gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente schiet ondernemers te hulp

0e4e0fe22756760534ba2b9bb9f73560

Ondernemers en ZZP'ers in Dordrecht krijgen tot 31 mei uitstel van betaling van lokale lasten. Het is één van de maatregelen waarmee burgemeester en en wethouders de door het coronavirus gedupeerde ondernemers wil helpen.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
"Het is misschien een druppel op de gloeiende plaat, maar vele druppels vullen ook een emmer. Ik overleg ook met ondernemers wat we als gemeente nog meer kunnen doen", zegt wethouder Maarten Burggraaf.


"Zo gaan we filmpjes maken van creatieve ideeën die door ondernemers worden bedacht en waar we weer andere ondernemers mee kunnen inspireren. Ook bij consumenten zie ik mooie initiatieven ontstaan. We moeten elkaar helpen."


Dat laatste vindt ook voorzitter Anneke Maagdenberg van de ondernemersvereniging DOV: "Premier Rutte belooft een reddingsboei en daar geloof ik in, maar er moet meer gebeuren. Er zijn heel veel zorgen onder onze leden."


Kapper Arien van Pelt heeft zijn omzet al zien dalen tot 20 procent: "ik heb 55 mensen in dienst. Als dit nog drie of vier maanden duurt kan ik vakken gaan vullen in de supermarkt."

Maagdenberg knikt: "dit soort verhalen hoor ik veel."

Lees ook

thumb website

Reparatie Bethelkerk in volle gang: nieuwe fundering moet verzakking tegengaan

Er wordt hard gewerkt aan de fundering van de Bethelkerk in Zwijndrecht. Door middel van speciale heipalen kan verdere verzakking van de kerk worden voorkomen. Ondanks dat de scheuren er niet door verdwijnen, zorgt het er wel voor dat het niet van kwaad tot erger gaat met de kerk.

foto nanning en kunst 1

Zo zag je de Dordtse burgemeester nog nooit: 'Heel bijzonder'

Een portret maken van burgemeester Nanning Mol. Die unieke opdracht hadden vijf leden van het jubilerende Studio 76. De werken zijn onthuld in het Dordrechts museum in aanwezigheid van de burgemeester van Dordrecht zelf. En uiteindelijk nam hij er eentje mee naar huis.

margot smalste huis

Margot woont in het smalste huis van Dordt: 'Alles past erin!'

Hoe smal zou het smalste huis zijn in Dordrecht? Margot de Groot kan het weten, want zij woont al 9 jaar lang aan de Voorstraat in het smalste huis van de stad. Het huis is ruim 2,5 meter breed en heeft in totaal 3 verdiepingen.

artikelfoto oversteken stadspolders

Omwonenden willen aanpassing bij deze oversteekplaats: 'Je hebt amper tijd'

Bewoners van de Dordtse wijk Stadspolders maken zich zorgen over de voetgangersoversteekplaats bij winkelcentrum De Bieshof. Vooral ouderen en mensen die slecht ter been zijn zouden de overkant niet altijd halen voordat het verkeerslicht weer op rood springt. Volgens omwonenden leidt dat geregeld tot onveilige situaties.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.

soeteman foto

Na een eeuw valt doek voor Soeteman Tweewielers: 'Dankbaar voor alle klanten'

Een begrip in Dordrecht verdwijnt uit het straatbeeld. Na honderd jaar sluit Soeteman Tweewielers op 12 juni definitief de deuren van de winkel en werkplaats aan de Brouwersdijk. Daarmee komt een einde aan een familiebedrijf dat drie generaties lang verbonden was aan de stad.