gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Filmbeelden tijdens wandeling in de natuur

ef6feaff1ccd86d0430db8595c7be03b

Dordrecht is sinds begin dit jaar een natuurgebied rijker: de Nieuwe Dordtse Biesbosch. Aankomende zaterdag wordt er een open dag gehouden, zodat iedereen kan kennis maken met de omgeving. En om meer over het gebied te leren, zijn er speciale filmpjes gemaakt boordevol (historische) informatie. Die zijn te zien door QR-codes op paaltjes langs de wandelroute te scannen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
“We hadden natuurlijk allemaal borden in het gebied kunnen zetten, maar dat is voor een natuurgebied ook niet wenselijk,” legt Deborah Paalman uit. Zij maakte de filmpje in opdracht van gemeente. “Dit is heel subtiel en biedt de mogelijkheid om gebruik te maken van filmbeelden waardoor je het net even leuker kunt maken dan een droog plaatje.”


De paaltjes staan om de paar honderd meter langs wandelroutes in de Hania’s polder. De filmpjes bevatten vooral cultuur historische informatie. “Ze gaan over de inpoldering, de watersystemen in de oude polders, over sluizen en duikers. Maar ook over verdronken dorpen en verdwenen rivieren waarvan alleen in de bodem nog resten te vinden zijn,” vertelt Paalman. “Je ziet veel archiefbeelden, maar er zijn ook filmopnames gemaakt op plekken waar je normaal niet bij kunt komen, zonder tussen struikgewas door te kruipen.”


De filmpjes vormen een doorlopend verhaal, dat helemaal aansluit bij de doelstelling van de open dag van de Nieuwe Dordtse Biesbosch. Om ze te kunnen bekijken heb je een QR-scanner en de Easy Travel-app nodig op je telefoon.


Naast het gebied te voet ontdekken door middel van de interactieve wandeling wordt er tijdens de open dag ook een boerenmarkt gehouden, kunnen kinderen pony rijden en met lammetjes knuffelen en is de start van

Lees ook

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

sloop Weeskinderendijk 01

Eerste panden Weeskinderendijk gesloopt: ruimte voor tijdelijke parkeerplaats

De sloop van verschillende woningen en bedrijfspanden langs de Weeskinderendijk in Dordrecht is in volle gang. Begin juni is gestart met het afbreken van tientallen woningen die al langere tijd leegstaan, nadat eerst de panden van asbest zijn ontdaan.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

PSX_20260529_191757

Onweer legt levenswerk van familie in de as, maar gezin krijgt volop steun: 'We gaan zeker terug'

Slechts één bliksemslag legde de woning en het levenswerk van de familie Brand in de as. Anderhalve week na de brand in Bleskensgraaf kunnen Jaap en Marina het nog steeds niet geloven. Toch zegt het stel vooral dankbaar te zijn, ondanks het verlies van hun huis: "De hulp die we krijgen is met geen pen te beschrijven."

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.