gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad trekt knip voor Energiehuis

bc64ee30dde2be6352c55762dc72f53a

Het Energiehuis moet jaarlijks ruim 400 duizend euro extra subsidie krijgen en eenmalig dik twee ton voor een nieuwe tribune in het cultureel centrum aan de Noordendijk.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Een grote meerderheid van de gemeenteraad gaat akkoord met dat voorstel van burgemeester en wethouders, zo bleek dinsdagavond tijdens een commissievergadering in het Stadskantoor.

Bureau Berenschot constateerde dat het Energiehuis als geheel niet goed draait, omdat de gebruikers niet goed samenwerken. Dat zijn schouwburg Kunstmin, Poppodium Bibelot en de Stichting Culturele Educatie.

Tevens werd duidelijk dat de aanschaf van de tribune voor de zaal 'Machine 3' een regelrechte miskoop was en dat er géén geld gespaard wordt voor de op termijn noodzakelijke vervanging van theatertechniek.

De coalitiepartijen en de grootste oppositiepartij, D66, hadden wel wat vraagtekens bij het voorstel, maar willen het amper vijf jaar geleden voor bijna 40 miljoen euro verbouwde Energiehuis niet kwijt.

Bodemloze put

De SP vindt dat Dordrecht moet waken voor een "bodemloze put" en de ouderenpartij VSP merkte op dat "cultuur niet alles mag kosten". Ook de PVV zei "verbaasd te zijn over het gemak waarmee zoveel geld wordt uitgegeven".

Over de eenmalige investering van 214 duizend euro voor vervanging van een ook amper vijf jaar oude tribune wordt nog wel getwijfeld, maar over de structurele subsidieverhogingen deed een meerderheid in de raad niet moeilijk.

Ad van Loon, van muziekcafé Merz, waarschuwde de Dordtse Raad voor zogeheten paracommercie: "Bibelot wordt steeds meer een gewone kroeg, maar dan wel eentje met overheidsgeld. Dat is oneerlijke concurrentie."

VVD en D66 kaatsten de bal terug door te vragen wat de reguliere horeca gaat doen om de Dordtse jeugd in Dordrecht te houden, "want die gaat nu naar Rotterdam of Breda."

Directeur David van Wijngaarden van Bibelot rekent zichzelf nog niet rijk. "De gemeenteraad moet formeel nog besluiten."

Lees ook

kat dierenarts Pexels

dierenzorg

Kattenaids in Drechtsteden: stichting waarschuwt voor uitbraak

Stichting Dieren Steun waarschuwt voor een zorgelijke verspreiding van kattenaids (FIV) in de regio Drechtsteden. De stichting zegt dat in korte tijd veel positief geteste katten zijn aangetroffen in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht. Het zijn met name zwerfkatten die besmet zijn, maar ook enkele huiskatten hadden het virus.

Point Blur_Jun112026_065550

Auto crasht op brug, bestuurder (33) aangehouden voor rijden onder invloed

Een 33-jarige man is woensdagavond laat aangehouden na een auto-ongeluk op de Zwijndrechtsebrug. Volgens de politie reed de man onder invloed.

brand theethuin

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

IMG_7909

Oplichters maken honderden slachtoffers: politie de straat op om inwoners wakker schudden

Of het nu gaat om nepbankmedewerkers, WhatsAppfraude of vermeende agenten: online oplichting zorgt voor honderden slachtoffers. Om inwoners bewust te maken van de gevaren, is daarom is een landelijke actiedag in het leven geroepen. Ook in onze streek gingen onder meer agenten en jongerenwerkers de straat op.

pexelswandeling

Dit jaar geen avondvierdaagse in Sliedrecht

Geen avondvierdaagse in Sliedrecht dit jaar. Ondanks herhaaldelijke oproepen, is het de organisatie niet gelukt om genoeg vrijwillige verkeersregelaars te vinden. "Door dit tekort kunnen wij de veiligheid van de deelnemers en overige weggebruikers niet voldoende waarborgen", schrijft de organisatie Avondvierdaagse Sliedrecht. Deelnemers krijgen hun inschrijfgeld terug.

Leidingsportalen

Waarom er negen dagen geen treinen rijden tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe

Gedurende 9 dagen is er geen treinverkeer mogelijk tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe. Pech voor reizigers, maar een noodzakelijke maatregel volgens spoorwegbeheerder ProRail. De reden: de bovenleidingportalen op dit traject zijn grondig toe aan vervanging. Ze stammen uit de tijd na de Tweede Wereldoorlog, waardoor de levensduur voorbij is.