Dordrecht, Netherlands

First Time Voters Event bereidt jongeren voor op eerste keer stemmen

Voor kersverse stemmers organiseert Bibliotheek Aanzet samen met theater Kunstmin op maandag 1 maart het First Time Voters Event. Jongeren die in maart voor het eerst mogen stemmen, krijgen Live vanuit het Energiehuis in Dordrecht de kans om via een livestream in gesprek te gaan met kandidaten van politieke partijen.
Isabel Pijnappels | 26 februari 2021 08:30 | Aangepast op 26 februari 2021 08:30
Tijdens het online evenement komen verschillende thema’s aan bod, zoals zorg, inkomen, onderwijs, klimaat, economie en veiligheid. Via de livestream-chat kunnen deelnemers stemmen op stellingen en ervaren ze welke impact hun stem heeft op het gesprek dat op dat moment gevoerd wordt.

Ook houden een aantal jongeren een toespraak waarin ze hun idealen verkondigen. Daarnaast krijgen jonge talenten de kans om hun vaardigheden in onder andere dans, muziek en woordkunst te showen.

Iedereen welkom

Het First Time Voters Event vindt op 1 maart plaats van 18:30 uur tot 20.00 uur en is te volgen via een livestream op het Youtube-kanaal AanZet live. Iedereen is welkom om mee te doen.



Lees ook

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...

Bezwaren, kosten en onzekerheid remmen woningbouw: meeste gemeenten halen eigen ambities niet

Lang niet alle colleges hebben de woningbouwplannen die zij hadden in de afgelopen coalitieperiode, ...