gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente pakt kantine sportclub af

5eccd1aea32a5234622444c80bfdcb07

Sportclub Amstelwijck is z'n clubhuis kwijt en krijgt er van de gemeente geen stuiver voor. "Iedereen aan wie ik dit vertel denkt dat ik lieg. Mensen geloven het gewoon niet", zegt voorzitter Wim Scharloo.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Donderdag zou er een kort geding dienen, waarmee de club zou trachten om de gemeente tegen te houden. "Maar onze jurist zei dat we geen schijn van kans hebben, omdat het pand op gemeentegrond staat en er geen huurovereenkomst is."


"Er zat dus niks anders op dan de sleutels in te leveren", zegt Scharloo. En dat deed hij dinsdagmiddag. "Inderdaad is dit zo gelopen, omdat er geen huurovereenkomst was", beaamt wethouder Maarten Burggraaf.


Hij zegt dat de club die overeenkomst nooit wilde tekenen, omdat die het schadeloosstellingsbedrag bij opzegging van de huur te laag vond. Dat leidt er nu toe dat de club helemaal niets krijgt.


Moeten andere clubs nu vrezen dat de gemeente ook hun kantine zomaar in kan pikken? Burggraaf zegt van niet: "Als een club gewoon een huurovereenkomst met ons heeft en van die plek weg moet dan volgt een schadeloosstelling."


SC Amstelwijck, dat in 2016 stopte met voetbal en doorging als jeu de boules- en tennisclub, moet van het gelijknamige sportpark verdwijnen, omdat de gemeente daar huizen wil bouwen.


Het clubgebouw was in 2016 nog getaxeerd op 450 mille. "Maar het ging ons niet eens om geld", zegt Scharloo; "Als de gemeente ons maar helpt aan een nieuwe jeu de boules-accommodatie, dat is altijd onze insteek geweest."


Samen met 't Boulende Schaep wil Amstelwijck een nieuw complex met binnen- en buitenbanen bouwen aan de Zeehavenlaan. "Daar kijken we serieus naar", belooft Burggraaf.

Lees ook

Papendrechtsebrug 5

Brugklep Papendrechtsebrug weggehaald: dit staat er nog te gebeuren

Een gek gezicht voor wie nu naar de Papendrechtsebrug kijkt: de brugklep is weg. Rijkswaterstaat is de afgelopen dagen bezig geweest met het uitvijzelen van de klep, die in de nacht van maandag op dinsdag op een ponton is geplaatst. Woensdagochtend zal die worden afgevoerd naar een sloopbedrijf.

yv202671193A09149

Wordt dit de volgende succesvolle Belg bij FC Dordrecht? ‘Wilde graag deze stap maken’

Beni Mpanzu is bezig aan een sterke voorbereiding bij FC Dordrecht. Vol vertrouwen blikt de 22-jarige nieuweling vooruit op zijn eerste seizoen in de competitie waar zijn hart vol van is. “Het klikt echt met hoe ik voetbal zie.”

PSX_20260728_202912

Vuurzee op oplegger, elektrische karretjes in vlammen op

Twee elektrische voertuigen zijn dinsdagavond verwoest door brand in Heerjansdam. Ze stonden op de oplegger van een busje.

bae

Seunggyun Bae wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord

De Zuid-Koreaanse voetballer Seunggyun Bae is ook komend seizoen speler van FC Dordrecht. De 19-jarige middenvelder wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord, meldt de Dordtse club.

parkeerplaats

Parkeergarage per direct dicht, auto's moeten zo snel mogelijk weg

De parkeergarage Visstraat in de Dordtse binnenstad is per direct gesloten. De gemeente heeft dat besluit genomen na een inspectie vrijdagmiddag.

kartondorp

Oude dozen krijgen nieuwe functie tijdens KartonDorp

De Grote Kerk, een restaurant, een huis of een taart gebouwd van oude dozen. Kinderen kunnen deze week hun creativiteit de vrije loop laten tijdens de tweede editie van KartonDorp in Dordrecht. “Het is echt een oefening in bouwen met wat er voor handen is.”