gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen boete bij alarm

Aafje Thuiszorg ontkent dat ouderen bij moeten betalen als ze vaker dan drie keer per jaar hun alarmknop indrukken. Ook woonzorgcentrum De Merwelanden herkent het verhaal niet. Het stond zaterdag in de krant.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het bericht over bijbetalen of zelfs een boete roept verontwaardigde reacties op. De Verenigde Seniorenpartij (VSP) grijpt het aan om vandaag te pleiten voor meer geld voor valpreventie voor ouderen. Aafje Thuiszorg wordt in het artikel genoemd. Zij zouden 37,50 in rekening brengen als een oudere al drie keer eerder alarm heeft geslagen. Huib Voorn van Aafje geeft toe dat er officieel extra kosten inrekening gebracht kunnen worden. "Het mag wel, maar wij doen het niet", zegt Voorn. De regel is bedoeld om misbruik tegen te gaan door ouderen die alleen bellen, omdat ze aandacht willen in plaats van hulp. Toch blijkt er in 2013 een keer een bedrag in rekening te zijn gebracht. Waarom dat was, weet Voorn niet. Sindsdien is het in ieder geval niet meer gebeurd.

Lees ook

De Plucheplakkers

Dordtse defensieve zorgen, toch vinden De Plucheplakkers een lichtpuntje

De Plucheplakkers treden in de nieuwste aflevering weer aan in de basisopstelling om het wel en wee van FC Dordrecht te bespreken. Uiteraard staat de (tegen)doelpuntenregen tegen Jong AZ centraal.

politie ontvoering

Vrouw (20) ontvoerd en familie vastgebonden: daders nog spoorloos

De politie is nog steeds op zoek naar de daders van een ontvoering in Papendrecht. Het gaat om in totaal vier of vijf mannen, waarvan er twee eind juli een 20-jarige vrouw in de buurt van Papendrecht ontvoerden. De anderen zouden daarna de woning van de vrouw aan de Rotterdamse Prinsenlaan zijn binnenvallen.

PSX_20260929_151615 (1)

Steekpartij na verkeersruzie, man en vrouw aangehouden

Bij een verkeersruzie aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht is dinsdagmiddag een man gestoken. Twee verdachten, een man en een vrouw, zijn aangehouden voor betrokkenheid bij het incident.

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“

appelboom 2

Gratis boom of struik: gemeente roept bewoners op om hun tuinen te vergroenen

Inwoners van Hardinxveld-Giessendam kunnen hun tuin vergroenen met een boom, struik of plantenpakket van de gemeente. Dit initiatief komt voort uit het groenbeleidsplan van de gemeente.