gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Gemeente moet parkeergarage Sportboulevard exploiteren"

cb59449cbad576ecec04c8e40661cf2a

De VSP en de SP zijn het niet eens met de visie van het gemeentebestuur als het gaat over parkeren bij het Gezondheidspark en de Sportboulevard. De partijen hebben daarom artikel 40-vragen opgesteld.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
In juni werd duidelijk dat het college de parkeerkosten voor onder meer de medewerkers van het ziekenhuis wil verhogen van 1 euro 25 naar 4 euro per dag. Het bestuur van het Albert Schweitzer Ziekenhuis reageerde daar verontwaardigd op. "Parkeren bij belangrijke maatschappelijke voorzieningen, gelegen tussen woonwijken, zou je niet onaantrekkelijker moeten maken maar juist moeten faciliteren", stelt het ziekenhuis. "En openbaar vervoer is geen reëel alternatief, niet voor patiënten en niet voor veruit het meeste personeel." Het ASz benadrukt "dat de gemeente er een niet-onderbouwd tarief doorheen drukt bij patiënten, zorgmedewerkers en bij de projectontwikkelaar".

De VSP en de SP vinden dat de gemeente niet (goed) heeft overlegd met de betrokken partijen en vraagt in de brief dat alsnog te doen. Daarnaast willen ze dat het college onderzoekt of het mogelijk is dat de gemeente zelf de exploitatie van de parkeergarage op zich gaat nemen. Om zo de regie over de tarieven op langere termijn te behouden. Daarvoor moet het overleg met de projectontwikkelaar aangegaan worden.

Het onderwerp stond vorige week al op de agenda van de gemeenteraad. Deze dinsdag, tijdens de behandeling van de Kadernota, moet het volgens de VSP en SP weer aan bod komen. 

Lees ook

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

Driehoeksveer-1

Gemeenten willen Driehoeksveer in de vaart houden, maar toekomst is nog onzeker

De gemeenten Ridderkerk, Molenlanden en Krimpenerwaard kijken naar de mogelijkheid om het zogenaamde Driehoeksveer voort te laten bestaan. Het contract met de huidige exploitant van deze openbaarvervoerverbinding loopt op 1 januari 2027 af.

PSX_20260929_151615 (1)

Steekpartij na verkeersruzie, man en vrouw aangehouden

Bij een verkeersruzie aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht is dinsdagmiddag een man gestoken. Twee verdachten, een man en een vrouw, zijn aangehouden voor betrokkenheid bij het incident.

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

artikelfoto begroting

Gemeente grijpt in om begroting op orde te krijgen: OZB omhoog en minder wethoudersposten

Het college van burgemeester en wethouders van Papendrecht wil de onroerendezaakbelasting (OZB) verhogen en besparen op de eigen loonkosten. De maatregelen maken deel uit van de begroting voor 2027, waarmee het college de inkomsten en uitgaven dat jaar structureel in balans wil brengen. Voor de jaren daarna worden opnieuw tekorten voorspeld.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.