Dordrecht, Netherlands

‘Gaybrapad’ vernield in Papendrecht, gemeente doet aangifte

Het vernielde regenboogpad in Papendrecht Trijntje van Es
Het regenboogzebrapad aan de Veerweg in Papendrecht is vernield. Onbekenden hebben in het middelste deel verschillende tegels omgedraaid en de coating deels verwijderd. De gemeente doet aangifte van de vernieling.
Corrado Francke | RTV Papendrecht | 6 juli 2023 08:59 | Aangepast op 6 juli 2023 08:59
“We vinden het zeer ongepast dat het regenboogpad is vernield, daarmee worden mensen onnodig gekwetst”, meldt de gemeente in een verklaring. Het pad wordt volgens de gemeente zo snel mogelijk hersteld en vraagt getuigen van de vernieling contact op te nemen met de politie.

‘Niet willekeurig’
Trijntje van Es, fractievoorzitter van D66 Papendrecht, denkt dat de vernieling opzet is geweest. “Gezien het feit dat het het symbool is voor acceptatie van de lhbtiq+-gemeenschap, lijkt de vernieling niet willekeurig. Daarbij moet het geruime tijd hebben gekost dit te doen, omdat alle tegels van de middenberm zorgvuldig waren omgekeerd. Het lijkt daarom onwaarschijnlijk dat het een spontane actie was”, schrijft Van Es in een verklaring.

De vier oppositiepartijen PvdA, GroenLinks, D66 en Onafhankelijk Papendrecht stellen donderdag in de raadsvergadering vragen over de vernieling. Zij willen onder meer weten wat de schade is en wat de kosten zijn om de vernieling te herstellen.

Lees meer over:

Papendrecht|

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Artiesten en sprekers loven jubilerende theaterdirecteur Erik Groeneweg

In theater De Willem is directeur Erik Groeneweg in het zonnetje gezet. Groeneweg is al een kwart ee...

Dianne werkt 25 jaar bij bakkerij Vlot: 'Je bouwt contact met klanten'

Het is feest bij de Papendrechtse bakkerij Vlot. De 55-jarige Dianne werkt dinsdag precies 25 jaar m...

Geen cake of chips: deze basisschool viert verjaardagen zonder traktaties

Samen een feestelijke tent bouwen in de klas, in plaats van een zoete traktatie. Bij basisschool De ...

Erik wint wéér bij Transplant Games, maar 'het gaat niet om winnen'

Het is Papendrechter Erik Paalvast gelukt zijn wereldtitel hoogspringen te verdedigen. Hij wist bij ...

Regenboogpad Papendrecht opnieuw beklad: 'Onbegrijpelijk'

Het regenboogpad aan de kruising van de Veerweg met de Vondellaan in Papendrecht is opnieuw doelwit ...

Nur is alles kwijt na verwoestende brand: 'Ik woonde er net, alles was nieuw'

Buurtbewoners van de woning die afgelopen nacht volledig verwoest werd na de brand en explosie in Pa...