gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemaal het Vissertje eerste plaats 'Kies je Monument'

1f040631d832cc017b497cd7436cc85d

Gemaal het Vissertje is door de Dordtenaren aangewezen als nieuw gemeentelijk monument. Het gemaal eindigde op de eerste plaats op een lijst van 25 locaties die monument zouden moeten worden.

Lois Haanskorf |  | Aangepast op
Dordtenaren konden hun top 10 samenstellen uit 65 locaties op de site van de gemeente.Van 8 september tot 1 oktober konden de inwoners hun stem uitbrengen. Ruim 1200 mensen hebben dit gedaan en donderdag is de uitslag bekend gemaakt.

Wethouder Piet Sleeking heeft de nummer 1 bekend gemaakt. "Ik ben zeer verrast dat het gemaal en de Willemshoeve zo hoog geëindigd zijn", vertelde de wethouder.


Voordat het zover is, moet er nog een hoop gebeuren. Eerst moet nader onderzoek gedaan worden over elk pand, zowel ter plaatse als in het archief. Daarna zal een informatieavond plaatsvinden waar de eigenaren van de toekomstige monumenten de gevolgen van de aanwijzing tot gemeentelijk monument te horen krijgen. Dan zal de formele procedure plaatsvinden.


Dit hele proces zal minstens duren tot de zomervakantie van 2019, het is dus nog maar de vraag of al deze locaties een monument worden.

Het voormalig badhuis, Willemshoeve, dubbele brugwachterswoning, Villa Mariahof en Huis De Vierpolders zijn ook door de Dordtenaren geselecteerd om monument te worden. De hele lijst is te vinden op de site van de gemeente.


Lees ook

IMG_7909

Oplichters maken honderden slachtoffers: politie de straat op om inwoners wakker schudden

Of het nu gaat om nepbankmedewerkers, WhatsAppfraude of vermeende agenten: online oplichting zorgt voor honderden slachtoffers. Om inwoners bewust te maken van de gevaren, is daarom is een landelijke actiedag in het leven geroepen. Ook in onze streek gingen onder meer agenten en jongerenwerkers de straat op.

dordtinstoom

Stoomrondje en een fluitconcert: alles wat je moet weten over Dordt in Stoom

Schepen bewonderen, een ritje maken met een stoomtrein of je laten trakteren op een oorverdovend stoomfluitconcert. De 21ste editie van Dordt in Stoom staat voor de deur. Vanaf vrijdag tot en met zondag zijn er tal van festiviteiten in Dordrecht. We zetten ze voor je op een rij.

IMG-20260527-WA0038

Jonge drenkeling (18) gevonden in zwemplas, later in ziekenhuis overleden

De 18-jarige jongen die woensdag bewusteloos werd gevonden in de Dordtse zwemplas De Merwelanden, is in het ziekenhuis overleden. Dat meldt de politie. Het slachtoffer werd ter plekke gereanimeerd en is daarna met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

vlietskadearkel

Twee beoogde azc-locaties vallen af: natuurgebied zorgt voor te veel stikstof

Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.

altviool

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

archieffotopolitie

Vechtpartijen in Brabant na bekerfinale met Zwijndrechtse club

Een bekerfinale tussen voetbalclubs ZVV Pelikaan uit Zwijndrecht en Kozakken Boys uit Werkendam heeft afgelopen weekend voor vechtpartijen in Brabant gezorgd. Eerst ging het mis na de finale in Wijk en Aalburg, later raakte iemand gewond bij een restaurant in Werkendam.