gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Gemeente moet parkeergarage Sportboulevard exploiteren"

cb59449cbad576ecec04c8e40661cf2a

De VSP en de SP zijn het niet eens met de visie van het gemeentebestuur als het gaat over parkeren bij het Gezondheidspark en de Sportboulevard. De partijen hebben daarom artikel 40-vragen opgesteld.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
In juni werd duidelijk dat het college de parkeerkosten voor onder meer de medewerkers van het ziekenhuis wil verhogen van 1 euro 25 naar 4 euro per dag. Het bestuur van het Albert Schweitzer Ziekenhuis reageerde daar verontwaardigd op. "Parkeren bij belangrijke maatschappelijke voorzieningen, gelegen tussen woonwijken, zou je niet onaantrekkelijker moeten maken maar juist moeten faciliteren", stelt het ziekenhuis. "En openbaar vervoer is geen reëel alternatief, niet voor patiënten en niet voor veruit het meeste personeel." Het ASz benadrukt "dat de gemeente er een niet-onderbouwd tarief doorheen drukt bij patiënten, zorgmedewerkers en bij de projectontwikkelaar".

De VSP en de SP vinden dat de gemeente niet (goed) heeft overlegd met de betrokken partijen en vraagt in de brief dat alsnog te doen. Daarnaast willen ze dat het college onderzoekt of het mogelijk is dat de gemeente zelf de exploitatie van de parkeergarage op zich gaat nemen. Om zo de regie over de tarieven op langere termijn te behouden. Daarvoor moet het overleg met de projectontwikkelaar aangegaan worden.

Het onderwerp stond vorige week al op de agenda van de gemeenteraad. Deze dinsdag, tijdens de behandeling van de Kadernota, moet het volgens de VSP en SP weer aan bod komen. 

Lees ook

zwijndrechtsebrug

Zwijndrechtsebrug avond en nacht dicht

De Zwijndrechtsebrug is komende maandagavond en -nacht afgesloten. Rijkswaterstaat voert testwerkzaamheden uit aan het beweegbare deel van de brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht.

coalitiepapendrecht

PVV niet in nieuw college Papendrecht? 'Politiek niet uit te leggen'

De PVV is uitgespeeld in de coalitievorming in Papendrecht. Dat zegt Nikita de Ruiter, fractievoorzitter van de partij die bij de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen kreeg. Volgens De Ruiter wordt de PVV buiten de coalitie gehouden en zijn nu zes andere partijen met elkaar in gesprek om te kijken of zij formatiegesprekken kunnen gaan voeren.

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.