gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordt rekent tegen Sparta op volle bak

"Ik ga er vanuit dat we tegen Sparta voor een uitverkocht huis spelen", zegt algemeen directeur Hans de Zeeuw van FC Dordrecht. De Schapenkoppen schakelden dit weekend op miraculeuze wijze SC Cambuur uit.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Na een 1-4 nederlaag in eigen huis won FC Dordt zaterdagavond in Leeuwarden met dezelfde cijfers en ging via strafschoppen door in de play-offs. "Nee, die glimlach is voorlopig niet meer van mijn gezicht te krijgen", beaamt De Zeeuw.

Hij is niet de enige die bij het knusse stadionnetje in Dordt met een vette smile rondloopt. Tijdens de vanmorgen begonnen voorverkoop voor het duel met Sparta op Hemelvaartsdag (a.s. donderdag) tonen de supporters zich vrolijk en optimistisch.

"3-1 winnen en uit met 0-1. De finale winnen we ook en we gaan weer naar de eredivisie", weet er eentje al. Een ander is wat behoedzamer: "Sparta is wel een eredivisieclub. Het wordt niet makkelijk, thuis 1-1 en hopelijk uit weer stunten."

FC Dordrecht rekent op een volle bak. De eersten van de 4200 kaartjes werden zondag verkocht aan seizoenkaarthouders, de rest ging maandag in de verkoop. Wie een kaartje wil kopen heeft wel een clubcard nodig en die bleek niet iedereen te hebben...

"Het lijkt wel of er nu allerlei mensen onder een steen vandaan komen", zegt De Zeeuw, "maar we gaan proberen om ook hen snel aan een clubcard te helpen, zodat ze toch kaartjes kunnen kopen". Zo'n card kost vijf euro en is vijf jaar geldig.

"Dat heb ik er wel voor over. Dit is toch een speciale wedstrijd. Die wil ik wel zien", zegt een liefhebber, die al lang niet op de Krommedijk geweest is. De doorgewinterde supporters praten al over dinsdagavond half acht, want dan begint de voorverkoop voor de uitwedstrijd.

Lees ook

baanhoekbruggoed

Baanhoekbrug maanden dicht: hoge hekken en 24/7 beveiligers op komst

De Baanhoekbrug is sinds deze week dicht voor fietsers en voetgangers. De brug wordt vanaf volgende week vrijdag, als de Papendrechtsebrug maandenlang sluit, de snelste route voor hulpdiensten om de Beneden Merwede over te steken.

Victor Verbrugge (links)  in actie WK 202607

Victor (22) na slechts vier jaar roeien vierde op het WK: ‘Ik heb alles eruit gehaald’

Papendrechter Victor Verbrugge is dit weekend vierde geworden op het WK roeien in Duitsland. Hoewel hij pas vier jaar aan het roeien is, wist hij in de finale bijna een podiumplaats te bemachtigen. “Ik heb alles gegeven om te winnen, maar meer dan dit had ik niet”, blikt hij terug.

fotorb

Nieuwjaar begint voor Brandon met harddrugs en dollemansrit: ‘Zorgelijk patroon’

Waar de meeste mensen met oliebollen en champagne aan 2026 begonnen, stapt Brandon K. (31) onder invloed van harddrugs achter het stuur. Wat volgt is een achtervolging, een aanhouding met verzet en maandenlang cel. “Een pro-criminele houding”, constateert reclassering.

bigriverswebfoto

Big Rivers 2026 losgebarsten: ‘Telefoon uit en genieten’

Kleurrijke outfits, volle pleinen en heel veel muziek: Big Rivers 2026 is vrijdag vrolijk van start gegaan. “We zijn al rond geweest en overal blijven we even hangen”, klinkt het vanuit de zonovergoten Dordtse binnenstad.

overlastgevendgezin

Gezin gelinkt aan drillrap teistert buurt, opnieuw een camera in de straat

Voor de tweede keer in korte tijd is er een mobiele camera geplaatst in een straat in Zwijndrecht. In een huis aan De Were woont volgens de gemeente een overlastgevend gezin, dat al meermaals betrokken is geweest bij meldingen van onder meer intimidatie en bedreiging. Buurtbewoners uitten eerder al hun zorgen over de overlast.

merwedebrugrws2

Aantal vrachtwagens over Merwedebrug met 90 procent gedaald, maar buitenlandse chauffeurs ontlopen boete

Het aantal vrachtwagens dat over de Merwedebrug (A27) rijdt, is met zo'n 90 procent gedaald. Dat laat Rijkswaterstaat weten. Sinds 18 juli mogen er geen vrachtwagens en touringcars meer over de brug, omdat de brug niet veilig genoeg is voor zware voertuigen. Chauffeurs die wel over de brug rijden krijgen een boete.