gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemaal het Vissertje eerste plaats 'Kies je Monument'

1f040631d832cc017b497cd7436cc85d

Gemaal het Vissertje is door de Dordtenaren aangewezen als nieuw gemeentelijk monument. Het gemaal eindigde op de eerste plaats op een lijst van 25 locaties die monument zouden moeten worden.

Lois Haanskorf |  | Aangepast op
Dordtenaren konden hun top 10 samenstellen uit 65 locaties op de site van de gemeente.Van 8 september tot 1 oktober konden de inwoners hun stem uitbrengen. Ruim 1200 mensen hebben dit gedaan en donderdag is de uitslag bekend gemaakt.

Wethouder Piet Sleeking heeft de nummer 1 bekend gemaakt. "Ik ben zeer verrast dat het gemaal en de Willemshoeve zo hoog geëindigd zijn", vertelde de wethouder.


Voordat het zover is, moet er nog een hoop gebeuren. Eerst moet nader onderzoek gedaan worden over elk pand, zowel ter plaatse als in het archief. Daarna zal een informatieavond plaatsvinden waar de eigenaren van de toekomstige monumenten de gevolgen van de aanwijzing tot gemeentelijk monument te horen krijgen. Dan zal de formele procedure plaatsvinden.


Dit hele proces zal minstens duren tot de zomervakantie van 2019, het is dus nog maar de vraag of al deze locaties een monument worden.

Het voormalig badhuis, Willemshoeve, dubbele brugwachterswoning, Villa Mariahof en Huis De Vierpolders zijn ook door de Dordtenaren geselecteerd om monument te worden. De hele lijst is te vinden op de site van de gemeente.


Lees ook

vandievanderduijnschouten

Voormalig wethouders uit Ambacht en Ridderkerk voorgedragen als wethouder Papendrecht

De gemeenteraad van Papendrecht draagt Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten voor als wethouders in de gemeente. Het gaat om een tijdelijke invulling, bedoeld als overbrugging naar een nieuw college.

foto website buurtcentrum zwi

Rechtbank: neergestoken jongen in buurtcentrum trok even eerder een vuurwapen

De jongen die in 2025 werd neergestoken in een buurtcentrum in Zwijndrecht, trok even daarvoor zelf een vuurwapen. De verdachte handelde volgens de rechtbank uit zelfverdediging, ook wel noodweer.

vandrielheijkoop

Door politiek gekrakeel heeft Papendrecht deze zomer even twee burgemeesters

Tijdens de vakantie van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel neemt bestuurder Jan Heijkoop voor drie weken haar taken over. Een uitzonderlijke situatie, die alles te maken heeft met politiek gekrakeel.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester niet in beroep in kinderpornozaak, straat krijgt andere naam

Herman J. gaat niet in hoger beroep tegen zijn celstraf voor het bezit van kinderporno. Dat bevestigt de rechtbank van Rotterdam aan deze streekomroep. De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht hoorde twee weken terug het vonnis: een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

ASMediapersoontewater

Vrouw belandt in water in Hendrik-Ido-Ambacht

Een vrouw is vrijdagochtend in het water terechtgekomen aan de Gemeenlandskade in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is gereanimeerd en naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de politie.

PSX_20260805_194332

Kind overleden na aanrijding met bezorgbusje

Een kindje is woensdag overleden na een aanrijding met een bestelwagen in Dordrecht. Het slachtoffer is nog gereanimeerd, maar dat mocht niet meer baten.