Dordrecht, Netherlands

Gemeente zat fout met verkoop Berckepoort

De gemeente Dordrecht heeft fouten gemaakt bij de verkoop van rijksmonument De Berckepoort. Daarom moet de procedure opnieuw. Dat oordeelt de rechtbank in Rotterdam, in de zaak die tegen de gemeente was aangespannen door één van de geïnteresseerde aspirant-kopers.
Sander Verrips | 29 juni 2021 12:22 | Aangepast op 29 juni 2021 12:22
Het Dordtse rijksmonument uit 1530 stond eind vorig jaar te koop voor ondernemers met een aansprekend plan. Daar reageerden zeven partijen op. De gemeente koos uiteindelijk voor de combinatie van een bierbrouwerij, proeflokaal en kleinschalig hotel. Ook zou veganistisch restaurant Daantje een plek krijgen in de Berckepoort.

Eén van de andere zeven gegadigden was het niet eens met de gang van zaken en spande een kort geding aan. De rechter heeft nu geoordeeld dat die procedure inderdaad onzorgvuldig is geweest.

Het draait in de uitspraak om de vraag of alle partijen konden weten dat de gemeente beide delen van de Berckepoort in de verkoop deed. Het pand is gesplitst in twee huisnummers. Het winnende bod van vierhonderdduizend euro was op beide delen. De aanspanner van het kort geding bod twee ton meer voor maar één deel. Volgens de rechter hadden gemeente en verkopend makelaar de verkoop van beide delen onvoldoende duidelijk gemaakt en was er geen sprake van een eerlijke situatie.

De hele verkoopprocedure moet nu opnieuw. Het juridisch gedoe heeft de transformatie van het monument al met ruim een jaar vertraagd. De winnaar van het kort geding wil een hotel en vergadercentrum starten in de Berckepoort.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...

Roeiend de dag én nacht door: deze Dordtenaren leggen 210 kilometer af in minder dan 24 uur

Meer dan 200 kilometer roeien, in minder dan 24 uur. De roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roe...