gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad vergadert vanmiddag voor het eerst in maanden weer in het Stadhuis

870c42ef0b410dbf003225512fd4676b

De Raadszaal van het Stadhuis heeft vanwege de coronacrisis een kleine metamorfose gekregen. Alle 39 raadsleden kunnen nu fysiek vergaderen op anderhalve meter afstand.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De Raadszaal is uitgerust met extra tafeltjes zodat iedereen afstand kan bewaren tijdens het vergaderen. Raadsgriffier Anneloes Wepster legt de indeling uit: “Aan de raadstafel zelf hebben we 12 plaatsen, in de binnenste ring 12 extra tafeltjes en op de tribune nog eens 15 tafeltjes.” Zo komt het aantal plaatsen weer op 39, maar niet iedereen heeft een microfoon: “We zetten de fractievoorzitters aan de raadstafel, die hebben allemaal een microfoon. Verder zijn er vier aparte interruptiemicrofoons voor wie een vraag of opmerking heeft”, zegt Wepster.


De wethouders kijken de livestream vanuit de Kennedyzaal en lopen binnen om de interruptiemicrofoons te gebruiken. Ook heeft elke tafel een mandje met schoonmaakdoekje, drinken en desinfecterende handgel. “Tussen onderwerpen door moeten raadsleden soms wisselen van plek omdat ze een microfoon moeten gebruiken. Hun eigen mandje kunnen ze dan meenemen zodat iedereen zijn eigen spullen gebruikt en de plek even kan schoonmaken. En dan kunnen we weer verder vergaderen.”


Een nadeel is dat de pers tijdens de raadsvergaderingen niet welkom is op het Stadhuis, want de zaal is simpelweg vol. “Dat betreuren we erg en is zeker niet ideaal”, zegt Wepster. “De pers kan de vergaderingen wel meekijken via de livestream. Mocht die onverhoopt stilvallen dan schorsen we de vergadering om dat op te lossen.”

Lees ook

veilingspullen

Veiling LETS Ruilwinkel levert ruim 3000 euro op: 'Hartverwarmend, maar we hebben nog veel meer nodig'

De veiling van LETS Ruilwinkel in de Dordtse wijk Oud-Krispijn heeft afgelopen weekend 3.125 euro opgeleverd. De ruilwinkel zit in financieel zwaar weer na een conflict met de vorige voorzitter en organiseerde om die reden een veiling. “Echt hartverwarmend”, zegt oprichter Gabriëlle Kocken over de opbrengst van de veiling en alle steun die zij krijgt.

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

misbruik ter illustratie Pexels

Meisje (17) uit instelling misbruikt? 'U had haar leeftijd moeten checken'

Tegen een Rotterdammer (40) is een jaar cel geëist voor de verkrachting van een meisje van 17. Het meisje was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Grote vraag tijdens de rechtszaak: wist de man dat het meisje was weggelopen en wist hij dat zij minderjarig was?

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.

rwsputdeksels

Losse putdeksels in Drechttunnel zorgen voor flinke vertraging, tunnelbuis urenlang dicht

De Drechttunnel is na urenlange werkzaamheden aan losgekomen putdeksels weer volledig vrijgegeven. Alle rijstroken zijn weer open voor verkeer, net op tijd voor de ergste spits begint.

ongeluka16asmedia

Dode bij ongeluk A16 is vrouw (73) uit Dordrecht, man (80) zwaargewond in ziekenhuis

De vrouw die maandag om het leven kwam bij het ongeluk op de A16 bij Hendrik-Ido Ambacht is een 73-jarige vrouw uit Dordrecht. Dat meldt de politie aan Rijnmond. Een 80-jarige man, ook uit Dordrecht ligt zwaargewond in het ziekenhuis.