gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fortuna-supporters niet welkom op kerstmarkt

6edcdc4347282b2d64c8fe940d89ec2f

Een bus vol supporters van Fortuna Sittard is gisteren op de Copernicusweg door de politie stilgezet en teruggestuurd richting Sittard.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De groep was op weg naar de Kuip in Rotterdam voor de wedstrijd van hun club tegen Feyenoord. Maar ze hadden het plan opgevat om eerst nog even de kerstmarkt in Dordrecht te verkennen.

Het was bekend dat de bus er aankwam en de politie had al zorgen over het gedrag van de supporters. Die hadden zich bij de laatste stop al flink misdragen met wildplassen en bierblikjes naar buiten gooien.

De politie wilde de heren dus even onderhouden over hun gedrag, maar merkte ook dat er al een aantal mensen flink beschonken was. En er was nog een ruime hoeveelheid alcohol in voorraad in de bus.

Daarop pleegde burgemeester Kolff overleg met zijn Rotterdamse collega Aboutaleb en stuurde de bus op grond van een noodverordening terug naar Limburg.

De fans hadden overigens wel pech. Fortuna Sittard stuntte in de Kuip en won met 2-0 van Feyenoord.

Lees ook

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

foto daniel militair

Laatste rustplaats voor oorlogsheld Daniël; een verhaal dat voortleeft

Na drie begrafenissen ligt oorlogsheld Daniël van der Munnik op zijn laatste rustplaats. Maandag is de gesneuvelde soldaat op het ereveld van de Essenhof in Dordrecht met militaire eer herbegraven. De dappere dienstplichtige sneuvelde op 10 mei 1940, tijdens de eerste Duitse aanvallen op ons land.

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

fietspadpolitie

Tientallen bekeuringen uitgedeeld bij pont voor niet gebruiken fietspad

De politie heeft in een paar dagen tijd tachtig bekeuringen uitgedeeld bij verkeerscontroles op de Kerkeplaat in Dordrecht. Fietsers, snorfietsers en bromfietsers werden voornamelijk op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van het verplichte fietspad.

Noodsteunpunt

Wat als de stroom ineens uitvalt? Deze gemeente oefent met noodsteunpunt

Waar kun je terecht als de elektriciteit en telecommunicatie voor langere tijd is uitgevallen en hoe kom je dan aan informatie? Inwoners van Heerjansdam, de gemeente Zwijndrecht en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid oefenden afgelopen weekend met het inrichten en gebruiken van een zogeheten noodsteunpunt.