gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Gemeente moet parkeergarage Sportboulevard exploiteren"

cb59449cbad576ecec04c8e40661cf2a

De VSP en de SP zijn het niet eens met de visie van het gemeentebestuur als het gaat over parkeren bij het Gezondheidspark en de Sportboulevard. De partijen hebben daarom artikel 40-vragen opgesteld.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
In juni werd duidelijk dat het college de parkeerkosten voor onder meer de medewerkers van het ziekenhuis wil verhogen van 1 euro 25 naar 4 euro per dag. Het bestuur van het Albert Schweitzer Ziekenhuis reageerde daar verontwaardigd op. "Parkeren bij belangrijke maatschappelijke voorzieningen, gelegen tussen woonwijken, zou je niet onaantrekkelijker moeten maken maar juist moeten faciliteren", stelt het ziekenhuis. "En openbaar vervoer is geen reëel alternatief, niet voor patiënten en niet voor veruit het meeste personeel." Het ASz benadrukt "dat de gemeente er een niet-onderbouwd tarief doorheen drukt bij patiënten, zorgmedewerkers en bij de projectontwikkelaar".

De VSP en de SP vinden dat de gemeente niet (goed) heeft overlegd met de betrokken partijen en vraagt in de brief dat alsnog te doen. Daarnaast willen ze dat het college onderzoekt of het mogelijk is dat de gemeente zelf de exploitatie van de parkeergarage op zich gaat nemen. Om zo de regie over de tarieven op langere termijn te behouden. Daarvoor moet het overleg met de projectontwikkelaar aangegaan worden.

Het onderwerp stond vorige week al op de agenda van de gemeenteraad. Deze dinsdag, tijdens de behandeling van de Kadernota, moet het volgens de VSP en SP weer aan bod komen. 

Lees ook

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.

stadsbus

Gratis ov vanaf 1 oktober: honderden inwoners komen in aanmerking

Wie met het ov-reist als inwoner van Dordrecht met een Dordtpas, hoeft daar vanaf 1 oktober niet meer voor te betalen. De gemeente maakt gebruik van een provinciale regeling, waarbij inwoners met een laag inkomen van 18 jaar en ouder gratis met de bus, trein of waterbus kunnen reizen.

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."