gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gaza-demonstratie bij Fokker beëindigd, ME haalt actievoerders van het dak

1493490e05171fc31087a247f280f9d7.jpg

Het Gaza-protest op en rond het terrein van Fokker Aerospace is beëindigd door de ME. Een handjevol demonstranten hield zich sinds dinsdagochtend op op het dak van één van de fabriekshallen van de toeleverancier van vliegtuigonderdelen in Papendrecht. Volgens de demonstranten is Fokker medeschuldig aan de oorlog in Gaza, door het leveren van onderdelen van gevechtsvliegtuigen aan Israël.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Met spandoeken en rookpotten trok een zestal demonstranten de aandacht voor hun boodschap. Op banners viel te lezen waarom ze daar staan: 'Stop met te profiteren van de oorlog in Gaza, stop met het leveren van F35-onderdelen aan Israël', staat er in het Engels. Net als bij een eerdere demonstratie eind juni, stellen ze dat Fokker medeplichtig is aan de onnodige slachtoffers die vallen in de oorlog van Israël tegen de Palestijnse terreurorganisatie Hamas.

De demonstranten stonden niet alleen op het dak. Rond het Fokkerterrein hielden zich ook nog verschillende medestanders op. Wat hun rol was, is niet duidelijk. In tegenstelling tot de eerdere demonstratie waren de actievoerders niet vastgeketend aan de toegangshekken van het bedrijf.

De demonstranten op het dak hebben van de politie en de gemeente de tijd gekregen om zelf van het terrein te vertrekken. Omdat de actievoerders niet uit eigen beweging vertrokken, is rond het middaguur de politie ingezet. De demonstranten zijn door de politie aangehouden en van het terrein verwijderd. De ontruiming van het Fokkerterrein verliep gemoedelijk en zonder incidenten.

"Het recht om te demonstreren is een heel belangrijk recht. Dat respecteer en faciliteer ik", zegt de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel. "Echter de veiligheid van mensen en de openbare orde mogen niet in het geding komen. Dat was nu wel het geval."

Lees meer over:

|

Lees ook

100procentslageuuuun.png

Voor het derde jaar op rij honderd procent slagingspercentage voor Calvijn College? ‘Geen streven’

De eindexamens komen er weer aan en dat is een spannende tijd voor veel leerlingen. Zo ook voor de studenten van het mavo op het Calvijn College in Hardinxveld-Giessendam. Maar wat opvallend is, de school heeft al twee jaar op rij een honderd procent slagingspercentage tijdens de eindexamens.

dji_fly_20260410_121609_0_1775816169716_photo_low_quality.jpg

Kamervragen over Dordrecht-West: 'Dit kan niet lang zo doorgaan'

Tweede Kamerlid Sarah Dobbe (SP) heeft Kamervragen gesteld vanwege het onderzoek dat de GGD begin april naar buiten bracht. Uit dat onderzoek blijkt dat longkanker 56 procent meer voor komt in Dordrecht-West dan in de rest van Nederland. “Het zijn schrikbarende aantallen, dus daar is wel wat aan de hand volgens mij.”

OPMA20260506 Dodenherdenking.jpg

Op Pad Met Ad: gesprekken over vrijheid bij de Dordtse dodenherdenking

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad woont presentator Ad van den Herik de dodenherdenking op het Sumatraplein bij. Hij gaat in gesprek met Dordtenaren die zich op 4 mei om 20.00 bij het plein hebben verzameld, om gezamenlijk de oorlogsslachtoffers te herdenken.

59ae28c7-fcbb-3dde-99de-c022c2e240d8.jpg

Ziya (4) haalt als jongste van zijn woonplaats zwemdiploma A

Ziya is nog maar net 4 jaar oud en heeft 'm nu al binnen: zwemdiploma A. In zijn woonplaats Sliedrecht is hij daarmee als jongste ooit afgezwommen. Hij kan niet wachten om ook zijn volgende diploma te halen.

fotoooo.jpg

Man met getrokken wapens opgepakt, agenten vinden balletjespistool en mes

De politie heeft onlangs een man aangehouden die mogelijk een vuurwapen bij zich had. Toen agenten zijn auto doorzochten, bleek het om een balletjespistool te gaan. Ook werd een mes gevonden en in beslag genomen.

IMG-20260506-WA0007.jpg

Aanleg aanmeerplek pont bij Papendrechtsebrug begonnen

De aanleg van de aanmeerplek aan de noordkant van de Papendrechtsebrug is van start gegaan. De pontjes die tussen die halte en Dordrecht pendelen, zijn nodig omdat de brug vanaf komende zomer negen maanden wordt afgesloten voor al het verkeer.