gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordt rekent tegen Sparta op volle bak

"Ik ga er vanuit dat we tegen Sparta voor een uitverkocht huis spelen", zegt algemeen directeur Hans de Zeeuw van FC Dordrecht. De Schapenkoppen schakelden dit weekend op miraculeuze wijze SC Cambuur uit.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Na een 1-4 nederlaag in eigen huis won FC Dordt zaterdagavond in Leeuwarden met dezelfde cijfers en ging via strafschoppen door in de play-offs. "Nee, die glimlach is voorlopig niet meer van mijn gezicht te krijgen", beaamt De Zeeuw.

Hij is niet de enige die bij het knusse stadionnetje in Dordt met een vette smile rondloopt. Tijdens de vanmorgen begonnen voorverkoop voor het duel met Sparta op Hemelvaartsdag (a.s. donderdag) tonen de supporters zich vrolijk en optimistisch.

"3-1 winnen en uit met 0-1. De finale winnen we ook en we gaan weer naar de eredivisie", weet er eentje al. Een ander is wat behoedzamer: "Sparta is wel een eredivisieclub. Het wordt niet makkelijk, thuis 1-1 en hopelijk uit weer stunten."

FC Dordrecht rekent op een volle bak. De eersten van de 4200 kaartjes werden zondag verkocht aan seizoenkaarthouders, de rest ging maandag in de verkoop. Wie een kaartje wil kopen heeft wel een clubcard nodig en die bleek niet iedereen te hebben...

"Het lijkt wel of er nu allerlei mensen onder een steen vandaan komen", zegt De Zeeuw, "maar we gaan proberen om ook hen snel aan een clubcard te helpen, zodat ze toch kaartjes kunnen kopen". Zo'n card kost vijf euro en is vijf jaar geldig.

"Dat heb ik er wel voor over. Dit is toch een speciale wedstrijd. Die wil ik wel zien", zegt een liefhebber, die al lang niet op de Krommedijk geweest is. De doorgewinterde supporters praten al over dinsdagavond half acht, want dan begint de voorverkoop voor de uitwedstrijd.

Lees ook

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met filmmaker Martijn Vonck

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met de jonge filmmaker Martijn Vonck. Hij bracht onlangs een video uit waarin Dordrecht centraal staat en waar de liefde voor de stad vanaf straalt.

2609065191

Sportauto's en spareribs: ruim 57 duizend euro opgehaald voor het goede doel

Autoliefhebbers waren zondag massaal van de partij tijdens de zevende Spareribdrive. Het evenement haalde ruim 57 duizend euro op voor Stichting Voor Sara, die strijdt tegen zeldzame spierziekten.

foto artikel blieb

Met deze tool vind je spelenderwijs je nieuwe leesboek

Bibliotheek AanZet komt met iets nieuws: een tablet waarmee kinderen kunnen onderzoeken wat hun volgende leesboek gaat worden. Een Blieb. Via een tablet maken kinderen een eigen robot en kiezen ze een wereld, onderwerp en emotie die ze interessant vinden. De Blieb geeft dan op basis van die keuzes boekentips.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - TAARTENBAKKER

Voor Yasmina is het bakken van verjaardagscakes de kers op de taart

Yasmina (25) heeft altijd al enorm van bakken gehouden. Hoewel ze dit vroeger deed met behulp van Dr. Oetker pakketten, maakt ze ze nu helemaal zelf. Ze heeft haar eigen bedrijf in Papendrecht, waar ze allerlei soorten baksels maakt en decoreert. Megan is wel benieuwd of taarten decoreren ook voor haar weggelegd is. Het proeven in ieder geval wel.

papendrechtsebrugnadezomer

Extreme drukte blijft uit op eerste dag na de zomervakantie met dichte brug

Gehuld in regenpakken, met paraplu’s en capuchons hebben honderden fietsers maandagochtend hun route naar school en werk voor het eerst na de zomervakantie afgelegd met een dichte Papendrechtsebrug. Hoewel extreme drukte werd verwacht, bleef dat bij de pont en Waterbus uit. “Het is nu goed te doen, maar ik heb ook begrepen dat nog niet iedereen deze maandag begonnen is”, zegt burgemeester Nanning Mol.