gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fietsers niet blij met noodmaatregelen tegen warmte op Stadsbrug

0cc9d74de5212be1d9cb1929dfab6a41

Sinds vrijdagmiddag wordt de Stadsbrug met heel veel water gekoeld. Door de hitte zetten de beweerbare brugdelen uit. Door er water op te pompen hoopt Rijswaterstaat de brug koel te houden. Maar niet iedereen is daar blij mee.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Het water wordt via een lange slang vanuit de Oude Maas boven op de Stadsbrug gepompt. Die slang ligt dwars over het fietspad richting Zwijndrecht. De aannemer heeft met ophooggoten gepoogd een drempel te maken zodat fietsers en scooterbestuurders niet af hoeven te stappen. Alleen zijn die goten zo stijl, dat je volgens Jan makkelijk van je fiets vliegt.

“Het is levensgevaarlijk. Als je aan komt fietsen zie je wel dat er een verkeersregelaar ligt te genieten van de zon, maar zorgen dat je rustig over het drempeltje fietst doen ze niet. Ik heb een tijdje staan kijken en ook scooters komen er vaak maar net goed van af. Beter komt er een bord waarop geadviseerd wordt dat tweewielbestuurders af moeten stappen.”


De verkeersregelaaras op de brug wilden geen reactie geven aan onze verslaggever. Ook de gemeente was zaterdag niet bereikbaar voor commentaar.


De brug wordt in iedergeval net zo lang gekoeld als nodig.

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

Ben-Corino-1-696x391

Tanja de Jonge is hoofdgast in Studio De Witt

Een gloednieuwe uitzending van Studio De Witt staat zaterdag 27 juni op het programma en is te beluisteren op Drechtstad FM tussen 10.00 en 13.00 uur.

bouw Kraanspoor

Na dertig jaar wachten kan bebouwing Noordoevers beginnen: 'Heel bijzonder'

Na drie decennia van voorbereiding, is deze week dan echt de bouw begonnen van de eerste woningen aan de oever van de rivier de Noord. Nieuwbouwproject Kraanspoor is het eerste deel van een grote nieuwbouwwijk, genaamd De Noordoevers. Waar de komende tien jaar zo'n 800 woningen zullen verrijzen.

Wantijbad

zomerhitte

Opening Wantijbad opnieuw uitgesteld: ‘We begrijpen dat de latere opening teleurstellend is’

Er kan waarschijnlijk op zijn vroegst eind juni worden gezwommen in het Wantijbad. Het Dordtse openluchtzwembad heeft te maken met uitgelopen werkzaamheden, waardoor eerder al de seizoenopening moest worden uitgesteld. “We kunnen op dit moment nog geen harde openingsdatum noemen.”

fotoapuasdf

‘Ik stond op een berg’, toen belde FC Dordrecht en nu is Paul Nuijten hoofdtrainer

FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten en zijn voorganger Dirk Kuijt zijn allebei voetbaldieren, maar in hun loopbaan zit een wereld van verschil. “Mijn voetbalcarrière is niet noemenswaardig”, lacht de 33-jarige Brabander, die in een persoonlijk gesprek over zijn achtergrond, de reden voor zijn nieuwe avontuur en zijn eerste week vertelt.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_56_25.Still001

Nog twee mogelijke locaties voor gezamenlijk zwembad, Blauwe Zoom valt af

Er zijn nog twee mogelijke plekken over voor een nieuw, gezamenlijk zwembad van Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam. De derde beoogde locatie, De Blauwe Zoom, is definitief van tafel.

foto artikel reacties hia straatnaam

Zo reageren inwoners op veroordeling oud-burgemeester: ‘Ik vind het een beetje dubbel’

Een oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht is veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Herman J. heeft een celstraf gekregen van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Als reactie op de uitspraak zijn alle straatnaambordjes van de naar de oud-burgemeester vernoemde straat, weggehaald. En dat levert gemixte reacties op in het dorp.