gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen racebaan meer en veiligheid voor fietsers: Aanpassingen moeten deze weg veiliger maken

fb4f9f12a67a2d78146a6236661729af

Een einde aan omleidingen en hopelijk een einde aan gevaarlijke situaties op de drukbezette Laan van Welhorst in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat die, door bewoners, als ‘een van de meest onveilige uit de regio’ wordt gezien, moet door herinrichting een stuk veiliger worden voor voetgangers, fietsers en automobilisten.

Redactie Streekomroep | Jasper Kluten |  | Aangepast op
De straat werd de afgelopen jaren steeds drukker. Dit door een toename aan verkeer rondom het winkelcentrum Hoog Ambacht. Als belangrijkste problemen werden het laden en lossen van vrachtauto’s én een aantal kleine verkeersongelukken rondom rotondes aangewezen. Wethouder Wegen Oelfke van Hendrik-Ido-Ambacht is dan ook blij met de vooruitgang.

Problematiek
“We hebben al een aantal jaren het plan om deze straat grondig aan te pakken. Het is gewoon niet veilig genoeg. Auto’s rijden te hard en de situatie rond laden en lossen en te hard rijdende automobilisten liep gewoon uit de hand. Dit hebben we opgelost door vrachtwagens meer kans te geven om te kunnen draaien en keren bij het laden en lossen. Daarnaast hebben we de tweebaansweg versmald tot een eenbaansweg, met daarin geen mogelijkheid voor automobilisten om rechts te kunnen inhalen”, aldus een trotse wethouder.

Ook de bewoners van de gemeente zijn erg blij met de veranderingen. “De automobilsten naderen de oversteekplaatsen veel te snel”, aldus een boze buurtbewoonster. “Nog voordat ik ben overgestoken razen ze al achter mij langs de rotonde over”. Een man vult aan: “De snelheid is inderdaad een groot probleem, maar ook de geluidsoverlast van motoren en brommers is iets waar heel goed naar gekeken moet worden. Ook ga ik er van uit dat het laden en lossen van vrachtauto’s bij het winkelcentrum nu verleden tijd is, laten we het hopen.”

Nog niet klaar
De werkzaamheden zijn nog niet volledig afgerond, dat zal pas medio januari het geval zijn. In ieder geval zijn auto-, fiets- en voetgangerverkeer weer mogelijk. Bekijk ook onze reportage over de aanpassingen aan weg op ons YouTube-kanaal.

Lees ook

politie 02

Twee jongeren vast voor oplichting oudere vrouw

De politie heeft vorige week twee jongeren uit de streek opgepakt na een melding over oplichting in Geldermalsen. Het gaat om een minderjarige jongen uit Hendrik-Ido-Ambacht en een 19-jarige Papendrechter.

dordrechtsmuseum

Zeldzaam schilderij van Dordtse kunstenares te zien in Dordrechts Museum

Het Dordrechts Museum heeft twee 17e-eeuwse schilderijen in langdurige bruikleen gekregen van The Leiden Collection in New York, een van de belangrijkste particuliere verzamelingen van Nederlandse kunst ter wereld. Volgens het museum zijn dit twee bijzondere werken. Vanaf deze week zijn de werken te bewonderen in de vaste collectie van het museum.

deburgemeesterjonkerkade

Gemeente verwijdert straatnaambord na uitspraak over burgemeester

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht haalt alle straatnaambordjes van de Burgemeester Jonkerkade weg. De oud-burgemeester naar wie de kade vernoemd is, is deze dinsdag veroordeeld tot een gevangenisstraf vanwege het bezit van kinderporno.

fotopersburobusink

Grote brand verwoest volkstuintjes, paard raakt gewond

Aan de Arie Schaapweg in Dordrecht is vrijdagochtend brand uitgebroken in een schuur. Daarbij kwam veel rook vrij. Inmiddels is de brand onder controle, maar nog niet volledig geblust.

businknijhofflaan

Moeder met twee jonge kinderen gewond na aanrijding

Een moeder met twee jonge kinderen op de fiets is donderdagochtend aangereden door een auto in Dordrecht. De aanrijding gebeurde op de Nijhofflaan.

politie 01

Man vast na vondst gestolen pasjes in hotelkamer Dordrecht

De politie Dordrecht heeft maandag een verdachte aangehouden nadat hotelpersoneel in Dordrecht een tiental bank- en identiteitskaarten aantrof in een hotelkamer. Een deel van de pasjes bleek afkomstig te zijn van een auto-inbraak aan de Visstraat, gepleegd in de nacht van 25 op 26 juli.