Dordrecht, Netherlands

GenX afval uit Italië terug naar Chemours

Chemours krijgt 15 ton GenX afval terug uit Italië, de verwerker van het afval is failliet gegaan en kan daardoor het afval niet meer verwerken voor Chemours. Het afval wordt opnieuw opgeslagen in een loods op het terrein tot er een oplossing is gevonden.
Petra Scheurwater | 12 februari 2019 16:21 | Aangepast op 12 februari 2019 16:21
Omdat er geen vergunning is om het afval terug te nemen is deze aangevraagd bij de provincie. De opslag zelf past wel binnen de bestaande vergunning van het chemieconcern. Volgens de gemeente is er geen vergroot risico bij de opslag van het afval door veiligheidsmaatregelen van het bedrijf en afspraken in de vergunning.


Zo mogen de vaten niet worden geopend en gaat het om een eenmalige oplossing. Het transport staat op dezelfde plek als voor het vertrek naar Italië.


Het afval was naar Italië gestuurd voor recycling van de stoffen in het afval. Voor het recyclen wordt nu een nieuwe verwerker gezocht, hiervoor heeft Chemours een jaar de tijd.

Lees ook

Pim (12) beroofd van step: 'Verbijsterd dat anderen spullen stelen van kinderen'

Een 12-jarige jongen is eerder deze maand beroofd van zijn elektrische step in Dordrecht. Hij werd o...

Opmerkelijk: marketingdirecteur Damen treft schikking met OM en krijgt taakstraf

Twee verdachten in de strafzaak tegen Damen hebben een strafbeschikking geaccepteerd. Dat meldt NRC ...

Levenswerk van RTV Papendrecht-vrijwilliger gestolen uit garage: 'Ik kon het gewoon niet geloven'

Voor de 57-jarige Erik Vastenouw uit Papendrecht begon afgelopen weekend dramatisch. Toen hij laat o...

Ander plan Biggetjespark na vondst poep in water: niet dempen, maar verder uitgraven

De gemeente Dordrecht komt met een nieuw plan voor het Biggetjespark in Sterrenburg. De eerder aange...

Regiogenoten kennen eerste tegenstander op WK darts: 'Had slechter gekund'

Wesley Plaisier uit Hendrik-Ido-Ambacht neemt het in de eerste ronde van het WK darts op tegen Lukas...

Beveiliger mishandeld, burgemeester geschokt: 'Dit tolereren we niet!'

Een beveiliger is afgelopen weekend mishandeld bij winkelcentrum Hoog Ambacht. De burgemeester van H...