gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente pakt kantine sportclub af

5eccd1aea32a5234622444c80bfdcb07

Sportclub Amstelwijck is z'n clubhuis kwijt en krijgt er van de gemeente geen stuiver voor. "Iedereen aan wie ik dit vertel denkt dat ik lieg. Mensen geloven het gewoon niet", zegt voorzitter Wim Scharloo.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Donderdag zou er een kort geding dienen, waarmee de club zou trachten om de gemeente tegen te houden. "Maar onze jurist zei dat we geen schijn van kans hebben, omdat het pand op gemeentegrond staat en er geen huurovereenkomst is."


"Er zat dus niks anders op dan de sleutels in te leveren", zegt Scharloo. En dat deed hij dinsdagmiddag. "Inderdaad is dit zo gelopen, omdat er geen huurovereenkomst was", beaamt wethouder Maarten Burggraaf.


Hij zegt dat de club die overeenkomst nooit wilde tekenen, omdat die het schadeloosstellingsbedrag bij opzegging van de huur te laag vond. Dat leidt er nu toe dat de club helemaal niets krijgt.


Moeten andere clubs nu vrezen dat de gemeente ook hun kantine zomaar in kan pikken? Burggraaf zegt van niet: "Als een club gewoon een huurovereenkomst met ons heeft en van die plek weg moet dan volgt een schadeloosstelling."


SC Amstelwijck, dat in 2016 stopte met voetbal en doorging als jeu de boules- en tennisclub, moet van het gelijknamige sportpark verdwijnen, omdat de gemeente daar huizen wil bouwen.


Het clubgebouw was in 2016 nog getaxeerd op 450 mille. "Maar het ging ons niet eens om geld", zegt Scharloo; "Als de gemeente ons maar helpt aan een nieuwe jeu de boules-accommodatie, dat is altijd onze insteek geweest."


Samen met 't Boulende Schaep wil Amstelwijck een nieuw complex met binnen- en buitenbanen bouwen aan de Zeehavenlaan. "Daar kijken we serieus naar", belooft Burggraaf.

Lees ook

1a781aef-5f07-32a7-bd77-5353a15eb074

Topdrukte bij egelopvang, maar tekort aan kruiken: 'We hebben nieuwe nodig'

Topdrukte bij Egelopvang Papendrecht. In een week tijd zijn daar zestig kleine egels terechtgekomen. De diertjes zijn vaak onderkoeld en moeten flink aansterken. De opvang gebruikt daar speciale kruiken voor, maar er is een probleem: ze raken op.

bus streekbus Qbuzz

Let op: woensdag rijden de meeste bussen in onze streek niet

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, hebben woensdag een kleine kans dat de bus ook rijdt. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”