gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente steekt bijna 40 miljoen euro in nieuw recreatiecentrum De Fakkel

6775f80de0bae5eda07107dd49159dcb.jpg

De gemeenteraad van Ridderkerk is akkoord gegaan met een miljoeneninvestering voor de nieuwbouw van recreatiecentrum De Fakkel. Op 17 oktober is akkoord gegaan met een fors investeringsbudget voor de jaren 2024 tot en met 2028. Verenigingen die gebruik maken van het recreatiecentrum wachten af wat dit de komende jaren voor hun zal gaan betekenen.

Redactie Streekomroep | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
Het vernieuwde recreatiecentrum De Fakkel, waaronder het zwembad, komt steeds dichterbij. De gemeenteraad gaf donderdagavond akkoord op scenario 2B en stelde daarmee 39.223.000 euro beschikbaar voor het nieuwbouw project. Het zwembad en recreatiecentrum is zeer verouderd en toe aan vernieuwing.

Scenario 2B bestaat uit een recreatiecentrum, inclusief 380 vierkante meter recreatiebad, een wedstrijdbad van 25 meter met 6 banen en tribune, een doelgroepenbad met beweegbare bodem, een peuterbad, glijbaan, whirlpool en een stoomcabine. Ook zullen er nieuwe buitenbaden van circa 685 vierkante meter worden gerealiseerd. Daarbij zal er ook een sporthal en verenigingsruimte komen en nieuwe horecagelegenheid.

Verenigingen die in het zwembad en recreatiecentrum activiteiten ondernemen, zien tot dusver geen problemen aan de horizon voor zichzelf. Vereniging Anyam organiseert recreatieve zwemsportactiviteiten voor mensen met een verstandelijke beperking in De Fakkel. “Zolang wij lekker kunnen zwemmen mogen ze van ons bouwen hoor, het huidige bad is prima voor ons”, vertelt zwembegeleidster Truus de Kat. “Natuurlijk is zo’n nieuw zwembad wel heel leuk voor in de toekomst.”

De nieuwbouw zal in 2028 klaar moeten zijn voor gebruik.

Lees ook

PSX_20260529_191757.jpg

Rieten dak van woonboerderij in brand, hulpdiensten massaal uitgerukt

In een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond brand ontstaan. Bij de brand komt veel rook vrij.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10.jpg

LIVE

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.

mishandelingstadspolders.png

Politie publiceert beelden van mishandeling man door fatbiker

De politie heeft beelden gedeeld van de mishandeling van een 79-jarige man door een fatbiker in Dordrecht. Dat gebeurde donderdagmiddag 7 mei in de wijk Stadspolders.

noordparkvernieling.png

‘Wat is hier de lol van?’ Vrijwilliger aangeslagen na vernielingen in park

Grote verbazing en verbolgenheid in Zwijndrecht, nadat vandalen in het beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark eerder deze week een bankje in brand hebben gestoken. Een hoopje wit poeder is het enige dat is overgebleven. Daar bleef het niet bij, want ook een paal aan de waterkant van het park werd in brand gestoken én er zijn onderhoudsmaterialen verdwenen.

dronekrommedijk.jpg

FC Dordrecht speelt tijdens Fandag oefenwedstrijd tegen Feyenoord

FC Dordrecht neemt het binnenkort op tegen Feyenoord. Dat gebeurt tijdens de jaarlijkse fandag van de Schapekoppen, op zaterdag 4 juli.

dji_fly_20260422_104046_738_1776847368318_photo_optimized.jpg

Deze extra verkeersmaatregelen neemt de gemeente als de Papendrechtsebrug dicht gaat

Tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug worden drie ponten ingezet tussen Papendrecht en Dordrecht. Om de extra verkeers- en parkeerdruk bij de locaties in Papendrecht te minimaliseren, neemt de gemeente tijdelijke verkeersmaatregelen rondom deze plekken.