gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen tweede islamitische basisschool in Dordt

a65c1d46175014ed2cd46f438ebfe8d1

Er komt geen tweede islamitische basisschool bij in Dordt als het aan het burgemeester en wethouders ligt. Volgens het college zijn er te weinig leerlingen voor.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De Stichting Islamitisch Primair Onderwijs Rijnmond (SIPOR) had daarom gevaagd, maar volgens de gemeente heeft het SIPOR niet aannemelijk gemaakt dat er binnen 5 jaar voldoende leerlingen (260) op de school zitten.

Uiteindelijk moet het Ministerie van Onderwijs beslissen over de komst van de school. Dat gebeurt uiterlijk januari 2019.

De huidige sinds 2010 aan de Spirea gevestigde islamitische school telde op 1 september 2017 407 leerlingen. Door leerlingengroei zijn in 2013 drie lokalen in de naastgelegen gymzaal in gebruik genomen. Vanwege de ligging naast het spoor en de N3 mag de school maximaal 425 leerlingen hebben.

Het SIPOR heeft begin 2017 ook al een aanvraag ingediend voor een tweede islamitische school. De gemeenteraad heeft op 19 december 2017 besloten deze aanvraag niet te honoreren. Het SIPOR heeft daarop beroep ingesteld bij de Minister van Onderwijs. Die liet op 23 april 2018 weten het beroep ongegrond te verklaren en niet in te stemmen met een tweede islamitische school in Dordt.

Lees ook

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - TAARTENBAKKER

Voor Yasmina is het bakken van verjaardagscakes de kers op de taart

Yasmina (25) heeft altijd al enorm van bakken gehouden. Hoewel ze dit vroeger deed met behulp van Dr. Oetker pakketten, maakt ze ze nu helemaal zelf. Ze heeft haar eigen bedrijf in Papendrecht, waar ze allerlei soorten baksels maakt en decoreert. Megan is wel benieuwd of taarten decoreren ook voor haar weggelegd is. Het proeven in ieder geval wel.

schaatsendordt

Deze schaatsers gaan gewoon door in hartje zomer: ‘Met de hittegolf was het heel lekker’

Het mag dan nog ruim een maand duren voordat de zomer voorbij is, de Schaatsbaan Dordrecht staat alweer lekker vol. Tijdens het jaarlijkse ‘zomerkamp’ komen schaatsers van verschillende niveaus er dagelijks trainen om hun techniek verder aan te scherpen. “Het is wel een klap in je gezicht als je weer naar buiten stapt.”

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.

IMG_3084

Poes Chica lift per ongeluk mee naar Dordrecht

Poes Chica is per ongeluk vanaf de Dr. Schaepmansingel in Schiedam met een auto meegereisd naar Dordrecht, onder de motorkap. Het dier werd donderdag gevonden in een parkeergarage. Haar buik en pootjes zaten onder de brandwonden.