gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Filmbeelden tijdens wandeling in de natuur

ef6feaff1ccd86d0430db8595c7be03b

Dordrecht is sinds begin dit jaar een natuurgebied rijker: de Nieuwe Dordtse Biesbosch. Aankomende zaterdag wordt er een open dag gehouden, zodat iedereen kan kennis maken met de omgeving. En om meer over het gebied te leren, zijn er speciale filmpjes gemaakt boordevol (historische) informatie. Die zijn te zien door QR-codes op paaltjes langs de wandelroute te scannen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
“We hadden natuurlijk allemaal borden in het gebied kunnen zetten, maar dat is voor een natuurgebied ook niet wenselijk,” legt Deborah Paalman uit. Zij maakte de filmpje in opdracht van gemeente. “Dit is heel subtiel en biedt de mogelijkheid om gebruik te maken van filmbeelden waardoor je het net even leuker kunt maken dan een droog plaatje.”


De paaltjes staan om de paar honderd meter langs wandelroutes in de Hania’s polder. De filmpjes bevatten vooral cultuur historische informatie. “Ze gaan over de inpoldering, de watersystemen in de oude polders, over sluizen en duikers. Maar ook over verdronken dorpen en verdwenen rivieren waarvan alleen in de bodem nog resten te vinden zijn,” vertelt Paalman. “Je ziet veel archiefbeelden, maar er zijn ook filmopnames gemaakt op plekken waar je normaal niet bij kunt komen, zonder tussen struikgewas door te kruipen.”


De filmpjes vormen een doorlopend verhaal, dat helemaal aansluit bij de doelstelling van de open dag van de Nieuwe Dordtse Biesbosch. Om ze te kunnen bekijken heb je een QR-scanner en de Easy Travel-app nodig op je telefoon.


Naast het gebied te voet ontdekken door middel van de interactieve wandeling wordt er tijdens de open dag ook een boerenmarkt gehouden, kunnen kinderen pony rijden en met lammetjes knuffelen en is de start van

Lees ook

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

treinstationdordrecht

Let op: woensdag geen treinen, nauwelijks bussen

Reis je normaal gesproken met het openbaar vervoer naar je werk of school? Woensdag zul je daar zeer waarschijnlijk een andere manier voor moeten vinden. Vanwege een landelijke staking in het openbaar vervoer die de vakbonden hebben afgeroepen, rijden er geen treinen en minder tot geen bussen. De Waterbus vaart wel.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.

Pitbulls bijten man artikel foto

Dordtenaar gewond geraakt na aanval van bijtende honden

Op de Aardappelmarkt in Dordrecht is zondag een 64-jarige Dordtenaar aangevallen door twee pitbulls. Het slachtoffer liep hierbij zwaar lichamelijk letsel aan zijn onderarm op.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.