gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen hogere geluidsschermen langs N3

abaa75712f04a4d3c2f54f3dabeaece2

Verkeerswethouder Rik van der Linden wil dat de geluidsproductie van het verkeer op de N3, na de renovatie van de weg dit najaar, goed in de gaten gehouden wordt: “Want het geluid zit op het randje en op sommige plekken zelfs er boven.”.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Hij reageert daarmee op bewoners van Stadspolders-Oudelandshoek. Die zeggen dat de weg steeds drukker wordt en steeds meer geluidsoverlast veroorzaakt. Nu de weg voor renovatie van de Wantijbrug is afgesloten, slapen ze voor het eerst sinds jaren weer met het raam open.

Geluidsarm asfalt

André Groninger van Rijkswaterstaat zegt dat uit rekenmodellen blijkt dat ter hoogte van de wijk Oudelandshoek géén extra geluidsmaatregelen noodzakelijk zijn, maar dat daar dit najaar wél geluidsarm asfalt gelegd wordt om ook in de toekomst onder het wettelijk geluidsplafond te blijven.

"Het geluid gaat door dat nieuwe asfalt met anderhalve decibel omlaag. Dat lijkt weinig, maar dat verschil gaan de bewoners daar echt wel merken”, verwacht hij. Hogere geluidsschermen, waar de bewoners van Oudelandshoek om vragen, komen er niet.

Geen hogere schermen

“Er is ook een misverstand dat wij bij de wijk Sterrenburg hogere schermen zouden plaatsen. Dat is niet zo, we vervangen alleen kapotte schermen”, aldus Groninger. De vraag waarom Rijkswaterstaat rekenmodellen hanteert en niet ‘gewoon’ komt meten heeft hij vaker gehoord.

"Het is onmogelijk om overal te meten. We doen dat op honderd plekken in het land en met de uitkomsten kunnen we precies berekenen hoeveel geluid een weg produceert. Die cijfers worden elk jaar gevalideerd door het RIVM. Ze zijn dus betrouwbaar en wij houden ons aan die wettelijke normen."

Wethouder Van der Linden twijfelt daar niet aan: “Die methode wordt in het hele land toegepast en ik ga er vanuit dat stiller asfalt wel degelijk minder overlast voor de bewoners van Oudelandshoek oplevert. Maar wij zullen de komende jaren de vinger wel aan de pols houden."

Lees ook

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Maarten van der Weijden staakt monsterzwemtocht om gezondheidsklachten

Voormalig Olympisch-kampioen Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedenzwemtocht gestaakt. De zwemmer heeft buikklachten en kan zijn langste zwemtocht ooit woensdag niet hervatten, schrijft Omroep Brabant. Van der Weijden zou ook door onze streek zwemmen, maar zover komt het dus niet.

fotootje kat

Urenlange zoektocht naar huiskat eindigt op dak: 'Ze was helemaal nat en koud'

Huiskat Yvy gaat normaal gesproken de deur niet uit, maar toch belandde het dier woensdag in een benarde positie. Via het open zolderraam van het huis van baasje Elvira van Bloois ging ze voor het eerst naar buiten en kwam vast te zitten tussen een zonnepaneel op het dak. “We hebben uren naar haar gezocht, tot mijn zoon een oortje boven het zonnepaneel zag uitsteken.”

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.

Pitbulls bijten man artikel foto

Dordtenaar gewond geraakt na aanval van bijtende honden

Op de Aardappelmarkt in Dordrecht is zondag een 64-jarige Dordtenaar aangevallen door twee pitbulls. Het slachtoffer liep hierbij zwaar lichamelijk letsel aan zijn onderarm op.

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."