gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fietsers niet blij met noodmaatregelen tegen warmte op Stadsbrug

0cc9d74de5212be1d9cb1929dfab6a41

Sinds vrijdagmiddag wordt de Stadsbrug met heel veel water gekoeld. Door de hitte zetten de beweerbare brugdelen uit. Door er water op te pompen hoopt Rijswaterstaat de brug koel te houden. Maar niet iedereen is daar blij mee.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Het water wordt via een lange slang vanuit de Oude Maas boven op de Stadsbrug gepompt. Die slang ligt dwars over het fietspad richting Zwijndrecht. De aannemer heeft met ophooggoten gepoogd een drempel te maken zodat fietsers en scooterbestuurders niet af hoeven te stappen. Alleen zijn die goten zo stijl, dat je volgens Jan makkelijk van je fiets vliegt.

“Het is levensgevaarlijk. Als je aan komt fietsen zie je wel dat er een verkeersregelaar ligt te genieten van de zon, maar zorgen dat je rustig over het drempeltje fietst doen ze niet. Ik heb een tijdje staan kijken en ook scooters komen er vaak maar net goed van af. Beter komt er een bord waarop geadviseerd wordt dat tweewielbestuurders af moeten stappen.”


De verkeersregelaaras op de brug wilden geen reactie geven aan onze verslaggever. Ook de gemeente was zaterdag niet bereikbaar voor commentaar.


De brug wordt in iedergeval net zo lang gekoeld als nodig.

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

Foto2

Reis door Koerdistan opent de ogen van Maila: ‘Dankbaar dat ik in vrijheid kon opgroeien’

Grootgebracht met de Koerdische cultuur en opgegroeid in Dordrecht: Maila Ahmad (32) is voor een zesdelige docuserie naar Koerdistan gereisd om haar achtergrond beter te begrijpen. Daarin stuit ze op heftige verhalen en leert ze over haar afkomst. “Ik wil heel graag dat wij als Koerden iets meer onze identiteit kunnen uitdragen en dat meer mensen van ons weten.”

FOTO2 WEBSITE

In dit huis leer je wat je moet doen als er brand uitbreekt

Wat moet je doen als er brand uitbreekt in je eigen huis? In Ridderkerk heeft de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond een zogeheten 'belevingswoning' gecreëerd. Verschillende situaties worden nagebootst, met als doel: mensen bewust maken.

bus streekbus Qbuzz

Let op: woensdag rijden de meeste bussen in onze streek niet

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, hebben woensdag een kleine kans dat de bus ook rijdt. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.

nk20261106NKS04945

Puntje voor FC Dordrecht: doelpuntloos duel met NAC na onstuimige dag

Na teleurstellende weken heeft FC Dordrecht weer eens een puntje gepakt in de Keuken Kampioen Divisie. Na een beladen dag eindigde het thuisduel met NAC Breda doelpuntloos: 0-0. Dat was voor de ploeg van Paul Nuijten het maximaal haalbare.

afbeeldingwinkels

Aanpak winkeldiefstal supermarkten leidt tot 7 winkelverboden en tientallen waarschuwingen

De samenwerking tussen drie Sliedrechtse supermarkten om winkeldiefstal en overlast tegen te gaan, heeft in acht maanden tijd geleid tot zeven collectieve winkelverboden. Dit betekent dat deze mensen een jaar lang niet welkom zijn in de drie aangesloten supermarkten. Ook zijn er 35 waarschuwingen uitgedeeld, blijkt uit een eerste evaluatie.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_01_39_31.Still001

Sporten in het donker, want er is geen stroom: ‘Het is even aanpassen’

Duisternis in de sportschool vrijdag in Dordrecht. De SportCity-vestiging aan de Vissersdijk kampte vrijdag, net als verschillende andere bedrijven in die buurt, met een stroomstoring. Sommige sportievelingen keerden om, anderen gingen vrolijk aan de bak.