gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente pakt kantine sportclub af

5eccd1aea32a5234622444c80bfdcb07

Sportclub Amstelwijck is z'n clubhuis kwijt en krijgt er van de gemeente geen stuiver voor. "Iedereen aan wie ik dit vertel denkt dat ik lieg. Mensen geloven het gewoon niet", zegt voorzitter Wim Scharloo.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Donderdag zou er een kort geding dienen, waarmee de club zou trachten om de gemeente tegen te houden. "Maar onze jurist zei dat we geen schijn van kans hebben, omdat het pand op gemeentegrond staat en er geen huurovereenkomst is."


"Er zat dus niks anders op dan de sleutels in te leveren", zegt Scharloo. En dat deed hij dinsdagmiddag. "Inderdaad is dit zo gelopen, omdat er geen huurovereenkomst was", beaamt wethouder Maarten Burggraaf.


Hij zegt dat de club die overeenkomst nooit wilde tekenen, omdat die het schadeloosstellingsbedrag bij opzegging van de huur te laag vond. Dat leidt er nu toe dat de club helemaal niets krijgt.


Moeten andere clubs nu vrezen dat de gemeente ook hun kantine zomaar in kan pikken? Burggraaf zegt van niet: "Als een club gewoon een huurovereenkomst met ons heeft en van die plek weg moet dan volgt een schadeloosstelling."


SC Amstelwijck, dat in 2016 stopte met voetbal en doorging als jeu de boules- en tennisclub, moet van het gelijknamige sportpark verdwijnen, omdat de gemeente daar huizen wil bouwen.


Het clubgebouw was in 2016 nog getaxeerd op 450 mille. "Maar het ging ons niet eens om geld", zegt Scharloo; "Als de gemeente ons maar helpt aan een nieuwe jeu de boules-accommodatie, dat is altijd onze insteek geweest."


Samen met 't Boulende Schaep wil Amstelwijck een nieuw complex met binnen- en buitenbanen bouwen aan de Zeehavenlaan. "Daar kijken we serieus naar", belooft Burggraaf.

Lees ook

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

nk2026092593A06821

FC Dordrecht stunt tegen Almere City en is zegeloze reeks kwijt

Zes duels op rij had FC Dordrecht niet gewonnen, maar daar kwam vrijdagavond onverwacht verandering in. Aan de Krommedijk trakteerde de ploeg promotiekandidaat Almere City op een nederlaag: 3-2.

arkelrechtbank

Syrische terreurverdachte Ayham A. (41) uit Arkel: 'Ik was geen IS-strijder'

Een 41-jarige man uit Syrië, die begin 2023 werd opgepakt in Arkel, zegt dat hij geen leidinggevende rol heeft gehad binnen de terreurorganisatie IS. Volgens Ayham A. is er sprake van een persoonsverwisseling. Hij betoogde dat maandag, op de eerste dag van de rechtszaak tegen hem.

Nieuw project (1)

Eén verdachte verkrachtingszaak langer vast, ander geschorst

Eén van de twee verdachten uit Sliedrecht die afgelopen woensdag werd aangehouden in een zaak rond een groepsverkrachting in het dorp, blijft langer vastzitten. De andere verdachte (19) is geschorst, meldt het Openbaar Ministerie (OM).

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.