Dordrecht, Netherlands

Gemeente verwijdert omstreden verkeerspaal: 'Niet gewenste effect'

Een verkeerspaaltje op de Dubbeldamseweg Zuid in Dordrecht is door de gemeente weggehaald. Omwonenden en een verkeersdeskundige trokken begin april aan de bel over ongelukken en blikschade als gevolg van de betreffende paal.
Coen Theuwis | 8 juni 2024 12:14 | Aangepast op 8 juni 2024 12:14
"Deze en een ander paaltje dat vlakbij de rotonde stond zijn deze week weggehaald", laat een gemeentewoordvoerder weten. "Dit omdat ze niet het gewenste effect opleverden." Eind vorig jaar zijn op de Dubbeldamseweg Zuid een tiental van dit soort paaltjes geplaatst om automobilisten te dwingen niet harder dan 30 kilometer per uur te rijden.

Niet alle palen maakten de verkeerssituatie veiliger, zo bleek in de praktijk. Automobilisten en fietsers knalden regelmatig vol op een drempel met daar bovenop het verkeerspaaltje ter hoogte van de Werkenmondestraat. Over de plaatsing ervan was verkeersexpert Lex Wierks begin april duidelijk: “Dit is niet veilig, bijna onmogelijk om te rijden.”


Nog diezelfde week liet de gemeente weten de paal zo snel mogelijk weg te laten halen. “Op deze plek ligt die niet lekker”, oordeelde ook verkeerswethouder Rik van der Linden.

Bekijk hieronder hoe de situatie begin april door omwonenden en een verkeersexpert werd beoordeeld:

Meest gelezen

Let op: A16 komend weekend deels dicht bij Ridderkerk

Redactie Streek 56 | 22 aug 2025 15:00

Bij boer Evert kunnen gezinnen die in armoede leven gratis op vakantie

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 25 aug 2025 14:00

Lees ook

Caravan pal naast PI Dordrecht: ‘Een luisterend oor bieden aan achterblijvers’

Naast de penitentiaire inrichting (PI) in Dordrecht is vanaf deze zomer elke woensdag een caravan te...

Brandweer uitgerukt voor incident in Wijnstraat

Hulpdiensten zijn woensdagmiddag iets na half vier uitgerukt voor een brandmelding in de Wijnstraat ...

Dordrecht wil budget Starterslening ophogen naar 11 miljoen euro

De gemeente Dordrecht wil het budget voor de Starterslening met 5 miljoen euro verhogen. Daarmee kom...

OM eist zes jaar cel tegen Ridderkerkse ondernemer: 'Betrokken bij smokkel 227 kilo coke'

De eigenaar van een bedrijf in groente en fruit moet als het aan het Openbaar Ministerie ligt voor r...

Voetbalclub neemt afscheid van 'supervrijwilliger', condoleance in het jeugdhome

Van het wassen van de voetbalkleding tot snoepjes uitdelen. "Supervrijwilliger Sjaan" - Jeanne Schui...

Rasentertainer Leo Schellinger overleden: ‘Dag kleine grote man’

Podiumbeest, zanger en entertainer Leo Schellinger is dinsdag op 75-jarige leeftijd overleden. Jaren...