gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Foutje, bedankt: gemeente maait bloemlint weg

4333dbf236a09d4968e1140622b597ba

Bermen vol bloemen en kruiden, vlinders en bijen. Het ziet er niet alleen mooi en gezellig uit, het is ook nog eens goed voor de natuur. De gemeente legt zelfs actief bloemlinten aan om insecten te trekken, zoals op de Baankhoekweg.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Maar een deel van die groenstroken is tot grote verbazing van veel Dordtenaren de laatste tijd gemaaid. Een van hen is Tim Breur, hij liep tijdens zijn dagelijkse wandeling met de hond tegen lege grasvelden op de Staart aan. Onder andere op het veld bij de gevangenis werden alle bloemetjes gemaaid.


“Je kunt het een beetje vergelijken alsof je iedere keer een heel bos kapt maar vervolgens wel boompjes gaat planten omdat je biodiversiteit wilt", vertelt Breur, die in het dagelijks leven bioloog is.

Volgens woordvoerder Mark Benjamin is het maaien op de Baanhoekweg een foutje van de gemeente. “Helaas is dit gebeurd, het is een kwestie van een misverstand in de gemeentelijke organisatie. Jammer maar helaas.”


Om de biodiversiteit te versterken legde de gemeente kort geleden juist stroken met bloembollen aan langs de Baanhoekweg. Ook langs onder andere de N3 en de Provinciale weg liggen die bloemlinten. Door de aanleg van het lint moeten er meer vlinders, bijen en andere insecten komen.


Nieuwe Dordtse Biesbosch

Ook bezoekers van de Nieuwe Dordtse Biesbosch troffen daar onlangs gekortwiekte groenstroken aan. Maar volgens boswachter Jacques van der Neut heeft dat een goede reden: “De stukken waar nu gemaaid wordt zijn hooilanden en we proberen de hooilanden zo voedselarm te krijgen door steeds het gewas af te voeren. Want hoe voedselarmer, hoe bloemrijker de bodem.”

Door verschraling van de grond groeien er niet alleen meer bloemen, ze zijn vaak ook nog eens zeldzamer. Op de Baanhoekweg is de grond van zichzelf al verschraald, daarom hoopt Breur dat de gemeente daar snel anders gaat maaien.


"Er is hier ruimte genoeg om gefaseerd te maaien. Bij elke maaibeurt laat je een plekje staan, bij de volgende maaibeurt kies je weer een ander maaipad en laat je dus een ander plekje staan. Zolang je maar door het jaar heen ieder plekje een keer hebt gehad.”

Lees ook

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

vuurwerkinleverpunt 2026

Ruim 120 kilo aan vuurwerk ingeleverd tijdens speciale actie

De vuurwerkinleveractie in Dordrecht heeft afgelopen zaterdag meer dan 120 kilo aan vuurwerk opgebracht. Vanwege het vuurwerkverbod is afsteken tijdens de komende jaarwisseling niet meer toegestaan. Streekgenoten konden daarom gratis en anoniem hun vuurwerk inleveren.

politieinstagrammolenlanden

Rijbewijs afgepakt na drugstest, dan zien agenten de man weer rijden

Een automobilist die in de nacht van donderdag op vrijdag dacht gewoon weer te kunnen gaan rijden nadat zijn rijbewijs was afgepakt, is niet ver gekomen. Agenten zagen hem rijden in de gemeente Molenlanden en hielden hem aan.

nepagentbureaurijnmond

Verdachte die sieraden van 88-jarige steelt, meldt zich niet: politie toont hem nu herkenbaar

De man die ervan wordt verdacht een 88-jarige vrouw uit Dordrecht met een babbeltruc te hebben bestolen, wordt nu herkenbaar getoond. Hij kreeg vorige week na de uitzending van Bureau Rijnmond de kans zichzelf bij de politie te melden, maar heeft dat niet gedaan.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.