gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad vergadert vanmiddag voor het eerst in maanden weer in het Stadhuis

870c42ef0b410dbf003225512fd4676b

De Raadszaal van het Stadhuis heeft vanwege de coronacrisis een kleine metamorfose gekregen. Alle 39 raadsleden kunnen nu fysiek vergaderen op anderhalve meter afstand.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De Raadszaal is uitgerust met extra tafeltjes zodat iedereen afstand kan bewaren tijdens het vergaderen. Raadsgriffier Anneloes Wepster legt de indeling uit: “Aan de raadstafel zelf hebben we 12 plaatsen, in de binnenste ring 12 extra tafeltjes en op de tribune nog eens 15 tafeltjes.” Zo komt het aantal plaatsen weer op 39, maar niet iedereen heeft een microfoon: “We zetten de fractievoorzitters aan de raadstafel, die hebben allemaal een microfoon. Verder zijn er vier aparte interruptiemicrofoons voor wie een vraag of opmerking heeft”, zegt Wepster.


De wethouders kijken de livestream vanuit de Kennedyzaal en lopen binnen om de interruptiemicrofoons te gebruiken. Ook heeft elke tafel een mandje met schoonmaakdoekje, drinken en desinfecterende handgel. “Tussen onderwerpen door moeten raadsleden soms wisselen van plek omdat ze een microfoon moeten gebruiken. Hun eigen mandje kunnen ze dan meenemen zodat iedereen zijn eigen spullen gebruikt en de plek even kan schoonmaken. En dan kunnen we weer verder vergaderen.”


Een nadeel is dat de pers tijdens de raadsvergaderingen niet welkom is op het Stadhuis, want de zaal is simpelweg vol. “Dat betreuren we erg en is zeker niet ideaal”, zegt Wepster. “De pers kan de vergaderingen wel meekijken via de livestream. Mocht die onverhoopt stilvallen dan schorsen we de vergadering om dat op te lossen.”

Lees ook

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.

fotorebeccaspookstraat

Spookstraat verpaupert verder, zien bewoners: 'Je voelt jezelf niet veilig meer'

Verlaten huizen, metershoog groen en half gesloopte schuurtjes. De spookstraat Ruigenhil in Alblasserdam verpaupert verder, zien hopeloze bewoners. “Het gaat iedereen hier echt aan het hart.”

Schoolplaat 1

De schoolplaat fascineert Annemarie al sinds haar vijfde: nu deelt ze haar collectie

Hij is inmiddels allang uit het klaslokaal verdwenen, maar vroeger was de schoolplaat een essentieel hulpmiddel op de basisschool. Leraren gebruikten de schoolplaat om vakken als geschiedenis, aardrijkskunde en biologie uit te leggen. Annemarie Fokker (59) raakte er als kind al door gefascineerd, bouwde een indrukwekkende verzameling op en deelt haar passie nu in het Historisch Genootschap in haar woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht.

foto onbeheerde tas

Stationshal Dordrecht tijdelijk dicht na vondst onbeheerde tas

De stationshal in Dordrecht is dinsdagmiddag tijdelijk afgezet geweest. Dit gebeurde na een melding van een onbeheerde tas. Een explosievenexpert kwam ter plekke voor onderzoek, maar in de tas zat niets bijzonders.