gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente schiet ondernemers te hulp

0e4e0fe22756760534ba2b9bb9f73560

Ondernemers en ZZP'ers in Dordrecht krijgen tot 31 mei uitstel van betaling van lokale lasten. Het is één van de maatregelen waarmee burgemeester en en wethouders de door het coronavirus gedupeerde ondernemers wil helpen.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
"Het is misschien een druppel op de gloeiende plaat, maar vele druppels vullen ook een emmer. Ik overleg ook met ondernemers wat we als gemeente nog meer kunnen doen", zegt wethouder Maarten Burggraaf.


"Zo gaan we filmpjes maken van creatieve ideeën die door ondernemers worden bedacht en waar we weer andere ondernemers mee kunnen inspireren. Ook bij consumenten zie ik mooie initiatieven ontstaan. We moeten elkaar helpen."


Dat laatste vindt ook voorzitter Anneke Maagdenberg van de ondernemersvereniging DOV: "Premier Rutte belooft een reddingsboei en daar geloof ik in, maar er moet meer gebeuren. Er zijn heel veel zorgen onder onze leden."


Kapper Arien van Pelt heeft zijn omzet al zien dalen tot 20 procent: "ik heb 55 mensen in dienst. Als dit nog drie of vier maanden duurt kan ik vakken gaan vullen in de supermarkt."

Maagdenberg knikt: "dit soort verhalen hoor ik veel."

Lees ook

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

dordtinstoom

Stoomrondje en een fluitconcert: alles wat je moet weten over Dordt in Stoom

Schepen bewonderen, een ritje maken met een stoomtrein of je laten trakteren op een oorverdovend stoomfluitconcert. De 21ste editie van Dordt in Stoom staat voor de deur. Vanaf vrijdag tot en met zondag zijn er tal van festiviteiten in Dordrecht. We zetten ze voor je op een rij.

Schermafbeelding 2026-05-28 135052

Donderdag op TV Dordrecht: 'Er was eens: Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met deel 2 van de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

nieuwlekkerlandprotest

Besluit over azc in Molenlanden verwacht voor zomervakantie

De gemeente Molenlanden wil voor de zomervakantie een beslissing nemen over waar in de gemeente één of meerdere azc-locaties komen. Aan de lijst van mogelijke plekken zijn nu drie locaties toegevoegd. De gemeente wil inwoners de komende tijd duidelijkheid geven en zorgen zo goed als mogelijk wegnemen.

IMG_8032 (1)

Fietsen geweerd uit trein en minder stops, onbegrip in dit dorp: ‘Erg triest’

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang dicht is, mogen reizigers op de MerwedeLingelijn geen fietsen meer meenemen. Volgens de provincie broodnodig, maar sommige forenzen begrijpen er helemaal niets van. “In de avond is het heel handig om je fiets mee te nemen, dan kan je lekker de stad in”, zegt de Hardinxveldse tiener Jan den Breejen. In zijn dorp vallen de maatregelen helemaal niet goed: dat dorp wordt namelijk dubbel geraakt.

thumb website

Reparatie Bethelkerk in volle gang: nieuwe fundering moet verzakking tegengaan

Er wordt hard gewerkt aan de fundering van de Bethelkerk in Zwijndrecht. Door middel van speciale heipalen kan verdere verzakking van de kerk worden voorkomen. Ondanks dat de scheuren er niet door verdwijnen, zorgt het er wel voor dat het niet van kwaad tot erger gaat met de kerk.