Dordrecht, Netherlands

Ganzen Brittenburg weggehaald

De gemeente heeft vrijdag 27 december bij de Brittenburg in Sterrenburg een aantal ganzen gevangen en naar een ganzenopvang gebracht. Een paar daarvan zijn oorspronkelijk van de dierenweide aan de Mildenburg afkomstig.
Gert van der Steen | 30 december 2019 11:05 | Aangepast op 30 december 2019 11:05
Deze dieren trokken steeds meer de wijk in en breidde ook steeds verder uit. Ze veroorzaakten in Brittenburg, Assumburg en Waterman veel geluidsoverlast, bevuilden de straat en speelgelegenheden met uitwerpselen en waren agressief naar mensen en dieren. Daarom maakte de gemeente op grond van de Wet Dieren een einde aan deze situatie.

Er zijn meer klachten over de dierenweide, maar die staan hier los van. De gemeente heeft de eigenaar een nieuw huurcontract aangeboden. Daar staan voorwaarden in over het maximum aantal dieren en het slopen van illegale bouwsels.


Handhavers van de gemeente hebben aangifte gedaan wegens bedreigingen door de eigenaar.

Meest gelezen

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Corrado Francke | 17 nov 2025 12:06

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Fokko van der Straaten | Corrado Francke | Erik van Krimpen | Stijn van der Poel | Ad van den Herik | 15 nov 2025 19:46

Lees ook

Spuihavengarage gaat toch nu al open: ‘Een week eerder dan voorzien’

De Spuihavenparkeergarage gaat deze donderdag al open, een week eerder dan gedacht. Vanaf 16.00 uur ...

Papendrechter krijgt cel- en taakstraf én vermaning van zijn vrouw na rellen in Den Haag

De rechter heeft twee mannen uit Papendrecht en Schiedam veroordeeld voor hun aandeel in de rellen i...

Ruim 250 mensen gefouilleerd in Zwijndrecht na jongerengeweld, cameratoezicht blijft

De politie heeft de afgelopen maand ruim 250 mensen preventief gefouilleerd in vier Zwijndrechtse wi...

'A new Job with the Boss': vacatures in de regio op Drechtstad FM

Vanaf deze donderdagavond is er om 18.00 uur een nieuw radioprogramma op Drechtstad FM. ‘A new Job w...

James (33) dwong jonge slachtoffers naaktbeelden te sturen: ‘Ik was eenzaam’

Een man uit Ridderkerk zou volgens het Openbaar Ministerie zeker 17 jonge slachtoffer hebben afgeper...

Raadslid en bachelorette zetten Dordt op de kaart: 'Laten zien hoe mooi de stad is!'

De Grote Kerk zo snel mogelijk beklimmen of je wijnkennis testen bij een lokale ondernemer: het is e...