gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenteraad vergadert vanmiddag voor het eerst in maanden weer in het Stadhuis

870c42ef0b410dbf003225512fd4676b.jpg

De Raadszaal van het Stadhuis heeft vanwege de coronacrisis een kleine metamorfose gekregen. Alle 39 raadsleden kunnen nu fysiek vergaderen op anderhalve meter afstand.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De Raadszaal is uitgerust met extra tafeltjes zodat iedereen afstand kan bewaren tijdens het vergaderen. Raadsgriffier Anneloes Wepster legt de indeling uit: “Aan de raadstafel zelf hebben we 12 plaatsen, in de binnenste ring 12 extra tafeltjes en op de tribune nog eens 15 tafeltjes.” Zo komt het aantal plaatsen weer op 39, maar niet iedereen heeft een microfoon: “We zetten de fractievoorzitters aan de raadstafel, die hebben allemaal een microfoon. Verder zijn er vier aparte interruptiemicrofoons voor wie een vraag of opmerking heeft”, zegt Wepster.


De wethouders kijken de livestream vanuit de Kennedyzaal en lopen binnen om de interruptiemicrofoons te gebruiken. Ook heeft elke tafel een mandje met schoonmaakdoekje, drinken en desinfecterende handgel. “Tussen onderwerpen door moeten raadsleden soms wisselen van plek omdat ze een microfoon moeten gebruiken. Hun eigen mandje kunnen ze dan meenemen zodat iedereen zijn eigen spullen gebruikt en de plek even kan schoonmaken. En dan kunnen we weer verder vergaderen.”


Een nadeel is dat de pers tijdens de raadsvergaderingen niet welkom is op het Stadhuis, want de zaal is simpelweg vol. “Dat betreuren we erg en is zeker niet ideaal”, zegt Wepster. “De pers kan de vergaderingen wel meekijken via de livestream. Mocht die onverhoopt stilvallen dan schorsen we de vergadering om dat op te lossen.”

Lees ook

thumbjeeeeeeeee.png

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

altviool.png

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001.png

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

IMG_7637 (1).jpg

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."

PSX_20260529_191757.jpg

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10.jpg

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.