gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente steekt bijna 40 miljoen euro in nieuw recreatiecentrum De Fakkel

6775f80de0bae5eda07107dd49159dcb

De gemeenteraad van Ridderkerk is akkoord gegaan met een miljoeneninvestering voor de nieuwbouw van recreatiecentrum De Fakkel. Op 17 oktober is akkoord gegaan met een fors investeringsbudget voor de jaren 2024 tot en met 2028. Verenigingen die gebruik maken van het recreatiecentrum wachten af wat dit de komende jaren voor hun zal gaan betekenen.

Redactie Streekomroep | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
Het vernieuwde recreatiecentrum De Fakkel, waaronder het zwembad, komt steeds dichterbij. De gemeenteraad gaf donderdagavond akkoord op scenario 2B en stelde daarmee 39.223.000 euro beschikbaar voor het nieuwbouw project. Het zwembad en recreatiecentrum is zeer verouderd en toe aan vernieuwing.

Scenario 2B bestaat uit een recreatiecentrum, inclusief 380 vierkante meter recreatiebad, een wedstrijdbad van 25 meter met 6 banen en tribune, een doelgroepenbad met beweegbare bodem, een peuterbad, glijbaan, whirlpool en een stoomcabine. Ook zullen er nieuwe buitenbaden van circa 685 vierkante meter worden gerealiseerd. Daarbij zal er ook een sporthal en verenigingsruimte komen en nieuwe horecagelegenheid.

Verenigingen die in het zwembad en recreatiecentrum activiteiten ondernemen, zien tot dusver geen problemen aan de horizon voor zichzelf. Vereniging Anyam organiseert recreatieve zwemsportactiviteiten voor mensen met een verstandelijke beperking in De Fakkel. “Zolang wij lekker kunnen zwemmen mogen ze van ons bouwen hoor, het huidige bad is prima voor ons”, vertelt zwembegeleidster Truus de Kat. “Natuurlijk is zo’n nieuw zwembad wel heel leuk voor in de toekomst.”

De nieuwbouw zal in 2028 klaar moeten zijn voor gebruik.

Lees ook

artikelfoto begroting

Gemeente grijpt in om begroting op orde te krijgen: OZB omhoog en minder wethoudersposten

Het college van burgemeester en wethouders van Papendrecht wil de onroerendezaakbelasting (OZB) verhogen en besparen op de eigen loonkosten. De maatregelen maken deel uit van de begroting voor 2027, waarmee het college de inkomsten en uitgaven dat jaar structureel in balans wil brengen. Voor de jaren daarna worden opnieuw tekorten voorspeld.

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_01_39_31.Still001

Sporten in het donker, want er is geen stroom: ‘Het is even aanpassen’

Duisternis in de sportschool vrijdag in Dordrecht. De SportCity-vestiging aan de Vissersdijk kampte vrijdag, net als verschillende andere bedrijven in die buurt, met een stroomstoring. Sommige sportievelingen keerden om, anderen gingen vrolijk aan de bak.

plucheplakkers

Eerste periode zit erop: De Plucheplakkers kritisch op zwak FC Dordrecht

In aflevering 131 maken de Plucheplakkers Wouter Bos (GPR Sportradio), Corrado Francke (RTV Dordrecht) en Arco Bomgaars (AD De Dordtenaar) de balans op aan het einde van de eerste periode voor FC Dordrecht dit seizoen. Heel vrolijk is die balans niet, want de Krommedijkclub staat voorlaatste.

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.