gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad vergadert vanmiddag voor het eerst in maanden weer in het Stadhuis

870c42ef0b410dbf003225512fd4676b

De Raadszaal van het Stadhuis heeft vanwege de coronacrisis een kleine metamorfose gekregen. Alle 39 raadsleden kunnen nu fysiek vergaderen op anderhalve meter afstand.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De Raadszaal is uitgerust met extra tafeltjes zodat iedereen afstand kan bewaren tijdens het vergaderen. Raadsgriffier Anneloes Wepster legt de indeling uit: “Aan de raadstafel zelf hebben we 12 plaatsen, in de binnenste ring 12 extra tafeltjes en op de tribune nog eens 15 tafeltjes.” Zo komt het aantal plaatsen weer op 39, maar niet iedereen heeft een microfoon: “We zetten de fractievoorzitters aan de raadstafel, die hebben allemaal een microfoon. Verder zijn er vier aparte interruptiemicrofoons voor wie een vraag of opmerking heeft”, zegt Wepster.


De wethouders kijken de livestream vanuit de Kennedyzaal en lopen binnen om de interruptiemicrofoons te gebruiken. Ook heeft elke tafel een mandje met schoonmaakdoekje, drinken en desinfecterende handgel. “Tussen onderwerpen door moeten raadsleden soms wisselen van plek omdat ze een microfoon moeten gebruiken. Hun eigen mandje kunnen ze dan meenemen zodat iedereen zijn eigen spullen gebruikt en de plek even kan schoonmaken. En dan kunnen we weer verder vergaderen.”


Een nadeel is dat de pers tijdens de raadsvergaderingen niet welkom is op het Stadhuis, want de zaal is simpelweg vol. “Dat betreuren we erg en is zeker niet ideaal”, zegt Wepster. “De pers kan de vergaderingen wel meekijken via de livestream. Mocht die onverhoopt stilvallen dan schorsen we de vergadering om dat op te lossen.”

Lees ook

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

fancycrave1-hands-820272

Sites van gemeenten niet toegankelijk voor bezoekers met beperking: 'Mensen worden uitgesloten'

Slechts één op de twintig websites en apps van gemeenten in deze streek heeft de status ‘volledig toegankelijk’ voor mensen met een beperking. Dat blijkt uit een analyse van Rijnmond van gegevens van 23 gemeenten in de hele regio. Sliedrecht scoort slecht, maar benadrukt dat ontbrekend of verouderd onderzoek meespeelt in hun beoordeling.

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

foto brand pap

Ali (84) moet urenlang huis uit door grote brand: ‘Er kwam gitzwarte rook omhoog’

“Gitzwarte rook kwam omhoog, een flinke fik was het.” De 84-jarige Ali van der Wal uit Papendrecht moest dit weekend halsoverkop haar huis uit vanwege een vuurzee bij meerdere bedrijven. Twee dagen later liggen de brandresten nog in haar tuin. “Bang ben ik niet geweest, ik ben nogal nuchter.”

foto rb zwi

Ruzie om meisje mondt uit in bloedige mishandeling: ‘Die jongen moet voelen’

Een gezellige avond in het café eindigt voor een man met rake klappen en trappen. Zijn gezicht zit onder het bloed, ook loopt hij een dikke neus en overal schaafwonden op. Twee mannen uit Zwijndrecht lopen, onder meer door Snapchat-berichten, tegen de lamp. “Hij gaat dood vanavond.”