gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen halve maatregelen tijdens Koningsdag

Op Koningsdag zijn strikte maatregelen van kracht. Zo mogen er langs de koninklijke route geen auto’s geparkeerd staan en is de binnenstad opgedeeld in veiligheidsregio’s.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
Bewoners van de binnenstad hebben van de gemeente een brief gekregen waar de belangrijkste maatregelen instaan.  Zo mogen bewoners van het havengebied waarlangs de koninklijke route loopt, vanaf 25 april hun auto niet voor de deur parkeren. Zij krijgen gratis uitrijkaarten voor de parkeergarages Veemarkt of Visstraat. Verder mogen auto’s het havengebied van zondagochtend 09.00 uur tot dinsdagmiddag 12.00 uur niet in.

In een speciale Koningsdagverordening zijn meer voorschriften opgenomen. Zo is de binnenstad in vier veiligheidsringen ingedeeld (illustratie). De een strenger dan de ander. In de buitenste twee ringen is het onder andere verboden om alcohol te nuttigen, vuilcontainers, bloembakken en (brom)fietsen buiten te laten staan en . In veiligheidsring 2 geldt een verbod voor onbevoegde personen. Ook mogen toezichtshouders preventief fouilleren.

De verordening geldt van 26 april 21.00 uur tot 27 april 13.30 uur.


Lees ook

autotewaternieuwpoort

Porsche belandt in water

Een Porsche is donderdagmiddag te water geraakt in Nieuwpoort. De wagen belandde door nog onbekende oorzaak in het water aan de Buitenhaven.

broeman over brugsluiting

Transportdirecteur pleit voor meer geld voor infrastructuur: ‘We hollen achteruit’

Het plotselinge vrachtwagenverbod op de Merwedebrug, in combinatie met de afsluiting van de Papendrechtsebrug én de sinds 1 juli geldende kilometerheffing voor vrachtwagens, zorgt voor hoofdbrekens in de transportsector. Marcel Klein van transportbedrijf Boerman in Hardinxveld-Giessendam pleit voor meer investeringen in de Nederlandse infrastructuur. “We dalen af naar een niveau waar we niet willen zitten.”

Foto-Hemelpostbrievenbus-van-Hemelpost_-©Kimm-Mulder

Nieuwe Hemelpostbrievenbus biedt troost aan nabestaanden

Op begraafplaats Achterambacht in Hendrik-Ido-Ambacht is een Hemelpostbrievenbus geplaatst bij het Herdenkingsveld. De brievenbus biedt nabestaanden de mogelijkheid om een kaartje, brief of tekening achter te laten voor iemand die zij missen.

vandrielheijkoop

Door politiek gekrakeel heeft Papendrecht deze zomer even twee burgemeesters

Tijdens de vakantie van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel neemt bestuurder Jan Heijkoop voor drie weken haar taken over. Een uitzonderlijke situatie, die alles te maken heeft met politiek gekrakeel.

2608116585

Bestuurder rijdt van dijk en belandt in rivier, hulpdiensten groots uitgerukt

Een automobilist is dinsdagavond in de Lek beland bij het dorpje Waal, in de gemeente Molenlanden. De bestuurder kon op eigen kracht uit het voertuig komen en raakte niet gewond.

Still1

Dordtse Ilse wil volwaardig feestartiest worden: ‘Ik kan het niet, maar wil het wel kunnen’

Met miljoenen weergaven op sociale media en tienduizenden volgers is de Dordtse Ilse Visser druk bezig om haar doel te bereiken. De TikTokster wil graag feestartiest worden, er is alleen één grote uitdaging. “Ik weet van mezelf dat ik helemaal niet kan zingen.”