Dordrecht, Netherlands

Gebruikers Dordtse OV-kortingsregeling tevreden

Reizigers die gebruik maken van de kortingsregeling in het openbaar vervoer zijn dik tevreden, blijkt uit onderzoek in opdracht van de gemeente Dordrecht. Sinds vorig jaar kunnen inwoners met een laag inkomen en AOW’ers gebruik maken van het openbaar vervoer met 40 procent korting in de daluren.
Redactie Streek 56 | Linda van der Net | 30 oktober 2024 17:34 | Aangepast op 30 oktober 2024 17:34
De kortingsregeling geldt in de Drechtsteden, Molenlanden en Gorinchem. Het is in het leven geroepen om zelfredzaamheid en mobiliteit te verbeteren.

Ouderen maken twee tot drie keer per week gebruik van het openbaar vervoer. Ongeveer 7 op de 10 van de AOW’ers geeft in het onderzoek aan zelfredzamer te zijn, meer dingen te doen en minder afhankelijk te zijn dankzij het gereduceerde tarief. Ruim de helft vindt zelfs dat hun kwaliteit van leven omhoog is gegaan.

Mensen in de leeftijd tussen de 18 en 67 gebruiken het OV op deze manier één tot twee keer per week. Het abonnement wordt voornamelijk gebruikt voor boodschappen of om naar de stad te gaan. Ook pakken ze vaak het OV om naar familie en vrienden te reizen.

"Het is mooi om te zien dat deze regeling bijdraagt aan de toegankelijkheid van het OV. Het is niet altijd mogelijk om bijvoorbeeld de fiets te pakken”, laat wethouder Mobiliteit en Vervoer Rik van der Linden weten. “Zeker op een regenachtige dag of als je slecht ter been bent is het fijn om de bus te kunnen nemen om je boodschappen te doen of naar de dokter te gaan.”

Het aanvragen van de kortingsregeling gaat via de website van de Dordtpas, hiervoor heb je een persoonlijke OV-chipkaart nodig. Mensen die er online niet uitkomen kunnen contact opnemen met de gemeente. De regeling zal in ieder geval tot 2026 gelden.

Lees ook

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...

Petitie voor behoud cultuurcentrum DOOR bijna 1000 keer ondertekend

Een petitie om cultuurcentrum DOOR in Dordrecht te behouden, is tot donderdagochtend meer dan duizen...

FIOD valt ook binnen in woning Arnout Damen en arresteert twee medewerkers scheepsbouwer

De inval van de FIOD in het huis van Kommer Damen in Noordeloos was niet de enige in het lopende ond...

Kluisjes scholieren gecontroleerd: pepperspray en vuurwerk gevonden

Bij een grootschalige controle bij vier middelbare scholen in Zwijndrecht zijn deze week verschillen...

Wethouder door het stof voor openmaken kisten in grafkelders: 'Had nooit mogen gebeuren'

In de grafkelders van de Dordtse begraafplaats Essenhof zijn sinds 2013 kisten geopend terwijl de na...

Bewoners voelen zich onveilig na fataal ongeluk: ‘Het was wachten tot het misging’

Na het verkeersdrama dinsdagmiddag op de Dordtse Krispijnseweg gaat het de dag erna vooral over hard...