gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fietsers niet blij met noodmaatregelen tegen warmte op Stadsbrug

0cc9d74de5212be1d9cb1929dfab6a41

Sinds vrijdagmiddag wordt de Stadsbrug met heel veel water gekoeld. Door de hitte zetten de beweerbare brugdelen uit. Door er water op te pompen hoopt Rijswaterstaat de brug koel te houden. Maar niet iedereen is daar blij mee.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Het water wordt via een lange slang vanuit de Oude Maas boven op de Stadsbrug gepompt. Die slang ligt dwars over het fietspad richting Zwijndrecht. De aannemer heeft met ophooggoten gepoogd een drempel te maken zodat fietsers en scooterbestuurders niet af hoeven te stappen. Alleen zijn die goten zo stijl, dat je volgens Jan makkelijk van je fiets vliegt.

“Het is levensgevaarlijk. Als je aan komt fietsen zie je wel dat er een verkeersregelaar ligt te genieten van de zon, maar zorgen dat je rustig over het drempeltje fietst doen ze niet. Ik heb een tijdje staan kijken en ook scooters komen er vaak maar net goed van af. Beter komt er een bord waarop geadviseerd wordt dat tweewielbestuurders af moeten stappen.”


De verkeersregelaaras op de brug wilden geen reactie geven aan onze verslaggever. Ook de gemeente was zaterdag niet bereikbaar voor commentaar.


De brug wordt in iedergeval net zo lang gekoeld als nodig.

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

foto eerste overval juwelier van leeuwen

Jongen (17) aangehouden na overval juwelier in Dordtse binnenstad

De politie heeft een 17-jarige jongen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een overval op de Dordtse juwelier Van Leeuwen. De winkel werd de afgelopen weken twee keer overvallen: de jongen is nu aangehouden voor de eerste overval.

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”

veilingspullen

Veiling LETS Ruilwinkel levert ruim 3000 euro op: 'Hartverwarmend, maar we hebben nog veel meer nodig'

De veiling van LETS Ruilwinkel in de Dordtse wijk Oud-Krispijn heeft afgelopen weekend 3.125 euro opgeleverd. De ruilwinkel zit in financieel zwaar weer na een conflict met de vorige voorzitter en organiseerde om die reden een veiling. “Echt hartverwarmend”, zegt oprichter Gabriëlle Kocken over de opbrengst van de veiling en alle steun die zij krijgt.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”