Dordrecht, Netherlands

Gaat Boskalis weg uit Papendrecht? Toekomst in Nederland onzeker

Het kantoor van Boskalis. © Rijnmond
Het Papendrechtse baggerbedrijf Boskalis gaat een deel van het hoofdkantoor verplaatsen naar Abu Dhabi in de Verenigde Arabische Emiraten. Dat zegt topman Peter Berdowski tegen De Telegraaf. Of er ook werknemers van Nederland naar Abu Dhabi meeverhuizen, is onduidelijk.
Rijnmond | 7 maart 2024 12:35 | Aangepast op 7 maart 2024 12:35
Voor Boskalis werken in de Emiraten nu al ruim 300 mensen. Het bedrijf dreigde vorig jaar Nederland te verlaten, uit onvrede over de regelgeving. Boskalis neemt later dit jaar een besluit over een volledige verhuizing. Bij Boskalis werken wereldwijd meer dan 10-duizend mensen.

Visum in weken in plaats van jaren
De vestiging in Abu Dhabi is volgens de baggeraar nodig omdat de Nederlandse politiek de komst van buitenlandse kenniswerkers wil beperken. In de Emiraten zit het bedrijf dichter bij Azië, "met oneindig aanbod van talent". "In Abu Dhabi hebben we binnen een paar weken een visum voor personeel. In Nederland duurt dat twee jaar, als we er al in slagen", zegt Berdowski.

Zijn vertrek-dreigement van vorig jaar had te maken met de Wet verantwoord en duurzaam internationaal ondernemen. Die houdt in dat bedrijven moeten voorkomen dat hun activiteiten negatieve gevolgen hebben voor zaken als mensenrechten, arbeidsrechten of het milieu. Een rechter zou dat kunnen toetsen.

Rechtszekerheid
Boskalis vreesde dat het vogelvrij zou worden verklaard. "Rechtszekerheid is voor ons als mondiaal opererend bedrijf het belangrijkst. Maar als ik terugkijk op het afgelopen jaar is die rechtszekerheid voor bedrijven in Nederland nog onzekerder geworden", zegt Berdowski.

Het nieuws van de verhuizing van Boskalis komt een dag nadat bekend werd dat chipmachine-fabrikant ASML ook mogelijk gaat vertrekken. Eerder gingen de hoofdkantoren van Shell, Unilever en DSM al naar het buitenland.

Dit is een artikel van onze mediapartner Rijnmond.

Lees meer over:

Papendrecht|Boskalis|

Meest gelezen

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Lees ook

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...

Kan asielopvang Papendrecht ook open zónder veiligheidsplan? 'Hoeft niet langs de rechter'

Of er nu wel of geen veiligheidsplan is, de asielopvang in het centrum van Papendrecht gaat maandag ...

Is er nu wel of geen veiligheidsplan voor opvanglocatie Papendrecht?

Met welk veiligheidsplan denkt de gemeente Papendrecht de zorgen weg te nemen bij omwonenden en wink...

Asielopvang in dorpscentrum bijna klaar: deze maatregelen moeten overlast voorkomen

Over een week is het zo ver, dan opent de opvanglocatie in het centrum van Papendrecht voor tachtig ...

Zwembad Papendrecht dag langer dicht door brand, sporthallen deels open

Het zwembad in Papendrecht blijft ook donderdag de hele dag gesloten. Door een brand in een koelbox ...

Zwembad Papendrecht hele dag gesloten na brand, diplomazwemmen afgelast

Het zwembad in Papendrecht heeft woensdagochtend te maken gehad met een brand. In de kelder was rond...