gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen boete bij alarm

Aafje Thuiszorg ontkent dat ouderen bij moeten betalen als ze vaker dan drie keer per jaar hun alarmknop indrukken. Ook woonzorgcentrum De Merwelanden herkent het verhaal niet. Het stond zaterdag in de krant.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het bericht over bijbetalen of zelfs een boete roept verontwaardigde reacties op. De Verenigde Seniorenpartij (VSP) grijpt het aan om vandaag te pleiten voor meer geld voor valpreventie voor ouderen. Aafje Thuiszorg wordt in het artikel genoemd. Zij zouden 37,50 in rekening brengen als een oudere al drie keer eerder alarm heeft geslagen. Huib Voorn van Aafje geeft toe dat er officieel extra kosten inrekening gebracht kunnen worden. "Het mag wel, maar wij doen het niet", zegt Voorn. De regel is bedoeld om misbruik tegen te gaan door ouderen die alleen bellen, omdat ze aandacht willen in plaats van hulp. Toch blijkt er in 2013 een keer een bedrag in rekening te zijn gebracht. Waarom dat was, weet Voorn niet. Sindsdien is het in ieder geval niet meer gebeurd.

Lees ook

IMG_8054 (1) (1)

Ron vond unieke oude beelden van de Papendrechtsebrug: ‘Gekocht voor 50 cent’

Unieke beelden uit 1967 van de Papendrechtsebrug. Die heeft collectiebeheerder Ron de Bruijn van het Regionaal Archief op de rommelmarkt gevonden begin jaren 2000. "Ik dacht die is van mij, hop meenemen", zegt Ron nu. Duur waren de beelden niet, Ron hoefde slechts vijftig guldencent te betalen.

pandgeslotenrid

Woning gesloten na vondst wapens en munitie

Een huis aan de Spuistraat in Ridderkerk is woensdag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwijk. In het huis trof de politie wapens en munitie aan.

h90foto

Defensie-helikopter maakt spectaculaire duik vlak boven rivier, dit is waarom

Het is geen alledaags gezicht: een helikopter die boven het Drierivierenpunt een duik richting het water inzet. De actie wordt vastgelegd vanuit Dordrecht en online verschijnen de nodige filmpjes, maar wat zien we nu eigenlijk?

thumvoorartikekl

Op deze school trapte WK-sensatie Summerville al vroeg een balletje: 'We zijn super trots!'

Glimmende gezichtjes van trots bij de leerlingen van basisschool De Meridiaan in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het schoolplein van de basisschool zal namelijk vanaf nu door het leven gaan als de Summervillestraat. Het heeft alles te maken de prestaties van Oranje-international en ex-FC Dordrecht-speler Crysencio Summerville. De aanvaller van Oranje zat namelijk een aantal jaren op de basisschool, en wordt nu dus geëerd.

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

PSX_20260615_120016

Botsing tussen lijnbus en auto, twee gewonden

Bij een aanrijding tussen een lijnbus en een personenauto in Dordrecht zijn maandag twee inzittenden gewond geraakt. Zij zijn naar het ziekenhuis gebracht.