Dordrecht, Netherlands

Gemeenten: Tarieven jeugdzorg zijn voldoende

De regio Zuid-Holland Zuid voelt zich voor het blok gezet door de William Schrikker Stichting die zegt voor de geldende tarieven geen goede zorg te kunnen leveren. De portefeuillehouder, wethouder Jolanda de Witte van Zwijndrecht, zegt dat de tarieven en voorwaarden al sinds 17 juli bekend zijn. Zij vindt het vervelend dat de stichting net voor het verstrijken van de inschrijvingstermijn dit bericht naar buiten brengt.
Gert van der Steen | 2 oktober 2017 14:01 | Aangepast op 2 oktober 2017 14:01
Iedere aanbieder die aan de wettelijke kwaliteitseisen voldoet wordt toegelaten. Elk kwartaal kan een aanbieder in- of uitstappen, maar tussentijds is geen overleg over de tarieven mogelijk. De wethouder stelt dat er meer dan 100 aanbieders actief zijn in de regio, die blijkbaar vinden dat ze bij deze vergoeding wel verantwoord kunnen werken.

In oktober wordt wel verder gepraat met de Schrikker stichting.

Dat de William Schrikker Stichting uitstapt betekent overigens volgens de wethouder niet dat de hulp per 1 januari abrupt stopt. Overdracht naar een andere zorgaanbieder gaat in overleg met de Raad voor de Kinderbescherming en via de kinderrechter. Het is dus een geleidelijk proces.

Lees ook

Bekendmaking paus Leo XIV brengt 'vreugde' in Dordtse kerk

In de Dordtse Sint-Antoniuskerk zitten donderdag tien personen aan tafel voor een bijbelcursus, wann...

Dordrecht vraagt buurgemeenten om hulp bij opvang vluchtelingen

Dordrecht heeft omliggende gemeenten verzocht te helpen bij de tijdelijke huisvesting van Oekraïense...

Man heeft seksafspraak met 15-jarig meisje, maar het blijkt een val te zijn

Een 63-jarige Dordtenaar is veroordeeld voor het maken van een seksafspraak met een minderjarige. Hi...

Vrijdag op TV Dordrecht: Dodenherdenking op het Sumatraplein

Honderden Dordtenaren hebben zondagavond de Dodenherdenking op het Sumatraplein bijgewoond. Voor de ...

Demonstratie voor eigen turnhal: 'Wij verdienen een serieuze plek'

Een kleine honderd leden, ouders en sympathisanten van gymnastiekvereniging OKK Ridderkerk hebben do...

Nog niet alle auto’s uit gesloten Spuihavengarage

Nog niet iedereen heeft zijn auto uit de Spuihavengarage in Dordrecht gehaald. De garage werd half a...