gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemaal het Vissertje eerste plaats 'Kies je Monument'

1f040631d832cc017b497cd7436cc85d

Gemaal het Vissertje is door de Dordtenaren aangewezen als nieuw gemeentelijk monument. Het gemaal eindigde op de eerste plaats op een lijst van 25 locaties die monument zouden moeten worden.

Lois Haanskorf |  | Aangepast op
Dordtenaren konden hun top 10 samenstellen uit 65 locaties op de site van de gemeente.Van 8 september tot 1 oktober konden de inwoners hun stem uitbrengen. Ruim 1200 mensen hebben dit gedaan en donderdag is de uitslag bekend gemaakt.

Wethouder Piet Sleeking heeft de nummer 1 bekend gemaakt. "Ik ben zeer verrast dat het gemaal en de Willemshoeve zo hoog geëindigd zijn", vertelde de wethouder.


Voordat het zover is, moet er nog een hoop gebeuren. Eerst moet nader onderzoek gedaan worden over elk pand, zowel ter plaatse als in het archief. Daarna zal een informatieavond plaatsvinden waar de eigenaren van de toekomstige monumenten de gevolgen van de aanwijzing tot gemeentelijk monument te horen krijgen. Dan zal de formele procedure plaatsvinden.


Dit hele proces zal minstens duren tot de zomervakantie van 2019, het is dus nog maar de vraag of al deze locaties een monument worden.

Het voormalig badhuis, Willemshoeve, dubbele brugwachterswoning, Villa Mariahof en Huis De Vierpolders zijn ook door de Dordtenaren geselecteerd om monument te worden. De hele lijst is te vinden op de site van de gemeente.


Lees ook

dordtopslot

Bijna 200 bekeuringen, hakbijl ingenomen en 5 aanhoudingen tijdens 'Dordt op Slot'

Bij een controle onder de noemer ‘Dordt op Slot’ zijn donderdag bijna tweehonderd bekeuringen uitgedeeld. Ook werden een hakbijl en twee messen in beslag genomen, meldt de politie.

dronefotopont

Terug in de tijd: bij deze pont kun je over met een papieren abonnementspas

Goed nieuws voor scholieren zonder mobiele telefoon: veerdienst Riveer heeft papieren scholierenabonnementen ingevoerd. Hierdoor kunnen jongeren onder de achttien die nog geen telefoon hebben, gebruik maken van het scholierenabonnement.

yv20261024A1C09652

Onmachtig FC Dordrecht onderuit tegen VVV-Venlo: 2-4

FC Dordrecht heeft de winnende start van de tweede periode een dramatisch vervolg gegeven. In eigen huis was de ploeg kansloos tegen VVV-Venlo, de nieuwe nummer twee van de Keuken Kampioen Divisie: 2-4.

PSX_20261022_083804

SGP stelt vragen over blokkade Fokker, burgemeester reageert

De SGP in Papendrecht wil opheldering over de blokkade van vliegtuigbouwer Fokker door tientallen pro-Palestijnse activisten op donderdag. De partij heeft schriftelijke vragen gesteld over de politie-inzet, mogelijke vervolging van actievoerders en de afhandeling van eerdere acties bij het bedrijf.

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

fatbikes-768x432

Papendrecht wil fatbikes weren uit drukke delen van het centrum

Fatbikes moeten mogelijk op bepaalde plekken in het centrum van Papendrecht tijdens vastgestelde tijden verboden worden. Het college doet de gemeenteraad een voorstel om dit verbod mogelijk te maken. Aanleiding zijn klachten over hoge snelheden, gevaarlijke manoeuvres en bijna-aanrijdingen bij onder meer de Meentpassage, de Veerpromenade en de Brederodelaan.