gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Frustratie en zorgen bij middelbare scholen over brugsluiting: ‘Dit hadden we graag van Rijkswaterstaat zelf gehoord’

940ae3b734ffcddbae59e3c7d40dfcd4

De sluiting van twee bruggen over de Beneden Merwede volgend jaar, gaat honderden scholieren raken. Uit een inventarisatie van de streekomroep blijkt dat elke middelbare school in onze streek er last van gaat krijgen. Lesuitval door leerkrachten die vaststaan in files valt niet uit te sluiten.

Erik van Krimpen | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De ene school heeft er een handjevol, de ander bij elkaar twee klassen gevuld. Geen enkele middelbare school heeft geen leerlingen die ‘van de overkant’ komen. In de meeste gevallen reizen de scholieren per fiets van huis naar school en terug. Sommigen pakken de Waterbus, maar om de ov-kosten te drukken trekken hele colonnes dagelijks over de Papendrechtse- en de Baanhoekbrug. Volgens Rijkswaterstaat passeren zo'n 2000 fietsers per dag de Baanhoekbrug, over de Papendrechtse brug gaan dagelijks 5000 (brom)fietsers.


Dat kan straks niet meer als beide bruggen dicht zijn. Hoewel de sluiting pas over een jaar plaatsvindt, zijn de zorgen bij de besturen van middelbare scholen nu al merkbaar. De school die het meest wordt getroffen is het Wartburg College, locatie Marnix in Dordrecht. Ongeveer 350 leerlingen steken dagelijks de rivier over om de school te bereiken. Dat is ruim een derde van hun totale aantal leerlingen.

“We verwachten dat onze leerlingen ongeveer twintig minuten vertraging per rit oplopen, dus veertig minuten per dag,” zegt schooldirecteur Herman den Hollander. Die extra reistijd komt boven op de al lange tocht die sommige leerlingen nu al maken. Sommigen reizen vanuit Hardinxveld of verder, en hebben voordat de schoolbel gaat er al een uur op de fiets opzitten.

Bij de vmbo-locatie van de De Lage Waard in Papendrecht maakt schooldirecteur Peter Hoogendoorn zich meer zorgen of de leerkracht wel op tijd binnen is. Die school telt slechts twintig tot dertig leerlingen die vanuit Dordrecht met de fiets naar school komen. Leerkrachten die met de auto van verder weg komen, zouden op omrijroutes (A15/A16 red.) in files kunnen staan. ”Je vraagt je zo af: kan dat onderhoud niet beter gepland worden”, verzucht de directeur.

Teleurstelling over communicatie
De extra reistijd voor fietsende leerlingen zorgt nu al voor onrust binnen het Wartburg College en die had volgens de schooldirecteur voorkomen kunnen worden met betere communicatie vanuit Rijkswaterstaat. “Ik ben teleurgesteld dat we dit via het nieuws moesten vernemen. De onrust is nu al ontstaan, dit hadden we liever voorkomen door ouders en leerlingen eerder te informeren.”

Door de extra reistijd en het gebruik van alternatieve vervoersmiddelen is de kans groot dat leerlingen vaker te laat zullen komen. Volgens de schooldirecteur is dat vooral een kwestie van eerder opstaan, al is er ruimte voor enige coulance. “In eerste instantie verwachten we echt dat ze op tijd zijn, maar met incidenten houden wij uiteraard rekening.”

Lees ook

Artikelfoto steungezinnen

Deze buurtgezinnen helpen elkaar: ‘Opvoeden hoef je niet alleen te doen’

‘Opvoeden doen we samen’, is het motto van Buurtgezinnen. Een gezin dat tijdelijk wat extra steun kan gebruiken, wordt geholpen door een steungezin uit de buurt. Het maatschappelijke initiatief bestaat al een tijdje in onder meer Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht. Maar sinds dit jaar worden ook in Ridderkerk meerdere gezinnen aan elkaar gekoppeld. “Het geeft mij rust en voldoening”, zegt ‘steunmoeder’ Ellen.

ridderkerkflat

Flat al weken zonder gas, bewoners met handdoek en douchegel over straat

Bewoners van de Tourmalijn-flats aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk zitten al weken zonder gas. Nadat meerdere mensen onwel zijn geworden door koolmonoxidevergiftiging heeft de gemeente de gaskraan dichtgedraaid. Dat betekent voor de bewoners: koud douchen, of naar de parkeerplaats beneden voor een warme douche.

waterbus elektrisch

Waterbushalte in Bolnes komt er voorlopig niet

De waterbushalte in de wijk Bolnes in Ridderkerk wordt voorlopig geen realiteit. Dat blijkt uit een onderzoek dat de gemeente Ridderkerk heeft laten uitvoeren naar de mogelijkheden voor een extra halte. De benodigde investeringen, de hoge structurele exploitatiekosten en de beperkingen binnen de huidige dienstregeling maken realisatie op dit moment onmogelijk.

Dordthuis juli 2026

nieuwbouw

Officiële opening Dordthuis weken uitgesteld: nieuwe verhuisplanning in de maak

Het Dordthuis gaat weken later officieel open dan gepland. Dat bevestigt de gemeente aan deze streekomroep, na vragen over de stand van zaken. De opening van het gloednieuwe pand aan de Spuiboulevard zou eigenlijk eind oktober zijn, maar door "verschillende ontwikkelingen tijdens de bouw" wordt dat nu op zijn vroegst eind november.

n3

N3 dicht vanwege asfalteringswerkzaamheden

De Papendrechtsebrug in de N3 is al een week dicht, maar komende dagen zijn er meer afsluitingen op deze weg. Vanaf vrijdagavond tot en met maandagochtend voert Rijkswaterstaat onderhoud uit aan de N3 tussen de aansluiting met de A15 en Papendrecht.

knik in kabel spoor ProRail

Knik in kabel leidt tot chaos op spoor, maar wat is de precieze oorzaak?

Ruim een week reed er geen enkele trein vanaf Rotterdam naar het zuiden. Eén van de belangrijkste spoorverbindingen van Nederland kwam stil te liggen door een brand in een kabelgoot langs het spoor. De oorzaak? Een knik in een kabel, mogelijk als gevolg van uitzetting door de hitte.