gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen tweede islamitische basisschool in Dordt

a65c1d46175014ed2cd46f438ebfe8d1

Er komt geen tweede islamitische basisschool bij in Dordt als het aan het burgemeester en wethouders ligt. Volgens het college zijn er te weinig leerlingen voor.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De Stichting Islamitisch Primair Onderwijs Rijnmond (SIPOR) had daarom gevaagd, maar volgens de gemeente heeft het SIPOR niet aannemelijk gemaakt dat er binnen 5 jaar voldoende leerlingen (260) op de school zitten.

Uiteindelijk moet het Ministerie van Onderwijs beslissen over de komst van de school. Dat gebeurt uiterlijk januari 2019.

De huidige sinds 2010 aan de Spirea gevestigde islamitische school telde op 1 september 2017 407 leerlingen. Door leerlingengroei zijn in 2013 drie lokalen in de naastgelegen gymzaal in gebruik genomen. Vanwege de ligging naast het spoor en de N3 mag de school maximaal 425 leerlingen hebben.

Het SIPOR heeft begin 2017 ook al een aanvraag ingediend voor een tweede islamitische school. De gemeenteraad heeft op 19 december 2017 besloten deze aanvraag niet te honoreren. Het SIPOR heeft daarop beroep ingesteld bij de Minister van Onderwijs. Die liet op 23 april 2018 weten het beroep ongegrond te verklaren en niet in te stemmen met een tweede islamitische school in Dordt.

Lees ook

artikelfoto kazerne SLIE

Na decennia verhuist brandweer uit centrum Sliedrecht: 'Brok historie'

Dinsdagavond staat er iets bijzonders te gebeuren: de brandweer van Sliedrecht vertrekt uit het hart van het dorp en betrekt een nieuwe kazerne aan de Rijnstraat. De nieuwe brandweerkazerne is vanaf dan gevestigd in het voormalige politiebureau aan de rand van Sliedrecht. Omwonenden van de oude stek gaan de brandweer wel missen.

fotovoorweb

Plan voor 720 huizen op deze plek de prullenbak in? ‘Enorm dilemma’

De kans is groot dat een plan voor 720 huizen in Dordrecht door de shredder kan. Het gemeentebestuur wil nieuwbouw van het Albert Schweitzer ziekenhuis namelijk voorrang geven, politieke weerstand is er maar deels. “We hebben er heel wat slapeloze nachten over gehad.”

yv202674yv202674A1D01324

FC Dordrecht slikt zes tegengoals in drukbezocht oefenduel met Feyenoord

Het was een commerciële superdag voor FC Dordrecht, maar sportief had de ploeg zaterdagmiddag weinig in te brengen tegen Feyenoord: 0-6. Vier van de zes treffers in het oefenduel vielen voor rust.

politie 02

Man steekt slachtoffer met schroevendraaier

De politie heeft een 23-jarige man uit Ridderkerk aangehouden na een steekincident in dat dorp. Dat gebeurde met een schroevendraaien even voor 22.00 uur in de Coosje Ayalstraat. Het slachtoffer zou een 15-jarige jongen zijn, die ter plaatse behandeld kon worden door ambulancepersoneel en niet naar het ziekenhuis hoefde.

borstvoeding

Moedermelk bevat vaak te veel schadelijke PFAS: 'Dit is wel schrikken'

Moedermelk bevat in één op de vijf gevallen te veel schadelijke PFAS. Dat blijkt uit een groot onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM), waar de NOS over schrijft. Er is voor het onderzoek moedermelk van ruim 1600 vrouwen in Nederland onderzocht.

bananenpolitie

Dordtenaar vast voor faciliteren invoer cocaïne tussen bananen

Een 39-jarige Dordtenaar is woensdag aangehouden op het industrieterrein in Moerdijk. Hij zou het invoeren van cocaïne hebben gefaciliteerd, meldt de politie.