Dordrecht, Netherlands

Feestelijke opening nieuw schoolgebouw

De Katholieke Basisschool Het Avontuur heeft maandagochtend op feestelijke wijze een nieuw schoolgebouw geopend. Wethouder Peter Heijkoop mocht het lint doorknippen onder gejuich van de leerlingen. Wethouder Heijkoop: “Ik vind het een heel mooi gebouw geworden, heel licht en ruimtelijk.”
Sander de Jonge | 30 augustus 2021 16:15 | Aangepast op 30 augustus 2021 16:15
Het nieuwe schoolgebouw is niet zomaar een schoolgebouw. De leerlingen zullen daar les krijgen via het onderwijsvorm ‘natuurlijk leren’. “Natuurlijk leren heeft heel veel te maken met ontdekken, presenteren. Dus dat je nieuwsgierig bent om iets te leren,” legt directeur Koen van de Genuchten uit.

Bewegen is daarin ook belangrijk. Daarvoor is de verbinding met buiten makkelijk gemaakt; de kinderen hoeven niet de hele tijd in het klaslokaal blijven. Van de Genuchten: “We willen ook graag dat leerlingen niet alleen buitenspelen, maar ook buiten leren. Dus de kinderen hebben nu ook de gelegenheid om buiten aan het werk te gaan.”

Wethouder Heijkoop is blij met de opening van het nieuwe gebouw waar buiten leren wordt aangemoedigd. “Zeker in deze ingewikkelde coronatijd is het fantastisch dat de kinderen op die manier les kunnen krijgen.” 

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Coffeeshopbezoek eindigt in steekpartij met schaar: OM wil verdachte vrijspreken

De 21-jarige man die verdacht wordt van een steekpartij op het Bagijnhof in Dordrecht moet worden vr...

Rook uit scheepsruim, olierestjes in brand

Bij een scheepswerf aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft korte tijd brand gewoed in het ruim van ...

Fietscursus voor ouderen: ‘Soms schrik ik me rot’

De aanwezigheid van elektrische stepjes, snelle fietsen en fatbikes op de fietspaden zorgt ervoor da...

Kortstondige romance mondt uit in stalking en bedreiging: 730 berichten op één dag

Tegen een dertigjarige man uit Oudekerk aan den IJssel is een voorwaardelijke celstraf en een gebied...

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...