gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geef het Dordt volop aan de slag op nieuwe locatie

70154c769d464c06a0f4d58edbed80b4

Geef het Dordt heeft een nieuw onderkomen. De stichting, die mensen in armoede aan huisraad helpt, zit nu in de voormalige gymzaal en studio aan de Merwedestraat, op de Staart in Dordrecht. Initiatiefnemer Suzan de Groot deed op 11 februari een oproep op tv, omdat ze weg moest uit het voormalig schoolgebouw aan de Bosboom Touissantstraat in Oud-Krispijn.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
"Er werd massaal gereageerd. Nog geen dag later was het probleem opgelost. Ik ben zo blij. We zitten hier prima en ook nog in een ruimer jasje", zegt ze.

Op 1 april kreeg ze de sleutel en na drie intensieve weken van regelen en verhuizen werd vandaag weer de draad opgepakt: "En da's hard nodig, want de aanvragen blijven binnen stromen."


Dubbel gevoel

Sinds ze drie jaar geleden startte, groeit de stichting als kool: "Eigenlijk is het triest dat dit nodig is. We helpen meer dan 200 gezinnen per jaar aan huisraad. Dat is mooi, maar geeft een dubbel gevoel."

De Groot is niet alleen trots op haar vrijwilligers, maar ook blij met de hulp van een Dordts verhuisbedrijf: "En natuurlijk de gevers. Want als wij niks krijgen, kunnen we ook niks geven."


Alleen een kleed

"We doen wel vier vrachtjes per dag", vertelt vrijwilliger Siem Wulfse, "en nog steeds verbaas ik me dat er zulke schrijnende armoede is in Nederland."

"Je komt soms bij mensen die letterlijk niks hebben. Laatst nog een vrouw met vier kindjes op een kleed in een kaal huis. Snap je hoe blij zo iemand is als je een bed brengt en wat meubels?"

Ooit stond hij als Sterkste Man van Nederland zelf in het middelpunt van de belangstelling. "Maar dit geeft veel meer voldoening. Ik heb tot mijn pensioen nooit zo hard gewerkt als nu."

Suzan de Groot grijpt meteen haar kans voor een nieuwe oproep. "We kunnen nog wel wat sterke vrijwilligers gebruiken!"

Ook mensen die nog bruikbare huisraad kwijt willen, kunnen altijd contact opnemen met Geef het Dordt.

Lees ook

Schermafdruk op 2026-06-26 16-49-48

Koningspython gaat op avontuur in Dordrecht

Een opvallende vondst in de Schipbeekstraat in Dordrecht. Vrijdag keek iemand vreemd op toen daar ineens een koningspython over straat kroop. Na een melding is een gespecialiseerd team ingeschakeld om de opvallende oranje-gele slang van ongeveer twee meter lang te vangen. Dat lukte, waarna het dier tijdelijk is ondergebracht bij dierenzorgcentrum Louterbloemen.

Risk Factory Dordrecht

Jeugd klaargestoomd voor als de dijken breken: ‘Kinderen pakken het echt op’

Met escaperoom-achtige opdrachten is de nieuwe Risk Factory in Dordrecht klaar voor komend schooljaar. Bedoeld om leerlingen van groep 7 en 8 alles bij te brengen over bijvoorbeeld een overstroming, brand of de gevaren in het verkeer. Er zijn er slechts vier in heel ons land en Dordrecht heeft zo haar eigen lokale thema, met de vraag: wat te doen als de dijken breken?

coalitiepapendrecht

Chaos in raad Papendrecht, hoe nu verder? ‘Akkoord de basis om door te praten’

Het moest een vrolijke donderdagavond worden in Papendrecht, waar het nieuwe gemeentebestuur in de startblokken stond. Maar een dag voor de installatie barst de bom: een raadslid splitst zich af en de beoogde coalitiepartijen zijn een meerderheid kwijt. “Een bizarre situatie.”

tiktokpolitie

Dordtenaar (18) aangehouden nadat hij vuurwapen op TikTok toont

Een 18-jarige Dordtenaar is op woensdag 8 juli aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. De politie kwam op het spoor van de verdachte door een foto van het wapen op een openbaar TikTok-account.

jan van dam timmers

Ad gaat op pad met de nieuwe voorzitter van het Diakonaal Aandachtscentrum

Noem het een inloophuis, een plek voor mensen die een goed gesprek kunnen gebruiken of waar alleen een kopje koffie of thee al voldoening geeft. Het Diakonaal Aandachtscentrum in Dordrecht biedt het allemaal. Maar waarin denkt de kersverse voorzitter Jan van Dam Timmers het verschil te kunnen maken?

foto 1 gluren buren

Vierde editie van Gluren bij de Buren staat voor de deur

In de schaduw van een boom genieten van prachtige klanken of onder een parasol je verwonderen over lokaal cabarettalent. Gluren bij de Buren biedt komende zondag ruim 60 verschillende acts om gratis van de genieten. Deze vierde editie voert je langs tientallen optredens door heel Dordrecht, van binnenstad tot buitenwijk.