gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Gemeente moet parkeergarage Sportboulevard exploiteren"

cb59449cbad576ecec04c8e40661cf2a

De VSP en de SP zijn het niet eens met de visie van het gemeentebestuur als het gaat over parkeren bij het Gezondheidspark en de Sportboulevard. De partijen hebben daarom artikel 40-vragen opgesteld.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
In juni werd duidelijk dat het college de parkeerkosten voor onder meer de medewerkers van het ziekenhuis wil verhogen van 1 euro 25 naar 4 euro per dag. Het bestuur van het Albert Schweitzer Ziekenhuis reageerde daar verontwaardigd op. "Parkeren bij belangrijke maatschappelijke voorzieningen, gelegen tussen woonwijken, zou je niet onaantrekkelijker moeten maken maar juist moeten faciliteren", stelt het ziekenhuis. "En openbaar vervoer is geen reëel alternatief, niet voor patiënten en niet voor veruit het meeste personeel." Het ASz benadrukt "dat de gemeente er een niet-onderbouwd tarief doorheen drukt bij patiënten, zorgmedewerkers en bij de projectontwikkelaar".

De VSP en de SP vinden dat de gemeente niet (goed) heeft overlegd met de betrokken partijen en vraagt in de brief dat alsnog te doen. Daarnaast willen ze dat het college onderzoekt of het mogelijk is dat de gemeente zelf de exploitatie van de parkeergarage op zich gaat nemen. Om zo de regie over de tarieven op langere termijn te behouden. Daarvoor moet het overleg met de projectontwikkelaar aangegaan worden.

Het onderwerp stond vorige week al op de agenda van de gemeenteraad. Deze dinsdag, tijdens de behandeling van de Kadernota, moet het volgens de VSP en SP weer aan bod komen. 

Lees ook

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.

dji_fly_20240115_134026_347_1705322498595_photo_optimized

Zwijndrechtsebrug komende nacht tóch bereikbaar: 'Werkzaamheden voorspoedig verlopen'

Goed nieuws voor automobilisten, fietsers en voetgangers die normaal gesproken gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. De werkzaamheden aan de brug zijn zo voorspoedig verlopen, dat de afsluiting van komende nacht niet meer nodig is.

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.

margreet van driel burgemeester papendrecht vuurwerk

Geen lokale vuurwerkshows tijdens jaarwisseling in dit dorp: 'Kunnen niet handhaven'

Lokale verenigingen en stichtingen krijgen in Papendrecht geen toestemming om de komende jaarwisseling gezamenlijk vuurwerk af te steken. Burgemeester Margreet van Driel ziet af van de mogelijkheid om uitzonderingen te verlenen, omdat er onvoldoende capaciteit is om extra locaties te controleren en te handhaven. De gezamenlijke professionele vuurwerkshow met Dordrecht bij het Drierivierenpunt gaat wel door.

Albert Schweitzer Ziekenhuis duurzaamheid

Kunstwerk en museum voor zinloos afval: ziekenhuis wil afvalberg verminderen

Hoe kom je als ziekenhuis af van een jaarlijkse berg restafval van meer dan 650.000 kilo? Voor die uitdaging staat het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Hoewel de afvalstroom naar nul brengen een utopie is, wil het ziekenhuis wel grote stappen zetten. Om dat doel kracht bij te zetten, is ziekenhuisafval zichtbaar gemaakt in de centrale hal met een kunstwerk en een tijdelijk ‘museum voor zinloos afval’.

politie 01

Arrestaties voor cocaïnesmokkel via havens van Rotterdam en Vlissingen

Twee mannen zijn aangehouden voor het voorbereiden van de invoer van cocaïne via de havens van Rotterdam en Vlissingen. Het gaat om een 42-jarige man uit Ridderkerk en een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie vermoedt dat de Ridderkerker al langer betrokken is bij internationale drugssmokkel.