De gemeente Dordrecht heeft een medewerker van het archief ontslagen wegens diefstal.
Redactie Streekomroep | Corrado Francke | 12 juni 2026 21:33
Corrado Francke | 12 juni 2026 21:03
Corrado Francke | 12 juni 2026 07:00
sirene
Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.
Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”
Dinsdagavond staat er iets bijzonders te gebeuren: de brandweer van Sliedrecht vertrekt uit het hart van het dorp en betrekt een nieuwe kazerne aan de Rijnstraat. De nieuwe brandweerkazerne is vanaf dan gevestigd in het voormalige politiebureau aan de rand van Sliedrecht. Omwonenden van de oude stek gaan de brandweer wel missen.
De politie heeft beelden gedeeld van de mishandeling van een 79-jarige man door een fatbiker in Dordrecht. Dat gebeurde donderdagmiddag 7 mei in de wijk Stadspolders.
Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.
Er wordt hard gewerkt aan de fundering van de Bethelkerk in Zwijndrecht. Door middel van speciale heipalen kan verdere verzakking van de kerk worden voorkomen. Ondanks dat de scheuren er niet door verdwijnen, zorgt het er wel voor dat het niet van kwaad tot erger gaat met de kerk.