gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen tweede islamitische basisschool in Dordt

a65c1d46175014ed2cd46f438ebfe8d1

Er komt geen tweede islamitische basisschool bij in Dordt als het aan het burgemeester en wethouders ligt. Volgens het college zijn er te weinig leerlingen voor.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De Stichting Islamitisch Primair Onderwijs Rijnmond (SIPOR) had daarom gevaagd, maar volgens de gemeente heeft het SIPOR niet aannemelijk gemaakt dat er binnen 5 jaar voldoende leerlingen (260) op de school zitten.

Uiteindelijk moet het Ministerie van Onderwijs beslissen over de komst van de school. Dat gebeurt uiterlijk januari 2019.

De huidige sinds 2010 aan de Spirea gevestigde islamitische school telde op 1 september 2017 407 leerlingen. Door leerlingengroei zijn in 2013 drie lokalen in de naastgelegen gymzaal in gebruik genomen. Vanwege de ligging naast het spoor en de N3 mag de school maximaal 425 leerlingen hebben.

Het SIPOR heeft begin 2017 ook al een aanvraag ingediend voor een tweede islamitische school. De gemeenteraad heeft op 19 december 2017 besloten deze aanvraag niet te honoreren. Het SIPOR heeft daarop beroep ingesteld bij de Minister van Onderwijs. Die liet op 23 april 2018 weten het beroep ongegrond te verklaren en niet in te stemmen met een tweede islamitische school in Dordt.

Lees ook

pexels-sora-shimazaki-5926389

Gemeente waarschuwt voor nepberichten: 'Klik niet op de link'

De gemeente Molenlanden waarschuwt voor phishingberichten, die veel inwoners de afgelopen dagen hebben ontvangen. De berichten lijken te zijn verstuurd door GBLT (gemeente- en waterschapsbelastingen). Daarin wordt gevraagd om een betaling te doen door op een link te klikken.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Van der Weijden zwemt toch door, al bijna 300.000 euro opgehaald

Maarten van der Weijden heeft zijn zwemtocht hervat. Volgens de laatste planning bereikt de voormalig Olympisch kampioen rond 17.15 uur Nieuwpoort in de gemeente Molenlanden. Dat is een uur eerder dan aanvankelijk werd gedacht.

baanhoekbrugverkeerspolitie

Politie haalt man van levensgevaarlijke plek op spoorbrug: 'hij wilde muziek luisteren'

De politie heeft zondag een melding gekregen over een man met vreemd gedrag op de Baanhoekbrug tussen Sliedrecht en Dordrecht. Hoewel de man niet op de brug mocht zijn, bleek hij geen kwade bedoelingen te hebben: hij wilde naar eigen zeggen alleen maar even "tot rust" komen, meldt Rijnmond.

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

fatbikepolitie

Fatbike onder dreiging vuurwapen gestolen, arrestatieteam rijdt tiener klem

De politie heeft maandagavond in Ridderkerk een 15-jarige jongen aangehouden op een fatbike. Hij wordt verdacht van een gewapende beroving, een dag eerder in de Rotterdamse wijk Beverwaard. Daarbij werd iemand onder bedreiging van een mes en een vuurwapen van een fatbike beroofd, meldt Rijnmond.

businkoverval

Overval op juwelier, daders gevlucht op fatbike

Een juwelier op de Voorstraat in Dordrecht is vrijdagochtend overvallen. Wat er precies is buitgemaakt, is nog niet duidelijk.