gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemaal het Vissertje eerste plaats 'Kies je Monument'

1f040631d832cc017b497cd7436cc85d

Gemaal het Vissertje is door de Dordtenaren aangewezen als nieuw gemeentelijk monument. Het gemaal eindigde op de eerste plaats op een lijst van 25 locaties die monument zouden moeten worden.

Lois Haanskorf |  | Aangepast op
Dordtenaren konden hun top 10 samenstellen uit 65 locaties op de site van de gemeente.Van 8 september tot 1 oktober konden de inwoners hun stem uitbrengen. Ruim 1200 mensen hebben dit gedaan en donderdag is de uitslag bekend gemaakt.

Wethouder Piet Sleeking heeft de nummer 1 bekend gemaakt. "Ik ben zeer verrast dat het gemaal en de Willemshoeve zo hoog geëindigd zijn", vertelde de wethouder.


Voordat het zover is, moet er nog een hoop gebeuren. Eerst moet nader onderzoek gedaan worden over elk pand, zowel ter plaatse als in het archief. Daarna zal een informatieavond plaatsvinden waar de eigenaren van de toekomstige monumenten de gevolgen van de aanwijzing tot gemeentelijk monument te horen krijgen. Dan zal de formele procedure plaatsvinden.


Dit hele proces zal minstens duren tot de zomervakantie van 2019, het is dus nog maar de vraag of al deze locaties een monument worden.

Het voormalig badhuis, Willemshoeve, dubbele brugwachterswoning, Villa Mariahof en Huis De Vierpolders zijn ook door de Dordtenaren geselecteerd om monument te worden. De hele lijst is te vinden op de site van de gemeente.


Lees ook

stedinelektriciteitsstation

Dit nieuwe elektriciteitsstation voorziet straks 250.000 huishoudens van stroom

Netbeheerder Stedin is gestart met de bouw van een nieuw elektriciteitsstation in Alblasserdam op bedrijventerrein Hoogendijk. Hierdoor wordt de netcapaciteit in de omgeving niet alleen verhoogd, maar zelfs verdubbeld. Volgens Margreet de Deugd, wethouder van Energie(transitie), Klimaat en Milieu van de gemeente Alblasserdam, is dat goed nieuws.

foto artikel havenkerk

Havenkerk wordt gekocht door gemeente Ablasserdam

De gemeente Alblasserdam koopt de Havenkerk in het dorp. In een raadsvoorstel aan de gemeenteraad heeft het gemeentebestuur voorgesteld om daarvoor 2,2 miljoen uit te trekken. De raad is daar dinsdagavond mee akkoord gegaan.

baanhoekbrug

Let op: Baanhoekbrug al vanaf 6 juli niet meer door fietsers te gebruiken

Het fietspad van de Baanhoekbrug gaat elf dagen eerder dicht dan tot nu toe bekend. Vanwege voorbereidende werkzaamheden kunnen tweewielers als vanaf 6 juli de brug niet meer gebruiken om de Beneden Merwede over te steken.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

thumvoorartikekl

Op deze school trapte WK-sensatie Summerville al vroeg een balletje: 'We zijn super trots!'

Glimmende gezichtjes van trots bij de leerlingen van basisschool De Meridiaan in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het schoolplein van de basisschool zal namelijk vanaf nu door het leven gaan als de Summervillestraat. Het heeft alles te maken de prestaties van Oranje-international en ex-FC Dordrecht-speler Crysencio Summerville. De aanvaller van Oranje zat namelijk een aantal jaren op de basisschool, en wordt nu dus geëerd.

ringrijk Zwijndrecht Streekomroep

Jongeman op fatbike betast fietsters: zeven meldingen in korte tijd

In Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht zijn in de afgelopen weken zeven vrouwelijke fietsers betast door iemand op een fatbike. Omdat onderzoek tot nu toe niets heeft opgeleverd, worden getuigen of andere slachtoffers opgeroepen zich te melden. Mogelijk zijn er meer slachtoffers.