gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Forse huurstijging aangekondigd voor Jeugddorp

De stijging kan oplopen tot 1000 procent. Dat maakte de gemeente donderdagavond tijdens een overleg aan de huurders bekend. De huurders – vier scoutinggroepen, twee hondenverenigingen, een elektronicagroep, een kerkelijke vereniging en een jeu-de-boulesvereniging – werden onaangenaam verrast met dit nieuws.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De huur moet stijgen omdat die volgens de gemeente niet marktconform zou zijn en er al jaren te weinig betaald wordt. De nieuwe huurprijs wordt per vierkante meter grond berekend en bedraagt 23 cent per vierkante meter onbebouwde grond; voor bebouwde grond wordt één euro per vierkante meter gerekend.

Voor een perceel van tienduizend vierkante meter – waar meerdere verenigingen over beschikken – wordt de nieuwe huurprijs ongeveer 2500 euro per jaar, deze verenigingen betalen nu tussen de 225 en 650 euro aan jaarlijkse huur. Jeugddorp bestaat sinds midden jaren ’60 en de huidige huurprijs is de afgelopen decennia opgebouwd. De gemeente wil de nieuwe huurverhoging verspreid over vijf jaar invoeren, de invoering moet starten vanaf 1 januari 2017.

Waterwingebied

Voor de verenigingen is het onduidelijk waar de marktconforme prijs op gebaseerd is. Daarnaast vragen ze zich af of je sowieso wel een marktconforme huur kan rekenen over een waterwingebied, dat anders waarschijnlijk niet gebruikt zou worden.

Een huurverhoging zou voor de scoutingverenigingen extra zuur omdat zij dit jaar na urenlange onderhandelingen met de gemeente hun subsidie verlengd hebben zien worden. Zij maakten zich hiervoor hard omdat ze de contributie anders moesten verdubbelen om rond te komen. Met deze aangekondigde huurverhoging komt die verdubbeling er waarschijnlijk als nog.

Tijdens de onderhandelingen vroegen de vier verenigingen aan de gemeente of ze deze subsidie uiteindelijk niet weer gewoon terug aan de gemeente zouden geven omdat zij van plan waren de huur te verhogen. Hierop reageerde de gemeente destijds ontkennend.

Voedselbos onzeker

De huurverhogingen werden aangekondigd tijdens een overleg waar de verenigingen vooral verwachtten dat er in gegaan werd op de plaats die een Voedselbos op Jeugddorp in kan nemen. De komst van een Voedselbos in Jeugddorp is hiermee ook onzeker geworden. 

Oene Bouman, de voorzitter van Jeugddorp benadrukt dat ze nog steeds hartstikke welkom zijn. Het Voedselbos zou zich in Jeugddorp graag op een hectare grond settelen, maar het is op dit moment onduidelijk of zij deze huurbedragen op tafel kunnen leggen. Voor zover bekend zijn er nog geen grote investeerders gevonden.

Lees ook

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, bestuurder aangehouden

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.

Still1

Geven de Drechtsteden het goede voorbeeld bij landelijke klimaattop? ‘Durven dromen’

De Zwijndrechtse wethouder Jacqueline van Dongen is deze week namens de Drechtsteden vertegenwoordiger bij de landelijke klimaattop in Utrecht. De wethouder Toekomst en Leefomgeving strijdt tijdens de klimaatweek voor een betaalbaar en houdbaar warmtenet en deelt haar visie met tientallen geïnteresseerden.

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.

a15parallelbaan

Let op: parallelbaan A15 bij Ridderkerk komende dagen dicht

Automobilisten op de A15 moeten de komende dagen rekening houden met een extra reistijd tot zestig minuten. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt op de parallelbaan tussen de knooppunten Ridderkerk en Benelux, waardoor de weg vanaf vrijdagavond tot en met 26 oktober deels dicht is.