gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Foutje, bedankt: gemeente maait bloemlint weg

4333dbf236a09d4968e1140622b597ba

Bermen vol bloemen en kruiden, vlinders en bijen. Het ziet er niet alleen mooi en gezellig uit, het is ook nog eens goed voor de natuur. De gemeente legt zelfs actief bloemlinten aan om insecten te trekken, zoals op de Baankhoekweg.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Maar een deel van die groenstroken is tot grote verbazing van veel Dordtenaren de laatste tijd gemaaid. Een van hen is Tim Breur, hij liep tijdens zijn dagelijkse wandeling met de hond tegen lege grasvelden op de Staart aan. Onder andere op het veld bij de gevangenis werden alle bloemetjes gemaaid.


“Je kunt het een beetje vergelijken alsof je iedere keer een heel bos kapt maar vervolgens wel boompjes gaat planten omdat je biodiversiteit wilt", vertelt Breur, die in het dagelijks leven bioloog is.

Volgens woordvoerder Mark Benjamin is het maaien op de Baanhoekweg een foutje van de gemeente. “Helaas is dit gebeurd, het is een kwestie van een misverstand in de gemeentelijke organisatie. Jammer maar helaas.”


Om de biodiversiteit te versterken legde de gemeente kort geleden juist stroken met bloembollen aan langs de Baanhoekweg. Ook langs onder andere de N3 en de Provinciale weg liggen die bloemlinten. Door de aanleg van het lint moeten er meer vlinders, bijen en andere insecten komen.


Nieuwe Dordtse Biesbosch

Ook bezoekers van de Nieuwe Dordtse Biesbosch troffen daar onlangs gekortwiekte groenstroken aan. Maar volgens boswachter Jacques van der Neut heeft dat een goede reden: “De stukken waar nu gemaaid wordt zijn hooilanden en we proberen de hooilanden zo voedselarm te krijgen door steeds het gewas af te voeren. Want hoe voedselarmer, hoe bloemrijker de bodem.”

Door verschraling van de grond groeien er niet alleen meer bloemen, ze zijn vaak ook nog eens zeldzamer. Op de Baanhoekweg is de grond van zichzelf al verschraald, daarom hoopt Breur dat de gemeente daar snel anders gaat maaien.


"Er is hier ruimte genoeg om gefaseerd te maaien. Bij elke maaibeurt laat je een plekje staan, bij de volgende maaibeurt kies je weer een ander maaipad en laat je dus een ander plekje staan. Zolang je maar door het jaar heen ieder plekje een keer hebt gehad.”

Lees ook

FC DordrShirt

Historie van Dordrecht centraal op nieuw uitshirt FC Dordrecht

FC Dordrecht presenteert op de dag van de eerste uitwedstrijd van het seizoen het nieuwe uitshirt. Gehuld in het wit met rode accenten zullen de Schapenkoppen het komend seizoen de wedstrijden buitenshuis gaan spelen. Het shirt is geïnspireerd op de Eerste Vrije Statenvergadering in 1572. Hier speelde Dordrecht een belangrijke rol in het verkrijgen van Nederlandse onafhankelijkheid.

Foto website binnenvaart

Binnenvaart hoopt op nog meer regen voor hoger waterpeil: ‘Elke druppel is er één’

De afgelopen dagen vielen na lange tijd eindelijk weer de eerste regendruppels. Goed nieuws voor de binnenvaart, die veel last heeft van de extreme droogte in Europa. Al maakt één zwaluw nog geen zomer: “We zijn echt in afwachting van nog meer water.”

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Maarten van der Weijden staakt monsterzwemtocht om gezondheidsklachten

Voormalig Olympisch-kampioen Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedenzwemtocht gestaakt. De zwemmer heeft buikklachten en kan zijn langste zwemtocht ooit woensdag niet hervatten, schrijft Omroep Brabant. Van der Weijden zou ook door onze streek zwemmen, maar zover komt het dus niet.

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.