gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Filmbeelden tijdens wandeling in de natuur

ef6feaff1ccd86d0430db8595c7be03b.jpg

Dordrecht is sinds begin dit jaar een natuurgebied rijker: de Nieuwe Dordtse Biesbosch. Aankomende zaterdag wordt er een open dag gehouden, zodat iedereen kan kennis maken met de omgeving. En om meer over het gebied te leren, zijn er speciale filmpjes gemaakt boordevol (historische) informatie. Die zijn te zien door QR-codes op paaltjes langs de wandelroute te scannen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
“We hadden natuurlijk allemaal borden in het gebied kunnen zetten, maar dat is voor een natuurgebied ook niet wenselijk,” legt Deborah Paalman uit. Zij maakte de filmpje in opdracht van gemeente. “Dit is heel subtiel en biedt de mogelijkheid om gebruik te maken van filmbeelden waardoor je het net even leuker kunt maken dan een droog plaatje.”


De paaltjes staan om de paar honderd meter langs wandelroutes in de Hania’s polder. De filmpjes bevatten vooral cultuur historische informatie. “Ze gaan over de inpoldering, de watersystemen in de oude polders, over sluizen en duikers. Maar ook over verdronken dorpen en verdwenen rivieren waarvan alleen in de bodem nog resten te vinden zijn,” vertelt Paalman. “Je ziet veel archiefbeelden, maar er zijn ook filmopnames gemaakt op plekken waar je normaal niet bij kunt komen, zonder tussen struikgewas door te kruipen.”


De filmpjes vormen een doorlopend verhaal, dat helemaal aansluit bij de doelstelling van de open dag van de Nieuwe Dordtse Biesbosch. Om ze te kunnen bekijken heb je een QR-scanner en de Easy Travel-app nodig op je telefoon.


Naast het gebied te voet ontdekken door middel van de interactieve wandeling wordt er tijdens de open dag ook een boerenmarkt gehouden, kunnen kinderen pony rijden en met lammetjes knuffelen en is de start van

Lees ook

huurder pand.png

Hoofdhuurder oud schoolgebouw langs N3 sleept gemeente voor de rechter

Stichting Home, de hoofdhuurder van het voormalige schoolgebouw aan de Merwedestraat in Dordrecht, wil het eerder uitgebrachte rapport van de gemeente Dordrecht van tafel halen. Volgens dat rapport is het gebouw onveilig door brandgevaar. De stichting is van mening dat het onderzoek onjuist en onvolledig is, dus gaan ze naar de rechter.

FC Dordrecht tegen ADO

Veiligheidsmaatregelen getroffen: geen kampioensschaal voor ADO aan de Krommedijk

Als ADO Den Haag komende zondag kampioen wordt bij FC Dordrecht, wordt er geen kampioensschaal uitgereikt. Dat heeft de gemeente Dordrecht uit veiligheidsoverwegingen besloten. Ook roept de club supporters op om met een geldig toegangsbewijs en legitimatiebewijs naar het stadion te komen.

Makkelie

Dordtse scheidsrechter Danny Makkelie naar WK: ‘Enorme waardering’

Scheidsrechter Danny Makkelie mag zich deze zomer melden op het wereldkampioenschap voetbal in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. De Dordtenaar floot in 2022 ook al op het WK in Qatar en was de leidsman op twee Europese Kampioenschappen, in wedstrijden in de Champions League en in de finale van de Europa League in 2020.

Brug over de Noord 2.jpg

Brug over de Noord even gestremd

De Brug over de Noord tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht is vrijdagmiddag ongeveer een uur gestremd geweest. Dat leverde in de directe omgeving vertraging op.

foto artikel hoedenmaakster.jpg

Erna maakt hoed voor Beatrix in 'Máxima': 'Ik heb de serie al drie keer teruggekeken'

Waar de een de serie ‘Máxima’ één keer uitkijkt, heeft Erna de afleveringen al honderden keren gezien. Aankomende zaterdag komt laatste aflevering van de bekende serie uit. En juist Erna’s hoeden hebben een prominente plek in de populaire serie.

archieffotopolitie.png

Bewoonster is nepagent te slim af, 17-jarige aangehouden

Een 17-jarige nepagent uit Dordrecht is aangehouden. Hij kwam eind maart bij een vrouw in Zevenhuizen langs om zogenaamd waardevolle spullen veilig te stellen, maar had er niet op gerekend dat de bewoonster inmiddels de echte politie had ingeschakeld.