gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

GenX nu ook officieel zeer zorgwekkende troep

bc285dd24a9110fa9406cf4107f2b023.jpg

Het Europese Agentschap voor Chemische Stoffen heeft het door DuPont en Chemours gebruikte GenX aangewezen als Zeer Zorgwekkende Stof (ZZS).

Leo Roubos |  | Aangepast op
Voor deze producten gelden zeer scherpe eisen bij de vergunningverlening. Daarnaast moet men alles doen om lozingen naar lucht od water te voorkomen. Het is de eerste keer dat ECHA een stof aanwijst als ZZS vanwege de risico’s vanwege de niet-afbreekbaarheid en de snelle verspreiding in het milieu..

De gemeente Dordrecht is blij met de aanwijzing: “Het is goed dat GenX-stoffen nu officieel worden aangemerkt als Zeer Zorgwekkende Stof. We hebben vanuit Dordrecht bijgedragen aan dit verzoek van Nederland aan het Europese Agentschap voor Chemische Stoffen (ECHA). Wij maken ons samen met andere overheden al lange tijd hard voor het zo ver mogelijk terugdringen van de uitstoot en lozing van deze stoffen. Ons standpunt is en blijft duidelijk: deze stoffen horen niet thuis in het milieu. We zien deze aanduiding als ZZS als erkenning daarvan.”

In de praktijk behandelde de Provincie Zuid-Holland de stof al als ZZS, maar dit is nu officieel bekrachtigd door Europa. In de meest recente wijziging van de vergunning worden de vergunde emissies naar de lucht van GenX per 1 januari 2020 met 95% en per 1 januari 2021 met 99% verminderd.

“De aanwijzing van GenX als ZZS zien wij als een belangrijk resultaat van onze inspanningen, waarin wij steeds nauw optrekken met partners en andere overheden,” aldus de gemeente Dordrecht. “Wij zullen dat blijven doen, in het belang van een gezonde leefomgeving voor onze inwoners. Wat Dordrecht betreft, is de volgende stap de aanpak bij de bron en innovatie. 'Safety by design' moet het uitgangspunt zijn; gesloten systemen en/of veiliger stoffen voorkomen uitstoot en alle bijkomende problemen voor de omgeving."

Lees ook

IMG_8167.JPG

Klimaat en aanleg warmtenet oorzaak verzakking talud: 'Het is een combinatie van factoren'

Sensoren die afwijkingen aan het spoor meten en een politieagent die de snelheid van een trein controleert. Het gebeurt allemaal op treinstation Sliedrecht Baanhoek en is nodig om ongelukken bij het nabijgelegen talud te voorkomen, aldus ProRail. “Mocht een trein te hard rijden en een kleine vervorming van het spoor ontstaan, dan zou die kunnen ontsporen.”

jurrerijnmond.png

Jurre (9) geneest van kanker en haalt met voetbalclub geld op voor ziekenhuis

Het duurde twee jaar voordat de 9-jarige Jurre uit Hendrik-Ido-Ambacht helemaal vrij was van kanker. Nu wil hij het liefst snel aansterken en zijn aandacht in het positieve steken. Jurre en zijn vrienden zijn een inzamelingsactie begonnen voor het ziekenhuis waar hij verbleef.

drod 12.JPG

'Must-win' voor FC Dordrecht eindigt in mineur: 'Het wordt nu steeds lastiger'

FC Dordrecht-trainer Dirk Kuijt is teleurgesteld in de manier waarop zijn ploeg vrijdagavond van Roda JC verloor. Een must-win-wedstrijd om nog enig uitzicht te houden op play-offs aan het eind van het seizoen werd een afgetekende 0-3 nederlaag. Daardoor staan de Dordtenaren met nog vier duels te gaan voor een loodzware opgave om nog mee te doen aan het toetje van het KKD-seizoen in mei.

yv202643NKS08299.jpg

Play-offplek FC Dordrecht verder uit zicht na dreun van Roda JC

Wat eindelijk weer eens een stap richting play-offdeelname moest worden, eindigde voor FC Dordrecht vrijdagavond in mineur én in het rechterrijtje. In eigen stadion ging de ploeg van Dirk Kuijt hard onderuit tegen Roda JC: 0-3.

foto skatepark.png

Skatepark Maasplaza heeft een nieuwe look: ‘Zorgen dat het aantrekkelijk blijft’

Het bekende skatepark Maasplaza in Dordrecht heeft een make-over gekregen. Voor Project Clean the Scene 2.0 hebben tien kunstenaars zich gestort op het opknappen van de plek. Met kleurrijke kunstwerken van graffiti wordt het skatepark aantrekkelijker gemaakt.

foto erik rtv papendrecht

Crowdfunding geeft RTV Papendrecht-vrijwilliger Erik Vastenouw zijn drive-in terug

De Papendrechter die afgelopen november zijn dj-spullen kwijtraakte, is nu weer gigantisch blij. Erik Vastenouw heeft via een crowdfunding, opgestart door zijn vrouw Cora, genoeg geld bij elkaar verzameld om de gestolen spullen opnieuw te kopen.