gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen celstraf voor hacken ziekenhuis

De 23-jarige man die het Albert Schweitzer Ziekenhuis had gehackt, hoeft niet de cel in. De rechter in Rotterdam legt hem een voorwaardelijk celstraf van één jaar op, een taakstraf van 240 uur en een geldboete van 1500 euro. Dat schrijft RTV Rijnmond.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Dordtenaar had ook medestudenten van de HBO-opleiding Rotterdam Mainport University opgelicht. Hij stuurde hen nep-mails waarin werd gevraagd collegegeld te betalen. Bij het hacken probeerde hij salarissen van ziekenhuispersoneel naar eigen rekening te krijgen. Eerder was dat al gelukt bij transportonderneming DSV.

Justitie had twee jaar cel geëist. De rechter ziet daar vanaf omdat de man nog jong is. "Sinds zijn aanhouding in april 2016 heeft hij zijn leven kennelijk op de rit gekregen. Hij studeert en heeft een baan. Daarnaast wordt hij binnenkort vader."

De man komt wel twee jaar onder toezicht van de reclassering te staan. Dat betekent onder meer dat hij behandeling moet volgen en dat zijn computergebruik in de gaten wordt gehouden. Daarnaast moet hij DSV een schadevergoeding van 8000 euro betalen.

De verdachte had gezegd dat hij het oplichten en hacken in opdracht van anderen had gedaan en dat hij onder zware druk had gestaan. De rechtbank vindt die verklaring niet aannemelijk.

Lees ook

merwedebrugrws2

Aantal vrachtwagens over Merwedebrug met 90 procent gedaald, maar buitenlandse chauffeurs ontlopen boete

Het aantal vrachtwagens dat over de Merwedebrug (A27) rijdt, is met zo'n 90 procent gedaald. Dat laat Rijkswaterstaat weten. Sinds 18 juli mogen er geen vrachtwagens en touringcars meer over de brug, omdat de brug niet veilig genoeg is voor zware voertuigen. Chauffeurs die wel over de brug rijden krijgen een boete.

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.

artikelfoto martijn noort

Abrupt einde Moulin Rouge: Dordtse musicalster Martijn Noort blijft verslagen achter

Voor Dordtenaar Martijn Noort is zijn eerste grote hoofdrol in een Nederlandse musical onverwacht ten einde gekomen. Aanvankelijk zou hij nog tot begin augustus te zien zijn in Moulin Rouge! De Musical. Maar nadat een sprinklerinstallatie door een technisch defect in het Utrechtse Beatrixtheater afging, zijn alle resterende voorstellingen geschrapt.

A16-RWS131023SS001 - WNZ Frank vd Zwan_tcm26-344983

A16 bij Ridderkerk dit weekend afgesloten

De A16 bij Ridderkerk gaat dit weekend dicht vanwege groot onderhoud. Vanaf vrijdagavond 7 augustus 20.00 uur tot maandagochtend 10 augustus 05.00 uur is de snelweg afgesloten tussen knooppunt Ridderkerk en knooppunt Terbregseplein.