gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Filmbeelden tijdens wandeling in de natuur

ef6feaff1ccd86d0430db8595c7be03b.jpg

Dordrecht is sinds begin dit jaar een natuurgebied rijker: de Nieuwe Dordtse Biesbosch. Aankomende zaterdag wordt er een open dag gehouden, zodat iedereen kan kennis maken met de omgeving. En om meer over het gebied te leren, zijn er speciale filmpjes gemaakt boordevol (historische) informatie. Die zijn te zien door QR-codes op paaltjes langs de wandelroute te scannen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
“We hadden natuurlijk allemaal borden in het gebied kunnen zetten, maar dat is voor een natuurgebied ook niet wenselijk,” legt Deborah Paalman uit. Zij maakte de filmpje in opdracht van gemeente. “Dit is heel subtiel en biedt de mogelijkheid om gebruik te maken van filmbeelden waardoor je het net even leuker kunt maken dan een droog plaatje.”


De paaltjes staan om de paar honderd meter langs wandelroutes in de Hania’s polder. De filmpjes bevatten vooral cultuur historische informatie. “Ze gaan over de inpoldering, de watersystemen in de oude polders, over sluizen en duikers. Maar ook over verdronken dorpen en verdwenen rivieren waarvan alleen in de bodem nog resten te vinden zijn,” vertelt Paalman. “Je ziet veel archiefbeelden, maar er zijn ook filmopnames gemaakt op plekken waar je normaal niet bij kunt komen, zonder tussen struikgewas door te kruipen.”


De filmpjes vormen een doorlopend verhaal, dat helemaal aansluit bij de doelstelling van de open dag van de Nieuwe Dordtse Biesbosch. Om ze te kunnen bekijken heb je een QR-scanner en de Easy Travel-app nodig op je telefoon.


Naast het gebied te voet ontdekken door middel van de interactieve wandeling wordt er tijdens de open dag ook een boerenmarkt gehouden, kunnen kinderen pony rijden en met lammetjes knuffelen en is de start van

Lees ook

59ae28c7-fcbb-3dde-99de-c022c2e240d8.jpg

Ziya (4) haalt als jongste van zijn woonplaats zwemdiploma A

Ziya is nog maar net 4 jaar oud en heeft 'm nu al binnen: zwemdiploma A. In zijn woonplaats Sliedrecht is hij daarmee als jongste ooit afgezwommen. Hij kan niet wachten om ook zijn volgende diploma te halen.

fotoooo.jpg

Man met getrokken wapens opgepakt, agenten vinden balletjespistool en mes

De politie heeft onlangs een man aangehouden die mogelijk een vuurwapen bij zich had. Toen agenten zijn auto doorzochten, bleek het om een balletjespistool te gaan. Ook werd een mes gevonden en in beslag genomen.

IMG-20260506-WA0007.jpg

Aanleg aanmeerplek pont bij Papendrechtsebrug begonnen

De aanleg van de aanmeerplek aan de noordkant van de Papendrechtsebrug is van start gegaan. De pontjes die tussen die halte en Dordrecht pendelen, zijn nodig omdat de brug vanaf komende zomer negen maanden wordt afgesloten voor al het verkeer.

Foto artikel Zuidendijkse Tuin.png

Bouw van 38 koopwoningen Zuidendijkse Tuin van start

De start van de bouw van 38 koopwoningen in de nieuwe Zuidendijkse Tuin is begonnen. De 28 appartementen en 10 grondwoningen komen op een plek waar voorheen een school stond.

zwembadcombifoto.jpg

Afschuw na explosie in entreehal zwembad: ‘Had anders kunnen aflopen’

Zwembad de Fakkel in Ridderkerk neemt na de explosie in de entreehal van afgelopen vrijdag geen extra maatregelen. Dat laat manager Ad Fransen weten. Hij is opgelucht dat niemand gewond raakte. “Een klein aantal mensen heeft het zien gebeuren, gelukkig op veilige afstand. Dit had natuurlijk anders kunnen aflopen.”

theo.jpg

De schoonvader van Theo (80) zat op een schip vol gevangenen, toen volgde een bombardement

Waar je ook bent, op 4 en 5 mei komen allerlei oorlogsverhalen bovendrijven. Zo ook tijdens het bevrijdingsontbijt in Dordrecht, waar Theo Broers (80) het relaas van zijn schoonvader doet, die op de Oostzee voor zijn leven vocht. “Hij was aan één kant helemaal verbrand en hij heeft een paar weken in het ziekenhuis gelegen.”