Dordrecht, Netherlands

Gejuich op Scheffersplein voor openen terrassen: "Ik heb het toch wel gemist"

Terrasliefhebbers waren om klokslag 12:00 uur weer welkom op de Dordtse terrassen. Op het Scheffersplein stonden er al een aantal mensen te wachten op een plekje uit te zoeken. Na aftellen klonk er applaus en gejuich.
Corrado Francke | 1 juni 2020 12:24 | Aangepast op 1 juni 2020 12:24
Een mevrouw die had afgesproken met vrienden had het onwijs gemist, vertelt zij. "Normaal ging ik iedere dag, ik heb het zeker wel gemist. Nu het weer kan ga ik zo vaak mogelijk weer zitten." Later nam zij met 3 vrienden plaats op het terras van Dordts Genoegen.

Bij een groot deel van de horeca is reserveren verplicht, maar bij Eetcafé Babylon niet. Een man met zijn vrouw zit daar te wachten op zijn biertje en vertelt dat ook zij vrij vaak op een terrasje zitten. "We lopen en fietsen veel en dan is een drankje doen wel even lekker. Hier hoefde we dan niet te reserveren maar om vanavond ergens te kunnen eten heb ik wel gereserveerd. We nemen het er meteen goed van."

Een serveerster loopt met een mondkapje op en handschoenen aan. "Het is wel even wennen. De handschoenen niet, in de winter heb je ook handschoenen aan, maar het mondkapje is wel even wennen." Als we vragen wat zij het meest gemist heeft hoeft zij daar niet lang over na te denken: "Het salaris. Maar ook het werk vooral. Je bent weer onder de mensen, dat is fijn."

Echt druk was het aan het begin van de middag nog niet, maar het mooie weer zal de mensen vooral niet tegenhouden om toch nog even een drankje te gaan doen.

Lees ook

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...