gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen celstraf voor hacken ziekenhuis

De 23-jarige man die het Albert Schweitzer Ziekenhuis had gehackt, hoeft niet de cel in. De rechter in Rotterdam legt hem een voorwaardelijk celstraf van één jaar op, een taakstraf van 240 uur en een geldboete van 1500 euro. Dat schrijft RTV Rijnmond.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Dordtenaar had ook medestudenten van de HBO-opleiding Rotterdam Mainport University opgelicht. Hij stuurde hen nep-mails waarin werd gevraagd collegegeld te betalen. Bij het hacken probeerde hij salarissen van ziekenhuispersoneel naar eigen rekening te krijgen. Eerder was dat al gelukt bij transportonderneming DSV.

Justitie had twee jaar cel geëist. De rechter ziet daar vanaf omdat de man nog jong is. "Sinds zijn aanhouding in april 2016 heeft hij zijn leven kennelijk op de rit gekregen. Hij studeert en heeft een baan. Daarnaast wordt hij binnenkort vader."

De man komt wel twee jaar onder toezicht van de reclassering te staan. Dat betekent onder meer dat hij behandeling moet volgen en dat zijn computergebruik in de gaten wordt gehouden. Daarnaast moet hij DSV een schadevergoeding van 8000 euro betalen.

De verdachte had gezegd dat hij het oplichten en hacken in opdracht van anderen had gedaan en dat hij onder zware druk had gestaan. De rechtbank vindt die verklaring niet aannemelijk.

Lees ook

rappende verdachte rechtbank

Hasjdealer in buik en bil geschoten: 'rappende' verdachte wordt vrijgesproken

De rechter heeft een 31-jarige Dordtenaar vrijgesproken van betrokkenheid bij een schietpartij, waarbij een hasjdealer in de buik en de bil werd geraakt. Dat gebeurde in oktober 2019.

fotopolitiea15

Man onder invloed van drank en drugs rijdt met 246 km/u op snelweg

Een 40-jarige Rotterdammer heeft met een snelheid van 246 kilometer per uur over de A15 gereden. Dat bleef niet ongezien bij de politie en wat bleek: de man was onder invloed van drank en drugs. Hij is aangehouden.

serasliedrecht

SERA schrijft officiële Pride-anthem: 'Ik hoop dat jongeren zich verbonden voelen met mijn muziek'

Zangeres SERA uit Sliedrecht brengt speciaal voor Pride Amsterdam haar nieuwe single Girls Who Like Girls uit. Het nummer is niet alleen haar nieuwste release, maar ook het officiële anthem van het hoofdpodium van Pride Amsterdam. "Ik hoop dat jongeren zich erin herkennen en voelen dat ze trots mogen zijn op wie ze zijn."

scapin-stamps-1214469

Nieuwe postzegelvereniging in aantocht: ‘Postzegels verzamelen hoeft geen solo hobby te zijn’

Liefhebbers van postzegels kunnen vanaf zondag 6 september terecht bij de nieuwe Filatelistenvereniging Zwijndrechtse Waard (FVZW). De vereniging wil postzegelverzamelaars uit Zwijndrecht en omliggende gemeenten bij elkaar brengen, maar hoopt vooral ook jongeren enthousiast te maken voor de hobby.

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.

oudebakkerij

Oude bakkerij in het centrum van Dordrecht transformeert naar vijf woningen: ‘Middenstand sterft langzaam uit’

Drie jaar nadat een projectontwikkelaar uit Gorinchem de voormalige bakkerij Dokman in het centrum van Dordrecht kocht, start eindelijk de transformatie naar vijf appartementen. Makelaar René van de Giessen noemt het logisch dat winkelpanden steeds vaker worden omgebouwd. “Lokale bakkers zijn niet meer van deze tijd”, zegt hij tegen Rijnmond.