gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen halve maatregelen tijdens Koningsdag

Op Koningsdag zijn strikte maatregelen van kracht. Zo mogen er langs de koninklijke route geen auto’s geparkeerd staan en is de binnenstad opgedeeld in veiligheidsregio’s.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
Bewoners van de binnenstad hebben van de gemeente een brief gekregen waar de belangrijkste maatregelen instaan.  Zo mogen bewoners van het havengebied waarlangs de koninklijke route loopt, vanaf 25 april hun auto niet voor de deur parkeren. Zij krijgen gratis uitrijkaarten voor de parkeergarages Veemarkt of Visstraat. Verder mogen auto’s het havengebied van zondagochtend 09.00 uur tot dinsdagmiddag 12.00 uur niet in.

In een speciale Koningsdagverordening zijn meer voorschriften opgenomen. Zo is de binnenstad in vier veiligheidsringen ingedeeld (illustratie). De een strenger dan de ander. In de buitenste twee ringen is het onder andere verboden om alcohol te nuttigen, vuilcontainers, bloembakken en (brom)fietsen buiten te laten staan en . In veiligheidsring 2 geldt een verbod voor onbevoegde personen. Ook mogen toezichtshouders preventief fouilleren.

De verordening geldt van 26 april 21.00 uur tot 27 april 13.30 uur.


Lees ook

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.

aszmeldingbrand

Kortsluiting in ziekenhuis, zorg gaat door

Een kortsluiting in een transformatorruimte in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft donderdagochtend voor rookontwikkeling gezorgd. Ook viel de stroom korte tijd uit, meldt een woordvoerder van het ziekenhuis.

vuurwerkinleverpunt 2026

Ruim 120 kilo aan vuurwerk ingeleverd tijdens speciale actie

De vuurwerkinleveractie in Dordrecht heeft afgelopen zaterdag meer dan 120 kilo aan vuurwerk opgebracht. Vanwege het vuurwerkverbod is afsteken tijdens de komende jaarwisseling niet meer toegestaan. Streekgenoten konden daarom gratis en anoniem hun vuurwerk inleveren.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”

a16 ongleuk 16 sept 26

Inboedel caravan op A16: lange tijd drie rijstroken dicht en flinke vertraging

Een ongeval met een vrachtwagen en een caravan zorgde woensdagmiddag voor flinke verkeersproblemen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Rond 15:10 uur werd de weg weer vrijgegeven.