gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemaal het Vissertje eerste plaats 'Kies je Monument'

1f040631d832cc017b497cd7436cc85d

Gemaal het Vissertje is door de Dordtenaren aangewezen als nieuw gemeentelijk monument. Het gemaal eindigde op de eerste plaats op een lijst van 25 locaties die monument zouden moeten worden.

Lois Haanskorf |  | Aangepast op
Dordtenaren konden hun top 10 samenstellen uit 65 locaties op de site van de gemeente.Van 8 september tot 1 oktober konden de inwoners hun stem uitbrengen. Ruim 1200 mensen hebben dit gedaan en donderdag is de uitslag bekend gemaakt.

Wethouder Piet Sleeking heeft de nummer 1 bekend gemaakt. "Ik ben zeer verrast dat het gemaal en de Willemshoeve zo hoog geëindigd zijn", vertelde de wethouder.


Voordat het zover is, moet er nog een hoop gebeuren. Eerst moet nader onderzoek gedaan worden over elk pand, zowel ter plaatse als in het archief. Daarna zal een informatieavond plaatsvinden waar de eigenaren van de toekomstige monumenten de gevolgen van de aanwijzing tot gemeentelijk monument te horen krijgen. Dan zal de formele procedure plaatsvinden.


Dit hele proces zal minstens duren tot de zomervakantie van 2019, het is dus nog maar de vraag of al deze locaties een monument worden.

Het voormalig badhuis, Willemshoeve, dubbele brugwachterswoning, Villa Mariahof en Huis De Vierpolders zijn ook door de Dordtenaren geselecteerd om monument te worden. De hele lijst is te vinden op de site van de gemeente.


Lees ook

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

bouw Kraanspoor

Na dertig jaar wachten kan bebouwing Noordoevers beginnen: 'Heel bijzonder'

Na drie decennia van voorbereiding, is deze week dan echt de bouw begonnen van de eerste woningen aan de oever van de rivier de Noord. Nieuwbouwproject Kraanspoor is het eerste deel van een grote nieuwbouwwijk, genaamd De Noordoevers. Waar de komende tien jaar zo'n 800 woningen zullen verrijzen.

tempFileForShare_20260601-094338

Vlammen slaan uit busje op A27, verkeer wordt omgeleid

Op de A27 bij Hoogblokland is maandagochtend een voertuig in brand gevlogen. Op beelden is te zien dat de vlammen uit de wagen slaan.

businkridderkerkpoltrokmolen

Gewonde bij steekpartij in Ridderkerk, verdachte vast

Bij een steekpartij in Ridderkerk is woensdagavond iemand gewond geraakt. De politie heeft een 16-jarige verdachte aangehouden.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

fotoman

Man steekt N3 over voor gevallen fiets en laat kinderen achter in auto op afrit

Een man heeft zaterdag een opzienbarende actie uitgehaald op de N3 bij Dordrecht. De bestuurder stak namelijk de weg over nadat een fiets van zijn auto was gevallen. Een langsrijdende weginspecteur greep halverwege in.