse stadionnetje in Dordt met een vette smile rondloopt. Tijdens de vanmorgen begonnen voorverkoop voor het duel met Sparta op Hemelvaartsdag (a.s. donderdag) tonen de supporters zich vrolijk en optimistisch.

"3-1 winnen en uit met 0-1. De finale winnen we ook en we gaan weer naar de eredivisie", weet er eentje al. Een ander is wat behoedzamer: "Sparta is wel een eredivisieclub. Het wordt niet makkelijk, thuis 1-1 en hopelijk uit weer stunten."

FC Dordrecht rekent op een volle bak. De eersten van de 4200 kaartjes werden zondag verkocht aan seizoenkaarthouders, de rest ging maandag in de verkoop. Wie een kaartje wil kopen heeft wel een clubcard nodig en die bleek niet iedereen te hebben...

"Het lijkt wel of er nu allerlei mensen onder een steen vandaan komen", zegt De Zeeuw, "maar we gaan proberen om ook hen snel aan een clubcard te helpen, zodat ze toch kaartjes kunnen kopen". Zo'n card kost vijf euro en is vijf jaar geldig.

"Dat heb ik er wel voor over. Dit is toch een speciale wedstrijd. Die wil ik wel zien", zegt een liefhebber, die al lang niet op de Krommedijk geweest is. De doorgewinterde supporters praten al over dinsdagavond half acht, want dan begint de voorverkoop voor de uitwedstrijd.

Lees ook

chrishoogerwaard.png

Voorzitter Sinterklaasintocht krijgt Johan de Wittspeld

Chris Hoogerwaard, een prominent gezicht van de intocht van Sinterklaas in Dordrecht, heeft de Johan de Wittspeld ontvangen. Hij krijgt de gemeentelijke onderscheiding voor zijn langdurige inzet voor de intocht en de Dordtse samenleving.

FOTO WEBSITE.png

Ridderkerks natuurgebied is bijzonder monument rijker: ‘Het verhaal doorvertellen’

Met uitspraken die Winston Churchill ooit deed, de klanken van het Wilhelmus, bloemen, kransen en het trompetsignaal van The Last Post is maandag een bijzonder monument in de Crezéepolder in Ridderkerk onthuld. De omgekomen bemanning van het vliegtuig Fokker T-5 uit de Tweede Wereldoorlog wordt hiermee geëerd.

AI-assistent Qbuzz.png

Kunstmatige Intelligentie helpt Qbuzz: ‘Handig voor personeel en reizigers’

Vervoerder Qbuzz zet een AI-assistent in om reizigers en personeel te helpen. Volgens Qbuzz gaat het niet om 'de zoveelste chatbot', maar om een slimme assistent die samenwerkt met medewerkers en bijvoorbeeld zelfstandig actuele reisinformatie ophaalt uit de systemen van de vervoerder.

foto artikel fatbikes dordrecht.jpg

Omstreden fatbikes opnieuw ter discussie: 'Probleem wordt maar niet minder'

Je kan haast geen rondje meer door de Dordtse binnenstad lopen zonder ze niet te zien: fatbikes. De bekende zwarte fiets met dikke banden wordt door veel mensen gebruikt, maar zorgt ook voor veel ergernis. Grote vraag: wat is ertegen te doen?

businkpolitie.jpg

Agenten doorzoeken tuinen in Krispijn

De politie heeft maandagmiddag meerdere tuinen en schuren doorzocht in de Dordtse wijk Nieuw-Krispijn. Daarbij zijn ook een politiehond en een drone ingezet.

rampenoefening station ter illustratie.png

Hulpdiensten op het station, maar geen paniek: dit is er aan de hand

De omgeving van station Dordrecht Centraal wordt dinsdagavond overspoeld door hulpdiensten. Nee, er is geen noodsituatie: de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid organiseert een grote oefening, die bedoeld is om de samenwerking tussen betrokken organisaties verder te verbeteren.