Dordrecht, Netherlands

Gemeenten: Tarieven jeugdzorg zijn voldoende

De regio Zuid-Holland Zuid voelt zich voor het blok gezet door de William Schrikker Stichting die zegt voor de geldende tarieven geen goede zorg te kunnen leveren. De portefeuillehouder, wethouder Jolanda de Witte van Zwijndrecht, zegt dat de tarieven en voorwaarden al sinds 17 juli bekend zijn. Zij vindt het vervelend dat de stichting net voor het verstrijken van de inschrijvingstermijn dit bericht naar buiten brengt.
Gert van der Steen | 2 oktober 2017 14:01 | Aangepast op 2 oktober 2017 14:01
Iedere aanbieder die aan de wettelijke kwaliteitseisen voldoet wordt toegelaten. Elk kwartaal kan een aanbieder in- of uitstappen, maar tussentijds is geen overleg over de tarieven mogelijk. De wethouder stelt dat er meer dan 100 aanbieders actief zijn in de regio, die blijkbaar vinden dat ze bij deze vergoeding wel verantwoord kunnen werken.

In oktober wordt wel verder gepraat met de Schrikker stichting.

Dat de William Schrikker Stichting uitstapt betekent overigens volgens de wethouder niet dat de hulp per 1 januari abrupt stopt. Overdracht naar een andere zorgaanbieder gaat in overleg met de Raad voor de Kinderbescherming en via de kinderrechter. Het is dus een geleidelijk proces.

Meest gelezen

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

De Stemming in Alblasserdam: ‘Wonen is nu natuurlijk wel een probleem’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Weer levenslang geëist tegen ‘Lucky’, die afwezig was bij hoger beroep na inslikken scheermes

Het Openbaar Ministerie ziet het als typerend gedrag voor moordverdachte ‘Lucky’: hij wordt boos als...

Moordverdachte ‘Lucky’ slikt scheermes in vlak voor hoger beroep

Moordverdachte Minh V., alias ‘Lucky’, is maandagochtend niet verschenen bij zijn hoger beroep, na h...

Dubbel pech op deze snelweg: in beide richtingen ongeluk gebeurd

Het was op de A15 tussen Hardinxveld-Giessendam en knooppunt Gorinchem maandagochtend al vroeg erg d...

Dit terrein lag jaren braak, nu komen er tientallen huizen te staan

De woningbouw langs het spoor in Zwijndrecht komt eindelijk op gang. Het terrein aan de Koninginnewe...

Schoen met voet van vermiste Yoran (16) gevonden bij Beneden-Merwede

Een schoen met voet die maandag werd gevonden in een aftakking van de Beneden-Merwede is van de al b...