gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen tweede islamitische basisschool in Dordt

a65c1d46175014ed2cd46f438ebfe8d1

Er komt geen tweede islamitische basisschool bij in Dordt als het aan het burgemeester en wethouders ligt. Volgens het college zijn er te weinig leerlingen voor.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De Stichting Islamitisch Primair Onderwijs Rijnmond (SIPOR) had daarom gevaagd, maar volgens de gemeente heeft het SIPOR niet aannemelijk gemaakt dat er binnen 5 jaar voldoende leerlingen (260) op de school zitten.

Uiteindelijk moet het Ministerie van Onderwijs beslissen over de komst van de school. Dat gebeurt uiterlijk januari 2019.

De huidige sinds 2010 aan de Spirea gevestigde islamitische school telde op 1 september 2017 407 leerlingen. Door leerlingengroei zijn in 2013 drie lokalen in de naastgelegen gymzaal in gebruik genomen. Vanwege de ligging naast het spoor en de N3 mag de school maximaal 425 leerlingen hebben.

Het SIPOR heeft begin 2017 ook al een aanvraag ingediend voor een tweede islamitische school. De gemeenteraad heeft op 19 december 2017 besloten deze aanvraag niet te honoreren. Het SIPOR heeft daarop beroep ingesteld bij de Minister van Onderwijs. Die liet op 23 april 2018 weten het beroep ongegrond te verklaren en niet in te stemmen met een tweede islamitische school in Dordt.

Lees ook

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.

vakantiepark de biesbosch

wonen

Gemeente negeert oproep minister om bewoning op vakantieparken toe te staan

Een oproep van het kabinet aan gemeenten om permanente bewoners van vakantieparken met rust te laten, heeft niet tot meer zekerheid geleid voor deze groep. In Dordrecht is juist de controle op het enige vakantiepark van de stad verhoogd, zo blijkt uit onderzoek van de regionale omroepen in samenwerking met de NOS.

Albert Schweitzer Ziekenhuis duurzaamheid

Kunstwerk en museum voor zinloos afval: ziekenhuis wil afvalberg verminderen

Hoe kom je als ziekenhuis af van een jaarlijkse berg restafval van meer dan 650.000 kilo? Voor die uitdaging staat het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Hoewel de afvalstroom naar nul brengen een utopie is, wil het ziekenhuis wel grote stappen zetten. Om dat doel kracht bij te zetten, is ziekenhuisafval zichtbaar gemaakt in de centrale hal met een kunstwerk en een tijdelijk ‘museum voor zinloos afval’.

paul nuijten

Excuses na vijfde nederlaag op rij FC Dordrecht, ‘alleen woorden zeggen niets’

Trainer Paul Nuijten zegt sorry tegen de naar Oss meegereisde fans van FC Dordrecht. De Schapekoppen leden in Brabant een pijnlijke 3-0 nederlaag, waardoor de ploeg minstens tot zondag hekkensluiter in de Keuken Kampioen Divisie is.

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.