Dordrecht, Netherlands

Geen halve maatregelen tijdens Koningsdag

Op Koningsdag zijn strikte maatregelen van kracht. Zo mogen er langs de koninklijke route geen auto’s geparkeerd staan en is de binnenstad opgedeeld in veiligheidsregio’s.
Jan Bouwens | 14 april 2015 13:05 | Aangepast op 14 april 2015 13:05
Bewoners van de binnenstad hebben van de gemeente een brief gekregen waar de belangrijkste maatregelen instaan.  Zo mogen bewoners van het havengebied waarlangs de koninklijke route loopt, vanaf 25 april hun auto niet voor de deur parkeren. Zij krijgen gratis uitrijkaarten voor de parkeergarages Veemarkt of Visstraat. Verder mogen auto’s het havengebied van zondagochtend 09.00 uur tot dinsdagmiddag 12.00 uur niet in.

In een speciale Koningsdagverordening zijn meer voorschriften opgenomen. Zo is de binnenstad in vier veiligheidsringen ingedeeld (illustratie). De een strenger dan de ander. In de buitenste twee ringen is het onder andere verboden om alcohol te nuttigen, vuilcontainers, bloembakken en (brom)fietsen buiten te laten staan en . In veiligheidsring 2 geldt een verbod voor onbevoegde personen. Ook mogen toezichtshouders preventief fouilleren.

De verordening geldt van 26 april 21.00 uur tot 27 april 13.30 uur.


Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Lees ook

28 bomen maken zich klaar voor verhuizing: 'Ze worden vaak gekapt als het niet past'

In het centrum van Dordrecht vindt deze week 's nachts een monsteroperatie plaats. In totaal 28 lind...

Man wil met 5 kilo xtc-pillen naar Frankrijk, maar wordt betrapt op de A16

Voor zijn garagebedrijf koopt Karim S. (39) een auto in Nederland. Op de terugweg naar Frankrijk nee...

Opvangen asielzoekers in hartje Papendrecht mag: bezwaar bewoners afgewezen

De voorzieningsrechter heeft beslist dat de opvanglocatie voor 80 vluchtelingen in het centrum van P...

Gas- en waterleiding geraakt bij werkzaamheden in Dordrecht, Stedin en Evides opgeroepen

In de Einsteinstraat in Dordrecht is dinsdagochtend een gaslekkage geweest. Tijdens graafwerkzaamhed...

Dordrecht behoort tot top financieel gezonde gemeenten, maar ‘financiële kwetsbaarheden blijven’

Van alle grote gemeenten in ons land staat Dordrecht er financieel het beste voor. Dat concludeert a...

Verzetsheld geëerd met pad in Papendrecht, ook pad begraafplaats krijgt naam

Papendrecht krijgt er twee nieuwe straatnamen bij. Met het M. Vasalispad en het Marinus Vethpad word...