gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fietsers niet blij met noodmaatregelen tegen warmte op Stadsbrug

0cc9d74de5212be1d9cb1929dfab6a41

Sinds vrijdagmiddag wordt de Stadsbrug met heel veel water gekoeld. Door de hitte zetten de beweerbare brugdelen uit. Door er water op te pompen hoopt Rijswaterstaat de brug koel te houden. Maar niet iedereen is daar blij mee.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Het water wordt via een lange slang vanuit de Oude Maas boven op de Stadsbrug gepompt. Die slang ligt dwars over het fietspad richting Zwijndrecht. De aannemer heeft met ophooggoten gepoogd een drempel te maken zodat fietsers en scooterbestuurders niet af hoeven te stappen. Alleen zijn die goten zo stijl, dat je volgens Jan makkelijk van je fiets vliegt.

“Het is levensgevaarlijk. Als je aan komt fietsen zie je wel dat er een verkeersregelaar ligt te genieten van de zon, maar zorgen dat je rustig over het drempeltje fietst doen ze niet. Ik heb een tijdje staan kijken en ook scooters komen er vaak maar net goed van af. Beter komt er een bord waarop geadviseerd wordt dat tweewielbestuurders af moeten stappen.”


De verkeersregelaaras op de brug wilden geen reactie geven aan onze verslaggever. Ook de gemeente was zaterdag niet bereikbaar voor commentaar.


De brug wordt in iedergeval net zo lang gekoeld als nodig.

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

oudebakkerij

Oude bakkerij in het centrum van Dordrecht transformeert naar vijf woningen: ‘Middenstand sterft langzaam uit’

Drie jaar nadat een projectontwikkelaar uit Gorinchem de voormalige bakkerij Dokman in het centrum van Dordrecht kocht, start eindelijk de transformatie naar vijf appartementen. Makelaar René van de Giessen noemt het logisch dat winkelpanden steeds vaker worden omgebouwd. “Lokale bakkers zijn niet meer van deze tijd”, zegt hij tegen Rijnmond.

IMG_9316

Maandenlange megaklus aan brug begint nu écht: 'Er komt veel hinder'

Iedereen heeft er maandenlang op kunnen voorbereiden, maar vrijdagavond is het echt zover: vanaf 23.00 uur gaat de Papendrechtsebrug voor zo'n negen maanden dicht. "Het gaat veel hinder veroorzaken voor de hele regio", waarschuwt Rijkswaterstaat.

Papendrechtsebrug 5

Brugklep Papendrechtsebrug weggehaald: dit staat er nog te gebeuren

Een gek gezicht voor wie nu naar de Papendrechtsebrug kijkt: de brugklep is weg. Rijkswaterstaat is de afgelopen dagen bezig geweest met het uitvijzelen van de klep, die in de nacht van maandag op dinsdag op een ponton is geplaatst. Woensdagochtend zal die worden afgevoerd naar een sloopbedrijf.

parkmerwesteinarchief

Ook botulisme in Park Merwestein vastgesteld

Bij een eend in Park Merwestein in Dordrecht is botulisme vastgesteld. De gemeente vraagt bezoekers van het park daarom om niet te zwemmen of spelen in het water, honden niet in het water te laten zwemmen en geen eenden of andere watervogels te voeren of aan te raken.

mobiliteitsadviseur

Fiets van de zaak en gratis ov: dit kunnen bedrijven doen om bereikbaar te blijven

Hoe blijf je als bedrijf of instelling bereikbaar voor personeel en klanten, nu de Papendrechtsebrug dicht is? Wie worstelt met die vraag, kan een beroep doen op onder meer Lisette Zwartkruis. Namens Zuid-Holland Bereikbaar denkt zij als mobiliteistadviseur mee over oplossingen. “Bedrijven hebben hele andere dingen aan hun hoofd.”

IMG_5351

Steunconstructies geplaatst in plotseling gesloten parkeergarage, onderzoek gaat door

De gemeente Dordrecht heeft extra steunconstructies laten plaatsen in parkeergarage Visstraat. Hierdoor is het acute risico weg, aldus de gemeente. De garage werd vrijdagavond halsoverkop gesloten nadat er een scheur was aangetroffen op de bovenste verdieping.