gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Gemeente moet parkeergarage Sportboulevard exploiteren"

cb59449cbad576ecec04c8e40661cf2a

De VSP en de SP zijn het niet eens met de visie van het gemeentebestuur als het gaat over parkeren bij het Gezondheidspark en de Sportboulevard. De partijen hebben daarom artikel 40-vragen opgesteld.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
In juni werd duidelijk dat het college de parkeerkosten voor onder meer de medewerkers van het ziekenhuis wil verhogen van 1 euro 25 naar 4 euro per dag. Het bestuur van het Albert Schweitzer Ziekenhuis reageerde daar verontwaardigd op. "Parkeren bij belangrijke maatschappelijke voorzieningen, gelegen tussen woonwijken, zou je niet onaantrekkelijker moeten maken maar juist moeten faciliteren", stelt het ziekenhuis. "En openbaar vervoer is geen reëel alternatief, niet voor patiënten en niet voor veruit het meeste personeel." Het ASz benadrukt "dat de gemeente er een niet-onderbouwd tarief doorheen drukt bij patiënten, zorgmedewerkers en bij de projectontwikkelaar".

De VSP en de SP vinden dat de gemeente niet (goed) heeft overlegd met de betrokken partijen en vraagt in de brief dat alsnog te doen. Daarnaast willen ze dat het college onderzoekt of het mogelijk is dat de gemeente zelf de exploitatie van de parkeergarage op zich gaat nemen. Om zo de regie over de tarieven op langere termijn te behouden. Daarvoor moet het overleg met de projectontwikkelaar aangegaan worden.

Het onderwerp stond vorige week al op de agenda van de gemeenteraad. Deze dinsdag, tijdens de behandeling van de Kadernota, moet het volgens de VSP en SP weer aan bod komen. 

Lees ook

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.

2609065191

Sportauto's en spareribs: ruim 57 duizend euro opgehaald voor het goede doel

Autoliefhebbers waren zondag massaal van de partij tijdens de zevende Spareribdrive. Het evenement haalde ruim 57 duizend euro op voor Stichting Voor Sara, die strijdt tegen zeldzame spierziekten.

Gondel 3

Van Asterix en Obelix tot Casa de Papel: sprookjesachtige gondelvaart

Gondels met daarop het Gallische dorpje van Asterix en Obelix, de Spaanse bank uit de serie La Casa de Papel en het ballonnenhuisje uit de film Up. Het is een greep uit de vijfentwintig prachtige kunstwerken die zaterdagavond voorbijvaren op de rivier de Giessen tijdens de Gondelvaart. Iedere gondel brengt zijn eigen verhaal tot leven en trekt veel bekijks langs de kant. “Het is sprookjesachtig!”

RWS Papendrechtsebrug doorvaart 06

Zo gaan hoge schepen voor het eerst door maandelijks geopende Papendrechtse brug

Schepen van wel 80 meter lang en meer dan 20 meter breed, ze passeren tijdens de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart allemaal de revue. De eerste van de tien openingen in totaal is inmiddels achter de rug. “Er komt meer bij kijken dan gewoon even aan de kant en er doorheen.”

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Maarten van der Weijden staakt monsterzwemtocht om gezondheidsklachten

Voormalig Olympisch-kampioen Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedenzwemtocht gestaakt. De zwemmer heeft buikklachten en kan zijn langste zwemtocht ooit woensdag niet hervatten, schrijft Omroep Brabant. Van der Weijden zou ook door onze streek zwemmen, maar zover komt het dus niet.