gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen tweede islamitische basisschool in Dordt

a65c1d46175014ed2cd46f438ebfe8d1.jpg

Er komt geen tweede islamitische basisschool bij in Dordt als het aan het burgemeester en wethouders ligt. Volgens het college zijn er te weinig leerlingen voor.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De Stichting Islamitisch Primair Onderwijs Rijnmond (SIPOR) had daarom gevaagd, maar volgens de gemeente heeft het SIPOR niet aannemelijk gemaakt dat er binnen 5 jaar voldoende leerlingen (260) op de school zitten.

Uiteindelijk moet het Ministerie van Onderwijs beslissen over de komst van de school. Dat gebeurt uiterlijk januari 2019.

De huidige sinds 2010 aan de Spirea gevestigde islamitische school telde op 1 september 2017 407 leerlingen. Door leerlingengroei zijn in 2013 drie lokalen in de naastgelegen gymzaal in gebruik genomen. Vanwege de ligging naast het spoor en de N3 mag de school maximaal 425 leerlingen hebben.

Het SIPOR heeft begin 2017 ook al een aanvraag ingediend voor een tweede islamitische school. De gemeenteraad heeft op 19 december 2017 besloten deze aanvraag niet te honoreren. Het SIPOR heeft daarop beroep ingesteld bij de Minister van Onderwijs. Die liet op 23 april 2018 weten het beroep ongegrond te verklaren en niet in te stemmen met een tweede islamitische school in Dordt.

Lees ook

vernielinghuistendonck.png

Vernielingen aan Rijksmonument Huys ten Donck

Het Huys ten Donck, een monumentale buitenplaats in Ridderkerk, is vernield. Dit meldt de organisatie op hun Facebookpagina. Op de buitenplaats is een deur ingetrapt en zijn stenen door ruiten heen gegooid.

lennykuhr.png

Extra afscheidsconcert van Lenny Kuhr in Dordrecht

Zangeres Lenny Kuhr geeft een derde afscheidsoptreden in Dordrecht. Het concert is op 26 mei in theater De Oude School in Dubbeldam.

klaasvandoorndam.png

Hendrik-Ido-Ambacht vernoemt straat naar oud-wethouder

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht heeft een straat vernoemd naar oud-wethouder, waarnemend burgemeester en raadslid Klaas van Doorn. Van Doorn overleed begin dit jaar op 100-jarige leeftijd.

05afacb5-79e3-3a04-975b-cb6aee3a5da5.jpg

Weinig hoop voor wandelaar Erik (53), al dagen vermist op Saba

De 53-jarige Erik Matthijsen, die al dagen wordt vermist op het Caribische eiland Saba, is waarschijnlijk overleden. Dat zegt Jonathan Johnson, gezaghebber van Saba, in een videoboodschap op sociale media.

AI boeken 2.png

Boeken geschreven door AI, Andries (28) biedt honderden te koop aan

Ruim duizend boeken heeft hij inmiddels in de aanbieding, de 28-jarige Andries Herremans. Of het nu gaat om gedichten gebaseerd op poep of reisgidsen, in korte tijd heeft zijn bedrijf in Hendrik-Ido-Ambacht een enorm aanbod aan titels weten te produceren. Dagblad Trouw ontdekte dat ze niet door Andries zelf of een andere auteur zijn geschreven: alle titels zijn van de hand van kunstmatige intelligentie (AI).

pasar malam.png

Dit verdwenen evenement keert terug naar Dordrecht

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement weer terug naar het eiland, maar op een nieuwe locatie.