Dordrecht, Netherlands

'Geen gezondheidsrisico's onder gedetineerden na werken met chroom-6'

Gedetineerden in Nederlandse gevangenissen, waaronder de Dordtse Poorten, hebben geen gezondheidsrisico gelopen toen zij werkten met hout dat is geïmpregneerd met chroom-6. Dat constateert het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
Petra Scheurwater | 12 februari 2019 16:10 | Aangepast op 12 februari 2019 16:10
Het RIVM deed onderzoek na berichten over het werken met dat hout. Onder meer de lucht in de instellingen werd onderzocht, meldt RTV Rijnmond.


Het aantal meldingen en vragen dat binnenkwam over ziekten en gezondheidsklachten van (oud-)medewerkers en (ex-)gedetineerden geven in zichzelf onvoldoende aanleiding voor vervolgonderzoek door het RIVM. De meldingen vormen geen aanwijzing dat de betreffende gezondheidsklachten vaker voorkomen.

In augustus 2018 werd uit voorzorg besloten dat in geen enkele DJI-inrichting nog gewerkt mocht worden met hout dat is verduurzaamd met chroomhoudende bestanddelen. Die maatregel werd genomen, omdat niet kon worden uitgesloten dat personeel en gedetineerden zijn blootgesteld aan een hogere dosis chroom-6 dan is toegestaan.

Er werden toen ook strenge afspraken gemaakt met de leveranciers van hout. Leveranciers dienen chroomvrij hout te leveren. Dit wordt geregeld gecontroleerd.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Fietsfeest in Dordrecht: niet alleen op, ook naast Tour of Holland-parcours

De Tour van Holland is na ruim twintig jaar terug van weggeweest. De eerste etappe van de wielertour...

Gemeente maakt een miljoen vrij voor krakkemikkige kleedkamers voetbalclub

De gemeenteraad van Sliedrecht heeft unaniem besloten te investeren in voetbalclub v.v. Sliedrecht. ...

Dienst GR-Sociaal, op loket na, niet naar Dordthuis maar naar Achterom

De gemeenteraad in Dordrecht heeft dinsdagavond ingestemd met nieuwe verhuisplannen van de GR-Sociaa...

Extra ondersteuning starters Papendrecht, miljoen extra in leenpotje

De raad van Papendrecht stelt opnieuw geld beschikbaar voor de starterslening. Met een miljoen euro ...

Nieuwe kinderburgemeester geïnstalleerd: 'Kinderen moeten meer buiten spelen'

Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond ...

Het zou vier jaar bewegen, maar Dordtse Bewegende Bos verdwijnt nu al

Een boom op je parkeerplek in plaats van een auto: hoe ziet dat eruit? Het Bewegend Bos liet de Dord...