gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen celstraf voor hacken ziekenhuis

De 23-jarige man die het Albert Schweitzer Ziekenhuis had gehackt, hoeft niet de cel in. De rechter in Rotterdam legt hem een voorwaardelijk celstraf van één jaar op, een taakstraf van 240 uur en een geldboete van 1500 euro. Dat schrijft RTV Rijnmond.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Dordtenaar had ook medestudenten van de HBO-opleiding Rotterdam Mainport University opgelicht. Hij stuurde hen nep-mails waarin werd gevraagd collegegeld te betalen. Bij het hacken probeerde hij salarissen van ziekenhuispersoneel naar eigen rekening te krijgen. Eerder was dat al gelukt bij transportonderneming DSV.

Justitie had twee jaar cel geëist. De rechter ziet daar vanaf omdat de man nog jong is. "Sinds zijn aanhouding in april 2016 heeft hij zijn leven kennelijk op de rit gekregen. Hij studeert en heeft een baan. Daarnaast wordt hij binnenkort vader."

De man komt wel twee jaar onder toezicht van de reclassering te staan. Dat betekent onder meer dat hij behandeling moet volgen en dat zijn computergebruik in de gaten wordt gehouden. Daarnaast moet hij DSV een schadevergoeding van 8000 euro betalen.

De verdachte had gezegd dat hij het oplichten en hacken in opdracht van anderen had gedaan en dat hij onder zware druk had gestaan. De rechtbank vindt die verklaring niet aannemelijk.

Lees ook

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.

parkeerplaats

Parkeergarage per direct dicht, auto's moeten zo snel mogelijk weg

De parkeergarage Visstraat in de Dordtse binnenstad is per direct gesloten. De gemeente heeft dat besluit genomen na een inspectie vrijdagmiddag.

nk2026080793A00491

Knotsgek openingskwartier bezorgt FC Dordrecht prettige seizoensstart

FC Dordrecht is het seizoen 2026/2027 vrijdagavond begonnen met een zege op Jong Ajax. De ploeg van trainer Paul Nuijten kwam razendsnel op achterstand, maar na een kwartier stond het al 2-1. Die voorsprong werd niet meer uit handen gegeven.

jdg_04-08-26_inlaat_Kinderdijk_1I6A2423

Dit merken we in de streek van de aanhoudende droogte

We kennen Nederland als een nat land, maar deze zomer is dat wel anders. We hebben een zeer droge juli-maand achter de rug en ook in augustus is het erg droog. Op diverse plekken in ons land worden maatregelen genomen, zoals onttrekkingsverboden, de inzet van noodpompen en aanpassingen van de sluizen. Maar wat betekent de droogte voor onze streek?

105e4d8d-fa56-3a35-9387-3827249949d5.jpg

Uitzonderlijk warme en droge zomer, maar waar zijn de onweersbuien?

Temperaturen hoger dan 30 graden, een kurkdroge bodem en dagenlang een brandende zon: het klinkt als het perfecte recept voor een zomer vol spectaculaire onweersbuien. Toch bleef het deze zomer opvallend vaak stil aan de hemel. Waar bleven die verkoelende plensbuien en donderslagen? En waarom levert extreme warmte lang niet altijd onweer op?

politie 01

Jongen (17) zwaar mishandeld bij uitgaansgelegenheid

Een 17-jarige jongen uit Zwijndrecht is afgelopen weekend zwaar mishandeld in Rotterdam. Hij raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht.