gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad vergadert vanmiddag voor het eerst in maanden weer in het Stadhuis

870c42ef0b410dbf003225512fd4676b

De Raadszaal van het Stadhuis heeft vanwege de coronacrisis een kleine metamorfose gekregen. Alle 39 raadsleden kunnen nu fysiek vergaderen op anderhalve meter afstand.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De Raadszaal is uitgerust met extra tafeltjes zodat iedereen afstand kan bewaren tijdens het vergaderen. Raadsgriffier Anneloes Wepster legt de indeling uit: “Aan de raadstafel zelf hebben we 12 plaatsen, in de binnenste ring 12 extra tafeltjes en op de tribune nog eens 15 tafeltjes.” Zo komt het aantal plaatsen weer op 39, maar niet iedereen heeft een microfoon: “We zetten de fractievoorzitters aan de raadstafel, die hebben allemaal een microfoon. Verder zijn er vier aparte interruptiemicrofoons voor wie een vraag of opmerking heeft”, zegt Wepster.


De wethouders kijken de livestream vanuit de Kennedyzaal en lopen binnen om de interruptiemicrofoons te gebruiken. Ook heeft elke tafel een mandje met schoonmaakdoekje, drinken en desinfecterende handgel. “Tussen onderwerpen door moeten raadsleden soms wisselen van plek omdat ze een microfoon moeten gebruiken. Hun eigen mandje kunnen ze dan meenemen zodat iedereen zijn eigen spullen gebruikt en de plek even kan schoonmaken. En dan kunnen we weer verder vergaderen.”


Een nadeel is dat de pers tijdens de raadsvergaderingen niet welkom is op het Stadhuis, want de zaal is simpelweg vol. “Dat betreuren we erg en is zeker niet ideaal”, zegt Wepster. “De pers kan de vergaderingen wel meekijken via de livestream. Mocht die onverhoopt stilvallen dan schorsen we de vergadering om dat op te lossen.”

Lees ook

treinen Station Dordrecht

Spoorproblemen tussen Dordrecht en Rotterdam: minder treinen

Vanwege een seinstoring rijden er woensdagochtend minder treinen tussen Dordrecht en Rotterdam. De eerste treinen vielen uit rond 08.00 uur.

fietsendief gepakt

Politie pakt notoire fietsendief: 19 tweewielers gevonden

De politie heeft afgelopen weekend in Dordrecht een man aangehouden die verdacht wordt van meerdere fietsendiefstallen. Bij de man thuis zijn vervolgens 19 tweewielers gevonden, waarvan er zeven als gestolen geregistreerd staan.

Zwijndrecht Samen vooruit_1-2

Sluiten azc en rem op sociale huur: de Zwijndrechtse plannen voor de komende jaren

1250 woningen erbij, minder (jeugd)overlast, meer sportende inwoners en een einde aan de asielopvang in het ARA-hotel. De wensenlijst in het nieuwe Zwijndrechtse raadsprogramma ‘Samen vooruit’, dat dinsdag werd ondertekend, is flink. Daarin zijn dit de belangrijkste en meest concrete plannen.

nk202663020260630-Dario_Sits-NKS09259

FC Dordrecht versterkt zich met Lets international Šits

Dario Šits is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De Schapekoppen huren de 22-jarige spits van het Italiaanse Parma. Eerder kwam Šits al uit voor Helmond Sport. In de overeenkomst is een optie tot koop opgenomen.

Ben-Corino-1-696x391

Tanja de Jonge is hoofdgast in Studio De Witt

Een gloednieuwe uitzending van Studio De Witt staat zaterdag 27 juni op het programma en is te beluisteren op Drechtstad FM tussen 10.00 en 13.00 uur.

verkeerslichten 02

wegen

Grote stoplichtoperatie van start: tientallen lampen vervangen

Op vier verschillende kruisingen in Dordrecht worden alle verkeerslichten vervangen. Als eerste zijn de stoplichten op de Provincialeweg bij de op- en afritten van de N3 aan de beurt.