Dordrecht, Netherlands

Dit familiebedrijf moet plaatsmaken voor Maasterras: ‘Ons lust en ons leven’

Familie Bakker
Motorzaak BNM Motoren in Dordrecht zit met de handen in het haar. Het bedrijf moet namelijk verhuizen om plaats te maken voor de geplande bouw van de nieuwe wijk Maasterras. Dat begint in 2030, maar waar moet dan de motorzaak naartoe? Een geschikte plek vinden blijkt niet eenvoudig, de gemeente wijst namelijk elk pand dat BNM aandraagt af.
Redactie Streek 56 | Norah Leensvaart | 19 februari 2026 17:00 | Aangepast op 19 februari 2026 15:41
BNM motoren is al 23 jaar het familiebedrijf van familie Bakker. Ze zijn gespecialiseerd in onderhoud, verkoop en reparatie van motoren. “Het is misschien een cliché, maar we hebben wel ons lust en ons leven erin gelegd”, vertelt mede-eigenaar Saskia Bakker. En dat ze nu wegmoeten vindt de familie jammer. “We zijn nu voor onze klanten goede bereikbaar omdat we in de picture zitten en daar moeten we dan vanaf.”

Twee jaar geleden kregen ze te horen weg te moeten en heeft de gemeente hulp aangeboden met het meedenken over een nieuwe plek, maar die is er nog altijd niet. “Het is heel moeilijk om een plek te vinden waar wij ons ding kunnen doen, in combinatie met het bestemmingsplan van de gemeente”, geeft Saskia aan. De gemeente wijst alle panden af die BNM aandraagt. Volgens de gemeente komt dat omdat de panden en locaties niet geschikt zijn door omgevingsplannen en beleidsregels.

'Onacceptabel'
Politieke partij Op Ons Eiland heeft inmiddels vragen gesteld aan het college over deze gang van zaken. Op hun instagram-pagina valt te lezen: “BNM Motoren Dordrecht zit in grote onzekerheid over haar toekomst. Door de geplande woningbouw op het Maasterras moet het familiebedrijf wijken. Medewerking is toegezegd, maar concrete stappen blijven uit. De kosten lijken bij het bedrijf terecht te komen. Onacceptabel. Zo ga je niet met Dordtse ondernemers om."

De gemeente laat in een schriftelijke reactie weten verder in gesprek te gaan met BNM motoren over een geschikte locatie. Op z’n vroegst moet het familiebedrijf verhuizen in de zomer van 2028.

Bekijk ook deze reportage op ons YouTube-kanaal.

Lees meer over:

Maasterras|motor|

Meest gelezen

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

Eerste stap gezet voor nieuwe woonwijk Maasterras: 'Van essentieel belang voor onze stad'

De komst van de nieuwe Dordtse woonwijk Maasterras is een stap dichterbij. De gemeente en BPD Bouwfo...

In Dordrecht kent ‘de perfecte plek om te wonen’ nog loeihete hangijzers

Kiezen voor de huidige bewoners óf voor ruimte voor meer huizen? Het is en blijft een hoofdbreker in...

'Huidige plannen Maasterras onhaalbaar', aldus onafhankelijk adviseur

Een deel van de plannen voor de bouw van het Maasterras blijkt niet haalbaar. Dat blijkt uit onderz...

Gemeente zet wéér miljoenen opzij voor aanschaf panden Weeskinderendijk

Een spannende avond voor bewoners van de Weeskinderendijk-oost, deze dinsdag in het stadskantoor. Da...

Bewoners Weeskinderendijk vinden het 'absurd' dat ze nog altijd in onzekerheid zitten

Ze willen duidelijkheid over hun lot en ze willen meepraten. Bewoners van de Weeskinderendijk in Dor...

Faunaproject Weeskinderendijk van start: sloop komt steeds dichterbij

Voor vleermuizen en mussen wordt de Weeskinderendijk in Dordrecht onbewoonbaar gemaakt. Organisatie ...