gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen halve maatregelen tijdens Koningsdag

Op Koningsdag zijn strikte maatregelen van kracht. Zo mogen er langs de koninklijke route geen auto’s geparkeerd staan en is de binnenstad opgedeeld in veiligheidsregio’s.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
Bewoners van de binnenstad hebben van de gemeente een brief gekregen waar de belangrijkste maatregelen instaan.  Zo mogen bewoners van het havengebied waarlangs de koninklijke route loopt, vanaf 25 april hun auto niet voor de deur parkeren. Zij krijgen gratis uitrijkaarten voor de parkeergarages Veemarkt of Visstraat. Verder mogen auto’s het havengebied van zondagochtend 09.00 uur tot dinsdagmiddag 12.00 uur niet in.

In een speciale Koningsdagverordening zijn meer voorschriften opgenomen. Zo is de binnenstad in vier veiligheidsringen ingedeeld (illustratie). De een strenger dan de ander. In de buitenste twee ringen is het onder andere verboden om alcohol te nuttigen, vuilcontainers, bloembakken en (brom)fietsen buiten te laten staan en . In veiligheidsring 2 geldt een verbod voor onbevoegde personen. Ook mogen toezichtshouders preventief fouilleren.

De verordening geldt van 26 april 21.00 uur tot 27 april 13.30 uur.


Lees ook

demonstratie fokker

Demonstranten blokkeren Fokker-terrein: ‘Wij staan niet toe dat jullie moordwapens produceren'

Tientallen activisten van Fok Fokker en Geef Tegengas hebben donderdag gedemonstreerd voor de poorten van Fokker Aerospace in Papendrecht. Een deel van hen heeft ook het dak van de centrale fabriekshal beklommen. De actievoerders willen dat het bedrijf stopt met de productie van onderdelen van gevechtsvliegtuig F35, die volgens hen wordt gebruikt door Israël tegen de Palestijnse burgerbevolking van Gaza.

Concertant in de historische kerkzaal

Zondag op TV Dordrecht: 'Spaans' zomerconcert

Karin Dolman en Caecilia Boschman trapten eerder dit jaar een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

PSX_20260928_074129 (1)

Bestuurder vliegt uit de bocht, bestelbus de sloot in

Een slecht begin van de week voor de bestuurder van een bestelbus. De man miste op de Parallelweg in Papendrecht een flauwe bocht en reed rechtdoor een sloot in.

geld en sociale dienst

Fraude binnen Hulpteam Toeslagen: onduidelijk wat er met 1 miljoen euro is gebeurd

De Gemeenschappelijke Regeling Sociaal (GR Sociaal) heeft een medewerker op staande voet ontslagen. Dat is gedaan na de ontdekking van een mogelijke miljoenenfraude bij het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Ook een inhuurkracht is buiten gezet.

webfoto rijkswaterstaat

Duivelseiland wordt renovatieplek voor grote bruggen uit de regio

Een grote, kale vlakte met daarop een graafmachine, een bulldozer en een wals. Op Duivelseiland in Dordrecht, officieel Krabbegors geheten, valt voorlopig nog weinig spectaculairs te zien. Daar komt de komende jaren verandering in: zo wordt onder meer de 300 meter lange boog van de Van Brienenoordbrug naar het eiland gebracht om daar te worden gerenoveerd.