gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Foutje, bedankt: gemeente maait bloemlint weg

4333dbf236a09d4968e1140622b597ba

Bermen vol bloemen en kruiden, vlinders en bijen. Het ziet er niet alleen mooi en gezellig uit, het is ook nog eens goed voor de natuur. De gemeente legt zelfs actief bloemlinten aan om insecten te trekken, zoals op de Baankhoekweg.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Maar een deel van die groenstroken is tot grote verbazing van veel Dordtenaren de laatste tijd gemaaid. Een van hen is Tim Breur, hij liep tijdens zijn dagelijkse wandeling met de hond tegen lege grasvelden op de Staart aan. Onder andere op het veld bij de gevangenis werden alle bloemetjes gemaaid.


“Je kunt het een beetje vergelijken alsof je iedere keer een heel bos kapt maar vervolgens wel boompjes gaat planten omdat je biodiversiteit wilt", vertelt Breur, die in het dagelijks leven bioloog is.

Volgens woordvoerder Mark Benjamin is het maaien op de Baanhoekweg een foutje van de gemeente. “Helaas is dit gebeurd, het is een kwestie van een misverstand in de gemeentelijke organisatie. Jammer maar helaas.”


Om de biodiversiteit te versterken legde de gemeente kort geleden juist stroken met bloembollen aan langs de Baanhoekweg. Ook langs onder andere de N3 en de Provinciale weg liggen die bloemlinten. Door de aanleg van het lint moeten er meer vlinders, bijen en andere insecten komen.


Nieuwe Dordtse Biesbosch

Ook bezoekers van de Nieuwe Dordtse Biesbosch troffen daar onlangs gekortwiekte groenstroken aan. Maar volgens boswachter Jacques van der Neut heeft dat een goede reden: “De stukken waar nu gemaaid wordt zijn hooilanden en we proberen de hooilanden zo voedselarm te krijgen door steeds het gewas af te voeren. Want hoe voedselarmer, hoe bloemrijker de bodem.”

Door verschraling van de grond groeien er niet alleen meer bloemen, ze zijn vaak ook nog eens zeldzamer. Op de Baanhoekweg is de grond van zichzelf al verschraald, daarom hoopt Breur dat de gemeente daar snel anders gaat maaien.


"Er is hier ruimte genoeg om gefaseerd te maaien. Bij elke maaibeurt laat je een plekje staan, bij de volgende maaibeurt kies je weer een ander maaipad en laat je dus een ander plekje staan. Zolang je maar door het jaar heen ieder plekje een keer hebt gehad.”

Lees ook

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

2609065191

Sportauto's en spareribs: ruim 57 duizend euro opgehaald voor het goede doel

Autoliefhebbers waren zondag massaal van de partij tijdens de zevende Spareribdrive. Het evenement haalde ruim 57 duizend euro op voor Stichting Voor Sara, die strijdt tegen zeldzame spierziekten.

businkaanvaring4

Olieworsten in het water vangen gasolie op na aanvaring bunkerstation

Een bunkerstation aan de Hooikade in Dordrecht is zaterdagavond aangevaren door een binnenvaartschip. Daarbij is gasolie in het water gelekt. Met zogeheten olieworsten in het water wordt ook deze maandag nog olie opgevangen en afgezogen, meldt Rijkswaterstaat.

Steekpartij AZC foto

Steekpartij azc Dordrecht, twee verdachten aangehouden

Bij het asielzoekerscentrum aan de Burgemeester van der Dussenstraat in Dordrecht vond maandagmiddag een steekpartij plaats. Het incident gebeurde rond 15.45 uur. Eén man is gewond geraakt en ter plaatste door een ambulance behandeld. Twee verdachten zijn aangehouden.