Dordrecht, Netherlands

Gemeente krijgt 1,2 miljoen voor Dordwijkzone

1,2 miljoen euro, dat krijgt de gemeente van de landelijke overheid om maatregelen te nemen tegen de opwarming van de aarde. Dat geld gaat naar de Dordwijkzone. Het gebied dat loopt vanaf de Wieldrechtse Zeedijk via het Overkamppark en landgoed Dordwijk, door tot aan het Wantij.
Jordy Nijenhuis | 23 januari 2020 17:00 | Aangepast op 23 januari 2020 17:00
Samen met Waterschap Hollandse Delta en de provincie investeert de gemeente al het project. De subsidie maakt het mogelijk de ontwikkeling te versnellen. Die ontwikkeling bestaat uit drie deelprojecten.

Aan de noordelijke kant, bij sportpark Reeweg, kan een sportveld worden gedraaid. Daar komt dan ruimte voor een park voor de Vogelbuurt, waar te weinig groen is. Met als gevolg hittestress. Er moet een groene route naar het sportpark komen met veel bomen.

Sportclub Emma is blij met de plannen voor hun sportpark, vertelt voorzitter Leo Teunissen. “Het is een positive impuls. Dat heeft indirect ook te maken met het feit dat ze het een openbaar sportpark met toegankelijkheid van de buurt willen doen. Ik vind het een geweldig initiatief.”


In het midden bevindt zich het Overkamppark. Dat heeft al een natuurlijk karakter. Het doel is hier de biodiversiteit te bevorderen als onderdeel van de ecologische verbindingszone tussen de stad en het buitengebied.


Het zuiden omvat Dubbeldam en Sterrenburg. Daar is de doorstroming van het oppervlaktewater onvoldoende en daarmeeook de waterkwaliteit. In project ‘Waterkraan’ worden diverse maatregelen genomen om dit probleem aan te pakken.

&t=44s

Lees ook

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...