gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente schiet ondernemers te hulp

0e4e0fe22756760534ba2b9bb9f73560

Ondernemers en ZZP'ers in Dordrecht krijgen tot 31 mei uitstel van betaling van lokale lasten. Het is één van de maatregelen waarmee burgemeester en en wethouders de door het coronavirus gedupeerde ondernemers wil helpen.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
"Het is misschien een druppel op de gloeiende plaat, maar vele druppels vullen ook een emmer. Ik overleg ook met ondernemers wat we als gemeente nog meer kunnen doen", zegt wethouder Maarten Burggraaf.


"Zo gaan we filmpjes maken van creatieve ideeën die door ondernemers worden bedacht en waar we weer andere ondernemers mee kunnen inspireren. Ook bij consumenten zie ik mooie initiatieven ontstaan. We moeten elkaar helpen."


Dat laatste vindt ook voorzitter Anneke Maagdenberg van de ondernemersvereniging DOV: "Premier Rutte belooft een reddingsboei en daar geloof ik in, maar er moet meer gebeuren. Er zijn heel veel zorgen onder onze leden."


Kapper Arien van Pelt heeft zijn omzet al zien dalen tot 20 procent: "ik heb 55 mensen in dienst. Als dit nog drie of vier maanden duurt kan ik vakken gaan vullen in de supermarkt."

Maagdenberg knikt: "dit soort verhalen hoor ik veel."

Lees ook

THUMB WEBSITE 2

Cultuurcentrum kent complete metamorfose: ‘Ruimte voor honderd bezoekers extra’

Cultuurcentrum Cascade in Hendrik-Ido-Ambacht is na een jaar gesloten te zijn geweest weer open. Door een grootschalige verbouwing en vernieuwing van het pand moest het samen met de bibliotheek een jaar lang wijken naar een tijdelijk onderkomen. De eerste twee verdiepingen hebben een behoorlijke metamorfose ondergaan.

fotovoorweb

Plan voor 720 huizen op deze plek de prullenbak in? ‘Enorm dilemma’

De kans is groot dat een plan voor 720 huizen in Dordrecht door de shredder kan. Het gemeentebestuur wil nieuwbouw van het Albert Schweitzer ziekenhuis namelijk voorrang geven, politieke weerstand is er maar deels. “We hebben er heel wat slapeloze nachten over gehad.”

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

uysalraad

Meteen fel debat over Dordtse woonplannen: 'Ronduit onthutsend'

Nog geen dag nadat het Dordtse coalitieakkoord werd gepresenteerd, trekken oppositiepartijen fel van leer. Vooral de woningbouwplannen moeten het ontgelden. Onder meer fractievoorzitter Abdullah Uysal van GroenLinks-PvdA, de grootste oppositiepartij, noemt wonen “de achilleshiel van het akkoord”.

Kermis Dordrecht

kermis

Nieuw, hoger en griezeliger: Zomerkermis keert terug naar Dordt

Het kwik stijgt en dat kan natuurlijk maar één ding betekenen: Zomerkermis Dordrecht XXL. Van zaterdag 20 juni tot en met zondag 28 juni kan er weer gegild worden in de achtbaan, gevist worden naar eendjes en gerild worden in het spookhuis. “We hebben twaalf gloednieuwe smaken die de Dordtenaren nog niet geproefd hebben”, aldus Ruud de Dreu, kermismeester van de Dordtse Zomerkermis.

THUMB WEBSITE

Oud-ploeggenoot Summerville trots op WK-prestatie: ‘Wist toen al dat hij het ver ging schoppen’

Terwijl het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada in volle gang is, gaat het in Nederland over misschien wel dé verrassing van het toernooi. Crysencio Summerville debuteerde zeven jaar geleden nog in het profvoetbal bij FC Dordrecht en maakt nu furore in het shirt van Oranje. Toenmalige ploeggenoot Thomas Schalekamp wist het al gelijk: die gaat het ver schoppen.