gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Foutje, bedankt: gemeente maait bloemlint weg

4333dbf236a09d4968e1140622b597ba

Bermen vol bloemen en kruiden, vlinders en bijen. Het ziet er niet alleen mooi en gezellig uit, het is ook nog eens goed voor de natuur. De gemeente legt zelfs actief bloemlinten aan om insecten te trekken, zoals op de Baankhoekweg.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Maar een deel van die groenstroken is tot grote verbazing van veel Dordtenaren de laatste tijd gemaaid. Een van hen is Tim Breur, hij liep tijdens zijn dagelijkse wandeling met de hond tegen lege grasvelden op de Staart aan. Onder andere op het veld bij de gevangenis werden alle bloemetjes gemaaid.


“Je kunt het een beetje vergelijken alsof je iedere keer een heel bos kapt maar vervolgens wel boompjes gaat planten omdat je biodiversiteit wilt", vertelt Breur, die in het dagelijks leven bioloog is.

Volgens woordvoerder Mark Benjamin is het maaien op de Baanhoekweg een foutje van de gemeente. “Helaas is dit gebeurd, het is een kwestie van een misverstand in de gemeentelijke organisatie. Jammer maar helaas.”


Om de biodiversiteit te versterken legde de gemeente kort geleden juist stroken met bloembollen aan langs de Baanhoekweg. Ook langs onder andere de N3 en de Provinciale weg liggen die bloemlinten. Door de aanleg van het lint moeten er meer vlinders, bijen en andere insecten komen.


Nieuwe Dordtse Biesbosch

Ook bezoekers van de Nieuwe Dordtse Biesbosch troffen daar onlangs gekortwiekte groenstroken aan. Maar volgens boswachter Jacques van der Neut heeft dat een goede reden: “De stukken waar nu gemaaid wordt zijn hooilanden en we proberen de hooilanden zo voedselarm te krijgen door steeds het gewas af te voeren. Want hoe voedselarmer, hoe bloemrijker de bodem.”

Door verschraling van de grond groeien er niet alleen meer bloemen, ze zijn vaak ook nog eens zeldzamer. Op de Baanhoekweg is de grond van zichzelf al verschraald, daarom hoopt Breur dat de gemeente daar snel anders gaat maaien.


"Er is hier ruimte genoeg om gefaseerd te maaien. Bij elke maaibeurt laat je een plekje staan, bij de volgende maaibeurt kies je weer een ander maaipad en laat je dus een ander plekje staan. Zolang je maar door het jaar heen ieder plekje een keer hebt gehad.”

Lees ook

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

De Plucheplakkers

Pluim voor FC Dordrecht, driepunter tegen Almere City smaakt naar meer

FC Dordrecht boekte na een reeks van vijf nederlagen op rij eindelijk weer een zege en koos daarvoor uitgerekend runner-up Almere City FC als lijdend voorwerp. Reden genoeg voor de podcasters van De Plucheplakkers om complimenten uit te delen aan de Krommedijkclub.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in studio De Witt: 25-jarige jubileum stedenband tussen Dordrecht en Varna

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt gaat presentator Ben Corino in gesprek met Arthur den Hartog over het 25-jarige jubileum van de stedenband tussen Dordrecht en Varna. Door deze stedenband zijn door de jaren heen verschillende uitwisselingen tot stand gekomen, waaronder op het gebied van kunst en muziek.

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

foto daniel militair

Laatste rustplaats voor oorlogsheld Daniël; een verhaal dat voortleeft

Na drie begrafenissen ligt oorlogsheld Daniël van der Munnik op zijn laatste rustplaats. Maandag is de gesneuvelde soldaat op het ereveld van de Essenhof in Dordrecht met militaire eer herbegraven. De dappere dienstplichtige sneuvelde op 10 mei 1940, tijdens de eerste Duitse aanvallen op ons land.

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad.