Dordrecht, Netherlands

Ganzen Brittenburg weggehaald

De gemeente heeft vrijdag 27 december bij de Brittenburg in Sterrenburg een aantal ganzen gevangen en naar een ganzenopvang gebracht. Een paar daarvan zijn oorspronkelijk van de dierenweide aan de Mildenburg afkomstig.
Gert van der Steen | 30 december 2019 11:05 | Aangepast op 30 december 2019 11:05
Deze dieren trokken steeds meer de wijk in en breidde ook steeds verder uit. Ze veroorzaakten in Brittenburg, Assumburg en Waterman veel geluidsoverlast, bevuilden de straat en speelgelegenheden met uitwerpselen en waren agressief naar mensen en dieren. Daarom maakte de gemeente op grond van de Wet Dieren een einde aan deze situatie.

Er zijn meer klachten over de dierenweide, maar die staan hier los van. De gemeente heeft de eigenaar een nieuw huurcontract aangeboden. Daar staan voorwaarden in over het maximum aantal dieren en het slopen van illegale bouwsels.


Handhavers van de gemeente hebben aangifte gedaan wegens bedreigingen door de eigenaar.

Lees ook

Het Jaar Van de sterrenwacht: van mogelijk wegbezuinigd naar miljonair

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. De Do...

Man loopt breuken en PTSS op door kopschopper: ‘Ik had het idee dat ik blind was’

De rechtbank veroordeelt een kopschopper tot de maximale taakstraf van 240 uur. Hij wordt verdacht v...

Toename van crimineel jongerengeweld: meer geld naar camera's en straatcoaches

Jongeren die voor overlast zorgen en zich crimineel gedragen moeten worden aangepakt en een verdere ...

Deze gemeente bouwt eerste houten woningen: 'De impact op het milieu is veel kleiner'

Woningen die niet van beton zijn gemaakt, maar van hout. In de gemeente Zwijndrecht worden de komend...

Woede en verdriet na vrijspraak koffermoord: 'Het recht zou moeten zegevieren'

Nabestaanden van Manuel Alvarez hebben woedend gereageerd op de beslissing van het Haagse gerechtsho...

Het Jaar van Nanning Mol: 'Ik scoorde geen punten bij een paardenfan'

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. Nanni...