gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fietsers niet blij met noodmaatregelen tegen warmte op Stadsbrug

0cc9d74de5212be1d9cb1929dfab6a41

Sinds vrijdagmiddag wordt de Stadsbrug met heel veel water gekoeld. Door de hitte zetten de beweerbare brugdelen uit. Door er water op te pompen hoopt Rijswaterstaat de brug koel te houden. Maar niet iedereen is daar blij mee.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Het water wordt via een lange slang vanuit de Oude Maas boven op de Stadsbrug gepompt. Die slang ligt dwars over het fietspad richting Zwijndrecht. De aannemer heeft met ophooggoten gepoogd een drempel te maken zodat fietsers en scooterbestuurders niet af hoeven te stappen. Alleen zijn die goten zo stijl, dat je volgens Jan makkelijk van je fiets vliegt.

“Het is levensgevaarlijk. Als je aan komt fietsen zie je wel dat er een verkeersregelaar ligt te genieten van de zon, maar zorgen dat je rustig over het drempeltje fietst doen ze niet. Ik heb een tijdje staan kijken en ook scooters komen er vaak maar net goed van af. Beter komt er een bord waarop geadviseerd wordt dat tweewielbestuurders af moeten stappen.”


De verkeersregelaaras op de brug wilden geen reactie geven aan onze verslaggever. Ook de gemeente was zaterdag niet bereikbaar voor commentaar.


De brug wordt in iedergeval net zo lang gekoeld als nodig.

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

FOTO BOSWACHTER

Nieuwe diersoorten ontdekken en oude plankjes vervangen: dit doet boswachter Wouter

Wandelen door prachtige natuurgebieden, het horen van de geluiden van ijsvogels en het goed controleren van alle paden. Een boswachter is van alle markten thuis en boswachter Wouter Boer moet zelfs een klusjesman in zich hebben. Megan komt er al snel achter dat een boswachter niet alleen maar van de natuur kan genieten, maar dat er veel meer bij komt kijken.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met filmmaker Martijn Vonck

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met de jonge filmmaker Martijn Vonck. Hij bracht onlangs een video uit waarin Dordrecht centraal staat en waar de liefde voor de stad vanaf straalt.

rwsongeluka15a16

Vrachtwagen vliegt uit de bocht en blokkeert deel snelweg tijdens ochtendspits

Op knooppunt Ridderkerk is donderdagochtend een vrachtwagen uit de bocht gevlogen. Het voertuig kwam van de A15 (Europoort) en wilde invoegen op de A16 richting Breda, maar dat ging verkeerd. De vrachtwagen reed rechtdoor, over een grasstrook en belandde op de twee rechterrijstroken van de A16.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Van der Weijden zwemt toch door, al bijna 300.000 euro opgehaald

Maarten van der Weijden heeft zijn zwemtocht hervat. Volgens de laatste planning bereikt de voormalig Olympisch kampioen rond 17.15 uur Nieuwpoort in de gemeente Molenlanden. Dat is een uur eerder dan aanvankelijk werd gedacht.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - DOMINEE

Idelette heeft na 35 jaar als dominee nog steeds soms het beginnersgevoel

De vader van Idelette Otten was dominee. Ze heeft het echt met de paplepel ingegoten gekregen. Domineeskinderen gaan volgens Idelette vaak het theater in of worden zelf dominee. Zij koos voor het laatste en zit nu al zo’n 35 jaar in het vak. Megan ondervindt wat een dominee eigenlijk doet, buiten de zondag in de kerk.

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.