gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen verkeerslichten meer op kruising Singel-Johan de Wittstraat

a8305eb0b27efb58e0f9fe350b2e6aec

De eerste stap uit het verkeersplan 'Spuiboulevard', het aanpassen van de kruising Stationsweg en Johan de Wittstraat met de Singel, is afgelopen week gerealiseerd.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
De kruising met de Singel en de Stationsweg-Johan de Wittstraat heeft een groene middenberm gekregen. Hierdoor kunnen auto's niet meer van de Nicolaas Maessingel naar de Albert Cuypsingel oversteken en andersom. Fietsers en voetgangers kunnen wel oversteken. De verkeerslichten zijn ook verdwenen op deze plek. Het verkeer op de Stationsweg en de Johan de Wittstraat stroomt hierdoor beter door. En op de Singel wordt het rustiger, omdat doorgaand verkeer deze route minder zal gebruiken. Dit past bij een 30 km weg die de Singel sinds enige jaren is.

De doorgaande route voor auto's van de Albert Cuypsingel naar de Nicolaas Maessingel en andersom is nu dus niet meer mogelijk. Doorgaand verkeer moet nu over de Burgemeester de Raadtsingel rijden.

De aanpassingen die nu gedaan zijn, is een eerste stap om de doorstroming rond het Stationsplein te verbeteren. Het plan is om in een volgende fase voetgangers en fietsers meer ruimte te geven. Daarmee zal de loop- en fietsroute naar het centrum verbeteren.

Voorafgaand aan het definitief maken van de plannen, rondom het stationsgebied, zullen de omwonenden door de gemeente gevraagd worden hierover mee te denken.
8c25da88f6059177c11f32df6b60456c

Lees ook

bureaurijnmondpol

Nepagent steelt sieraden 88-jarige Dordtse vrouw, politie brengt beelden naar buiten

De politie heeft beelden naar buiten gebracht van een nepagent, die in maart van dit jaar sieraden wist te ontfutselen van een 88-jarige vrouw uit Dordrecht. Omdat het om een mogelijke minderjarige verdachte gaat, wordt hij nu nog onherkenbaar getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

2609065191

Sportauto's en spareribs: ruim 57 duizend euro opgehaald voor het goede doel

Autoliefhebbers waren zondag massaal van de partij tijdens de zevende Spareribdrive. Het evenement haalde ruim 57 duizend euro op voor Stichting Voor Sara, die strijdt tegen zeldzame spierziekten.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandeling treinconducteur nog niet gepakt, politie toont herkenbare beelden

De politie heeft nog geen tips binnengekregen over de verdachte die begin november een treinconducteur heeft mishandeld bij station Sliedrecht. Daarom zijn maandagmiddag herkenbare beelden van de man naar buiten gebracht, zo laat een woordvoerder weten aan deze streekomroep.

vuurwerkinleverpunt 2026

Ruim 120 kilo aan vuurwerk ingeleverd tijdens speciale actie

De vuurwerkinleveractie in Dordrecht heeft afgelopen zaterdag meer dan 120 kilo aan vuurwerk opgebracht. Vanwege het vuurwerkverbod is afsteken tijdens de komende jaarwisseling niet meer toegestaan. Streekgenoten konden daarom gratis en anoniem hun vuurwerk inleveren.