Dordrecht, Netherlands

GenX niet giftig genoeg voor verbod

De stof GenX is niet kankerverwekkend, volgens de huidige wetenschappelijke kennis die er is. Daarom mag GenX voorlopig nog uitgestoten worden door Chemours.
Petra Scheurwater | 29 augustus 2016 18:09 | Aangepast op 29 augustus 2016 18:09
Dat laat Staatssecretaris Dijksma weten nadat er kamervragen zijn gesteld. De stof wordt als vervanger van het kankerverwekkende PFOA gebruikt.

Statenlid Willem Minderhout van de PvdA maakt zich zorgen. 'Blijkbaar is het zo dat in tegenstelling tot medicijnen die duizend keer gekeurd moeten worden voor ze gebruikt mogen worden, bedrijven spullen mogen lozen tenzij er is aangetoond dat het giftig is.' Dat zei hij zaterdagochtend in het Drechtstad FM radioprogramma Studio de Witt.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Lees ook

Is er nu wel of geen veiligheidsplan voor opvanglocatie Papendrecht?

Met welk veiligheidsplan denkt de gemeente Papendrecht de zorgen weg te nemen bij omwonenden en wink...

FC Dordrecht strikt verdediger met veel eredivisie-ervaring

Mica Pinto (32) is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De linkervleugelverdediger was sinds afgel...

Nieuwe ontmoetingen met lijsttrekkers in Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart heeft Ad van den Herik deze week ontmoetin...

Overvallers jagen pensionado stuipen op het lijf, OM eist tot 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist tot drie jaar cel tegen verschillende verdachten van een woningove...

Grote duisternis in het Wielwijkpark: omwonenden eisen oplossing

Het is al een tijdje pikkedonker in het Wielwijkpark in Dordrecht. Er ontbreken lantarenpalen in een...

Toestemming voor horeca in Weizigtpark, nu nog een ondernemer

Het plan om in het park achter Station Dordrecht een koffietentje mogelijk te maken, is door de geme...