gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Foutje, bedankt: gemeente maait bloemlint weg

4333dbf236a09d4968e1140622b597ba.jpg

Bermen vol bloemen en kruiden, vlinders en bijen. Het ziet er niet alleen mooi en gezellig uit, het is ook nog eens goed voor de natuur. De gemeente legt zelfs actief bloemlinten aan om insecten te trekken, zoals op de Baankhoekweg.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Maar een deel van die groenstroken is tot grote verbazing van veel Dordtenaren de laatste tijd gemaaid. Een van hen is Tim Breur, hij liep tijdens zijn dagelijkse wandeling met de hond tegen lege grasvelden op de Staart aan. Onder andere op het veld bij de gevangenis werden alle bloemetjes gemaaid.


“Je kunt het een beetje vergelijken alsof je iedere keer een heel bos kapt maar vervolgens wel boompjes gaat planten omdat je biodiversiteit wilt", vertelt Breur, die in het dagelijks leven bioloog is.

Volgens woordvoerder Mark Benjamin is het maaien op de Baanhoekweg een foutje van de gemeente. “Helaas is dit gebeurd, het is een kwestie van een misverstand in de gemeentelijke organisatie. Jammer maar helaas.”


Om de biodiversiteit te versterken legde de gemeente kort geleden juist stroken met bloembollen aan langs de Baanhoekweg. Ook langs onder andere de N3 en de Provinciale weg liggen die bloemlinten. Door de aanleg van het lint moeten er meer vlinders, bijen en andere insecten komen.


Nieuwe Dordtse Biesbosch

Ook bezoekers van de Nieuwe Dordtse Biesbosch troffen daar onlangs gekortwiekte groenstroken aan. Maar volgens boswachter Jacques van der Neut heeft dat een goede reden: “De stukken waar nu gemaaid wordt zijn hooilanden en we proberen de hooilanden zo voedselarm te krijgen door steeds het gewas af te voeren. Want hoe voedselarmer, hoe bloemrijker de bodem.”

Door verschraling van de grond groeien er niet alleen meer bloemen, ze zijn vaak ook nog eens zeldzamer. Op de Baanhoekweg is de grond van zichzelf al verschraald, daarom hoopt Breur dat de gemeente daar snel anders gaat maaien.


"Er is hier ruimte genoeg om gefaseerd te maaien. Bij elke maaibeurt laat je een plekje staan, bij de volgende maaibeurt kies je weer een ander maaipad en laat je dus een ander plekje staan. Zolang je maar door het jaar heen ieder plekje een keer hebt gehad.”

Lees ook

mijn asz hack.png

CYBERCRIME

Toch patiëntgegevens gestolen bij ziekenhuis-hack ChipSoft

Bij de ransomware-aanval op ChipSoft zijn toch gegevens van ziekenhuispatiënten gestolen, laat het bedrijf weten. De softwareontwikkelaar zit onder meer achter het elektronisch patiëntendossier van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Sinds de hack hebben cliënten al meer dan een week geen toegang tot dat dossier.

kunstwerk rotonde HiA.png

Vandalen slopen in brons gegoten kunstwerk met zaag en nemen delen mee

Op een rotonde in Hendrik-Ido-Ambacht is een beeldbepalend kunstwerk vernield. Ook is een deel verdwenen, zo meldt de gemeente donderdag. Het gaat om het werk Droomeiland van beeldend kunstenaar Lianne de Lepper.

Totaal foto jonge raadsleden.jpg

Deze vier twintigers duiken de ‘grijze’ Dordtse politiek in

Mihriban Burgaz (23 jaar), Mila van Hunen (23 jaar), Emre Hoogduijn (25 jaar) en Naomi Lindner (22 jaar) hebben een nieuwe bijbaan: raadslid of fractievoorzitter in de Dordtse gemeenteraad. Deze vier twintigers zijn na een mooie verkiezingsuitslag klaar om de komende vier jaar hun stem te laten horen in de lokale politiek. “Ik schrok er zelf ook van”, aldus Lindner.

verkeern3.png

Asfalt N3 is beschadigd, maar herstel laat vanwege de kosten op zich wachten

Een rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht blijft voor nog onbepaalde tijd afgesloten. De baan is dicht door schade aan het asfalt, maar vanwege de financiële situatie kan dit nog niet worden gerepareerd. Het probleem speelt op meerdere snelwegen in het land en leidt niet alleen tot oponthoud op de weg, maar ook tot vragen op sociale media.

afval opruimdagen.png

Milieustraat komt naar de Dordtenaren toe: gratis afval inleveren in eigen buurt

De komende tijd kunnen inwoners van Dordrecht gratis hun afval inleveren in verschillende wijken. Van oude kleding tot plastic, keramiek of koelkasten: er kan van alles ingeleverd worden tijdens de opruimdagen. De actie begon woensdag in Crabbehof, met een pop-up milieustraat aan de Donkerstraat.

Foto Kindertentoonstelling Dordrechts Museum.jpeg

Kindertentoonstelling trekt steeds meer jonge kunstliefhebbers en wordt verlengd

Het Dordrechts Museum heeft met haar kindertentoonstelling 'Ik zie, ik zie' zo’n 70 procent meer jeugdige bezoekers getrokken dan vorig jaar en wordt om die reden verlengd. Basisschoolkinderen en hun ouders maken hierin kennis met ‘echte’ kunstwerken. “Het is niet makkelijk om deze doelgroep naar een kunstmuseum te trekken”, aldus artistiek directeur Femke Hameetman.