gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Frustratie, spanning en trots: FC Dordrecht - ADO was een wedstrijd met veel gezichten

7abfa3fa55d20895e1ee4ba8ad680c4f

FC Dordrecht trok vrijdagavond in de eerste wedstrijd van 2023 aan het kortste eind tegen ADO Den Haag: 0-1. Onbegrip, spanning, frustratie en trots overheersten in de wedstrijd die veel gezichten kende. "Je bent gewoon beter dan ADO, daar ben ik van overtuigd", aldus Dordt-trainer Michele Santoni.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Santoni was na afloop trots op zijn ploeg, dat na een rode kaart voor middenvelder Jari Schuurman zeventig minuten in ondertal speelde, maar gefrustreerd in de richting van arbiter Robin Gansner. "Er is met twee verschillende maten gemeten", wijst hij op twee bepalende momenten in de wedstrijd. FC Dordrecht kreeg geen strafschop toen Boubakar Camara onderuit werd gehaald, maar de bezoekers vlak voor rust wel. Dat gebeurde na een, zo oordeelde Gansner, overtreding van Alessio Miceli op Malik Sellouki.

"Als er een club als ADO met hun ambities naar Dordt komt, ze een dubieuze penalty de 0-1 scoren en zeventig minuten tien tegen elf spelen... Drie punten zijn altijd lekker, maar ik weet niet wie er op de langere termijn blijer is ", sneert Santoni. "Als je dit voor elkaar krijgt en zeventig minuten met een mannetje minder speelt, ben ik trots op mijn spelers."

Reemst tegen oude club
Voor Benjamin Reemst betekende de wedstrijd het weerzien met zijn oude club. Hij maakte in de zomer van 2018 de overstap naar ADO en speelde vier jaar in het geelgroene tenue. "Het was goed om alle jongens weer te zien, alleen de wedstrijd was zuur."
De 22-jarige Reemst is dit seizoen op meerdere plekken te vinden. Tegen zijn oude club startte hij door blessures van Vincent Schippers en Ruggero Mannes als rechtsback. Na de rode kaart voor Schuurman kwam hij op het middenveld terecht. "Die positie heeft ook mijn voorkeur, dat mag iedereen weten", lacht hij. "Maar ik kan ook spelen als rechtsback of rechtsbuiten, ik ben er waar de trainer mij nodig heeft."

Reemst zag dat FC Dordrecht de wedstrijd tot de rode kaart onder controle had. "Het is zonde dat je met zoiets de wedstrijd weggooit. Dan loop je achter de feiten aan en is het heel lastig om, ook na de penalty, alles recht te breien. We hebben hard gewerkt, maar het mocht niet baten."

Herpakken
De ploeg wilde zich na de 8-1 nederlaag bij Heracles Almelo eind december herpakken. "Ik denk dat we dat vandaag wel hebben laten zien, maar het resultaat laat wel te wensen over. We hebben wel een goede basis gelegd om de komende weken een aantal punten te pakken."

Door de nederlaag zakt FC Dordrecht naar plek achttien in de Keuken Kampioen Divisie. Op maandag 16 januari gaan de Schapenkoppen op bezoek bij hekkensluiter Jong FC Utrecht, waarna op zaterdag 21 januari Telstar op bezoek komt.

LEES OOK: FC Dordrecht doet na rode kaart weinig onder voor ADO Den Haag, maar verliest wel
c7082e03ad6e4e3e354ce63c42b78896
471a77903b76381d0849cba684a15526
43cddc5fc545d98ea1f31b020f3b35f7

Lees meer over:

Lees ook

oranjekater

Oranjekater overheerst na uitschakeling op WK: ‘Weer die penalty’s’

De grote WK droom van de oranjefans valt in duigen. Na negentig minuten spelen, de verlengingen en de penalty’s tegen Marokko, trok het Nederlands elftal aan het kortste einde. Waar veel Marokkaanse supporters tot de vroege uurtjes vierden, hebben veel oranjefans wellicht een heuse ‘oranjekater’ overgehouden aan het verlies.

IMG_8054 (1) (1)

Ron vond unieke oude beelden van de Papendrechtsebrug: ‘Gekocht voor 50 cent’

Unieke beelden uit 1967 van de Papendrechtsebrug. Die heeft collectiebeheerder Ron de Bruijn van het Regionaal Archief op de rommelmarkt gevonden begin jaren 2000. "Ik dacht die is van mij, hop meenemen", zegt Ron nu. Duur waren de beelden niet, Ron hoefde slechts vijftig guldencent te betalen.

artikelfoto martijn noort

Abrupt einde Moulin Rouge: Dordtse musicalster Martijn Noort blijft verslagen achter

Voor Dordtenaar Martijn Noort is zijn eerste grote hoofdrol in een Nederlandse musical onverwacht ten einde gekomen. Aanvankelijk zou hij nog tot begin augustus te zien zijn in Moulin Rouge! De Musical. Maar nadat een sprinklerinstallatie door een technisch defect in het Utrechtse Beatrixtheater afging, zijn alle resterende voorstellingen geschrapt.

fotosextortion

Zwijndrechtenaar (23) vast voor kinderporno en seksuele afpersing

De politie heeft afgelopen vrijdag een 23-jarige man uit de gemeente Zwijndrecht aangehouden. Hij wordt verdacht van het vervaardigen en bezitten van kinderporno. Daarnaast zou hij online minderjarige meisjes en jonge vrouwen seksueel hebben afgeperst.

bigriverswebfoto

Big Rivers 2026 losgebarsten: ‘Telefoon uit en genieten’

Kleurrijke outfits, volle pleinen en heel veel muziek: Big Rivers 2026 is vrijdag vrolijk van start gegaan. “We zijn al rond geweest en overal blijven we even hangen”, klinkt het vanuit de zonovergoten Dordtse binnenstad.

Artikelfoto steungezinnen

Deze buurtgezinnen helpen elkaar: ‘Opvoeden hoef je niet alleen te doen’

‘Opvoeden doen we samen’, is het motto van Buurtgezinnen. Een gezin dat tijdelijk wat extra steun kan gebruiken, wordt geholpen door een steungezin uit de buurt. Het maatschappelijke initiatief bestaat al een tijdje in onder meer Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht. Maar sinds dit jaar worden ook in Ridderkerk meerdere gezinnen aan elkaar gekoppeld. “Het geeft mij rust en voldoening”, zegt ‘steunmoeder’ Ellen.