gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen celstraf voor hacken ziekenhuis

De 23-jarige man die het Albert Schweitzer Ziekenhuis had gehackt, hoeft niet de cel in. De rechter in Rotterdam legt hem een voorwaardelijk celstraf van één jaar op, een taakstraf van 240 uur en een geldboete van 1500 euro. Dat schrijft RTV Rijnmond.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Dordtenaar had ook medestudenten van de HBO-opleiding Rotterdam Mainport University opgelicht. Hij stuurde hen nep-mails waarin werd gevraagd collegegeld te betalen. Bij het hacken probeerde hij salarissen van ziekenhuispersoneel naar eigen rekening te krijgen. Eerder was dat al gelukt bij transportonderneming DSV.

Justitie had twee jaar cel geëist. De rechter ziet daar vanaf omdat de man nog jong is. "Sinds zijn aanhouding in april 2016 heeft hij zijn leven kennelijk op de rit gekregen. Hij studeert en heeft een baan. Daarnaast wordt hij binnenkort vader."

De man komt wel twee jaar onder toezicht van de reclassering te staan. Dat betekent onder meer dat hij behandeling moet volgen en dat zijn computergebruik in de gaten wordt gehouden. Daarnaast moet hij DSV een schadevergoeding van 8000 euro betalen.

De verdachte had gezegd dat hij het oplichten en hacken in opdracht van anderen had gedaan en dat hij onder zware druk had gestaan. De rechtbank vindt die verklaring niet aannemelijk.

Lees ook

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

Overval Kruidvat Kerkbuurt Sliedrecht

Gewapende overval op winkel, 17-jarige verdachte aangehouden

Aan de Kerkbuurt in Sliedrecht heeft dinsdagavond een gewapende overval met een mes plaatsgevonden. Dit gebeurde rond 17.30 uur bij een vestiging van de Kruidvat.

bureaurijnmondoverval

Overvaller juwelier na ruim een jaar nog niet gepakt, beelden in Opsporing Verzocht

De politie is nog altijd op zoek naar de man die in april vorig jaar een juwelier in Sliedrecht heeft overvallen. Beelden van de overval zijn maandagavond getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

bureaurijnmondpol

Nepagent steelt sieraden 88-jarige Dordtse vrouw, politie brengt beelden naar buiten

De politie heeft beelden naar buiten gebracht van een nepagent, die in maart van dit jaar sieraden wist te ontfutselen van een 88-jarige vrouw uit Dordrecht. Omdat het om een mogelijke minderjarige verdachte gaat, wordt hij nu nog onherkenbaar getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

gemzwijndrecht

Wegwerkzaamheden Zwijndrecht gaan verder: nieuwe doorgaande route vanaf de brug

Na de Karel Doormanlaan gaat nu ook de Brugweg in Zwijndrecht op de schop. De weg van en naar de Zwijndrechtsebrug wordt verlegd én verlengd. Zo sluit de weg straks aan op de Burgemeester Doumaweg achter het station. Dit moet zorgen voor minder doorgaand verkeer door het Stationskwartier, aldus de gemeente.

arkelrechtbank

Syrische terreurverdachte Ayham A. (41) uit Arkel: 'Ik was geen IS-strijder'

Een 41-jarige man uit Syrië, die begin 2023 werd opgepakt in Arkel, zegt dat hij geen leidinggevende rol heeft gehad binnen de terreurorganisatie IS. Volgens Ayham A. is er sprake van een persoonsverwisseling. Hij betoogde dat maandag, op de eerste dag van de rechtszaak tegen hem.