Dordrecht, Netherlands

Gemeente geconfronteerd met meer goederentreinen door persbericht

Over de spoorbrug bij de Zwijndrechtse brug kunnen vanaf december meer goederentreinen rijden. ProRail en Rijkswaterstaat passen dan het moment aan waarop de brug open gaat en dat creëert ruimte voor 250 extra goederentreinen per week. De gemeente Dordrecht werd hiermee voor de zomer geconfronteerd door middel van een persbericht.
Emma Meijer | 11 september 2020 14:24 | Aangepast op 11 september 2020 14:24
Wethouder Rik van der Linden was niet blij met het moment waarop hij het nieuws hoorde, dat kwam namelijk zonder overleg met de gemeente. “We snappen dat er van alles gebeurd op het spoor en ook dingen die wij niet leuk vinden, maar informeer ons en betrek ons er zo vroeg mogelijk bij.”

Dan van Leeuwen, fractievoorzitter PVV, vertelt dat er gelobbyd wordt door de burgemeester en een wethouder. Van Leeuwen vindt wel dat het college zich dan transparanter moet opstellen. “Je hebt als gemeente een bepaalde verantwoordelijkheid naar je burgers toe en ik wil dat ze wat meer laten zien aan de bevolking van Dordrecht.”

Rik van der Linden ziet liever een apart goederenspoor. “Dit is de allersimpelste maar ook de duurste oplossing, dus dat gaat niet zomaar gebeuren.” In de toekomst wordt er een groei in de goederenvervoer voorzien. “Dat kan wel, maar dan moet het wel op een andere manier dan nu.”


Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...

Roeiend de dag én nacht door: deze Dordtenaren leggen 210 kilometer af in minder dan 24 uur

Meer dan 200 kilometer roeien, in minder dan 24 uur. De roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roe...